Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha utál a sógornőm?

Mit tegyek ha utál a sógornőm?

Figyelt kérdés

17 éves korom óta én főztem a családra, mert anyuék nagyon sokat dolgoztak.

Mindig megpróbáltam egészségeset és jót főzni. Bátyám ezt nagyon szerette, de ugye kirepültünk pár éve a családi fészekből. Heti 2-3-szor átjött hozzám vacsorázni, mert ő egyedül élt, sokáig dolgozott és nem szeret ételt rendelni, mert nem tudja mit tehetnek bele.

Mivel én most itthon vagyok a kisfiammal így még többet főzök és szinte minden este hozzánk jön munkából a bátyám és nem haza (közben lett neki felesége).

A sógornőm nem dolgozik jelenleg, de nem is főz. Engem ez nem zavar, de ugye minden este nálunk van a bratyó. A feleségét meg zavarja, hogy nem oda megy először munka után.

A sógornő ezért utál engem, mert szerinte elédesgetem tőle a férjét, de ez hülyeség. Sosem tudnám kidobni a bátyámat azért, mert jönne enni valami házias ételt, mert otthon nincs.

Mostanában családi találkozókra sem jön el ha én megyek.

Bátyám nem mond véleményt csak annyit, hogy ne foglalkozzak vele.


Mit kéne tennem, hogy helyreálljon a családi béke?


Mikor még szóba állt velem a felesége akkor áthívtam néha napközben, hogy főzzünk együtt és vigyen haza belőle és lesz mit tálalni. De egyedül otthon nem főz.


2012. szept. 5. 13:29
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

Te semmit,már megpróbáltad hogy főzzetek együtt,több nem várható el.

Legyen az ő nyomora ha se dolgozni,se főzni nem szokott.

2012. szept. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:

Fú köszi a sok választ.

Szóval ez úgy néz ki, hogy 8 felé átjön a bátyám és kilenckor már otthon van. Eleinte járt a feleség is, mikor nem jött pedig küldtem neki, mostanában pedig a bátyám nem visz, mert kiöntötte a sógornőm az utolsót amit küldtem neki. Így a bátyám nem hajlandó vinni neki, de én mindig mondom.


Együtt főztünk már, pont azért, hogy tanuljon, de egyértelműen nem is érdekli a főzés. Adtam neki recepteket is.

Ebédre rendel, vacsira pedig szendvicset eszik vagy gyümölcsöt.


Nem tudom, hogy megoldaná e kettejük kapcsolatát az, hogy nem adok enni a bátyámnak. Attól még a felesége szerintem nem főzne.


Férjemet nem zavarja, szeretik egymást.

2012. szept. 5. 15:26
 23/26 anonim ***** válasza:
60%
Miért van otthon a felesége?
2012. szept. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:

Nem talál munkát.

Tényleg nem akarom szidni meg semmi, mert a lakásukban mindig patyolat tisztaság és rend van, szóval nem egész nap a lábát lógatja csak nem főz. Nem érdekli.


Már mondtam a bátyámnak, hogy jöjjön ritkábban, hogy ne veszekedjenek annyit, de láttam rajta, hogy nagyon rosszul esik neki pedig nem azért mondtam mert zavar vagy éppen sajnálom tőle az ételt.

2012. szept. 5. 15:31
 25/26 anonim ***** válasza:
52%

Ne bántsd meg a bátyádat azzal hogy nem mehet hozzátok amikor szeretne,legalábbis amig nem zavar,addig ne.

Te mindig a testvére leszel, őkelme lehet nem lesz sokáig a felesége ha igy folytatja..

Te leszel aki megvigasztalja ha szétmennek.

2012. szept. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
nem hiszem hogy sok mindent tehetnél, szerintem ebben a sztoriban a bátyád a saras. házas ember haza menjen, ne a rokonaihoz minden áldott nap. nem szereti a feleségét? a kaja szerintem csak kifogás, elvégre ő is főzhetne, vagy együtt, vagy szendvics, mindegy is lenne, ha igényelné a felesége társaságát. mindenesetre megdöbbentő, hogy mennyire nem tudja átérezni, hogy miért bántó a feleségére nézve amit csinál, és hogy szép lassan tönkreteszi a házasságát. fontos a "régi" család, de én azt vallom, hogy az első az a család, amit alapítunk.
2012. szept. 6. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!