Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha utál a sógornőm?

Mit tegyek ha utál a sógornőm?

Figyelt kérdés

17 éves korom óta én főztem a családra, mert anyuék nagyon sokat dolgoztak.

Mindig megpróbáltam egészségeset és jót főzni. Bátyám ezt nagyon szerette, de ugye kirepültünk pár éve a családi fészekből. Heti 2-3-szor átjött hozzám vacsorázni, mert ő egyedül élt, sokáig dolgozott és nem szeret ételt rendelni, mert nem tudja mit tehetnek bele.

Mivel én most itthon vagyok a kisfiammal így még többet főzök és szinte minden este hozzánk jön munkából a bátyám és nem haza (közben lett neki felesége).

A sógornőm nem dolgozik jelenleg, de nem is főz. Engem ez nem zavar, de ugye minden este nálunk van a bratyó. A feleségét meg zavarja, hogy nem oda megy először munka után.

A sógornő ezért utál engem, mert szerinte elédesgetem tőle a férjét, de ez hülyeség. Sosem tudnám kidobni a bátyámat azért, mert jönne enni valami házias ételt, mert otthon nincs.

Mostanában családi találkozókra sem jön el ha én megyek.

Bátyám nem mond véleményt csak annyit, hogy ne foglalkozzak vele.


Mit kéne tennem, hogy helyreálljon a családi béke?


Mikor még szóba állt velem a felesége akkor áthívtam néha napközben, hogy főzzünk együtt és vigyen haza belőle és lesz mit tálalni. De egyedül otthon nem főz.


2012. szept. 5. 13:29
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
47%

Meg tudom érteni a sógornőd. Én is kiakadnék, ha a férjem a munka után nem sietne haza a családjához, hanem rokonához menne enni. Kicsit lehetnél vele megértőbb emiatt.

Tényleg az lenne a legjobb megoldás, ha megbeszélnéd a sógornővel, vagy ha vele nem sikerül akkor a testvérednek mondd meg, hogy ő beszéljen vele. Megkérhetné mondjuk, hogy főzzön neki. Megadhatnál neki pár receptet. Ha beállít hozzád a tesó, akkor adj neki dobozban kaját, és küldd haza a feleségéhez. Mert az sem jó, hogy otthon nem tud enni, de erre biztos nem az a megoldás, hogy másnál eszik és csak aztán megy haza.

2012. szept. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
86%
A sógornőd ezt úgy értelmezheti, hogy a testvérénél jobban érzi magát a férje, mint otthon, ill. jobb szereti a saját családjában megszokott ízeket. Elsősorban neki kellene tenni azért, hogy a férje munka után ne hozzátok menjen, hanem örömmel rohanjon haza. Ha a kérdést te veted fel neki, ő kritikának fogja tekinteni, ami csak tovább rontja a helyzetet. Testvéreddel beszéljétek meg, mi lehet a kialakult helyzet oka, együtt talál kitaláljátok a megoldást.
2012. szept. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
45%
Nem értem milyen nő lehet az, aki otthon van, és nem főz a férjére. Ha esze lenne, akkor már azért is elkezdhetne főzni, hogy a férje rögtön haza menjen enni, és ne a testvéréhez. Ja, egyébként a feleség nem is eszik főtt kaját?
2012. szept. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
48%
Semmit nem kell csinálni a sógornőddel.Ha nem jön rá,hogy nem jó,amit csinált,akkor majd rájön,ha veszekedni fog a férjével,aki előbb-utóbb beolvas neki.Kettőjük dolga.
2012. szept. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
69%
Az az igazság, hogy engem is zavarna, főként a mindennaposság. Mivel a tesódnak azt kéne figyelembe vennie, hogy már van felesége, elsőnek kéne lenni a családjának. Javaslom, hogy ne szítsd tovább a tüzet, beszélj a tesóddal, hogy jó volna, ha ezt nem tenné mindennapossá, a sógornőd felé pedig próbálj nyitni, tudom, írtad, hogy nem veszi fel a telefont, de ha látja, hogy próbálsz segíteni, előbb-utóbb csak megváltozik. Utána aztán jöhetnek a recept átadások, hogy próbálja ki ő is.
2012. szept. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén, engem is baromira zavarna, de én előbb elkezdenék főzni a férjemre, és ha azután is a tesójához járna kajálni, kiborítanám a bilit.
2012. szept. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%
De mondjuk az se mindegy, hogy beszalad fél órára, amíg gyorsan megkajál vagy ott kokettál egész délután és csak este megy haza...????
2012. szept. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
Alapból engem is zavarna, de erről egyértelműen ő tehet. Egyrészt az nem megoldás, hogy besértődünk. Beszélnie kellene veled. Másrészt jó, hogy nálad eszi a testvéred, ha a felesége nem főz. Ha én kerülnék ilyen szituációba beszélnék a férjemmel, hogy mi az oka, hogy rendszeresen nem egyből hazajön, és próbálnék tenni ellene, ha kell úgy, hogy átjárnék a sógornőmhöz és megtanulnám elkészíteni azokat az ételeket, amiket a férjem szeret. A bátyád nagyon szeretheti azt a nőt...
2012. szept. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
És ő miért nem főz?
2012. szept. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintme nem normális dolog, hogy még mindig te főzöl a bátyádra, főzzön a felesége, ok, megkínálod, de hogy rendszerességgel oda menjen enni, ez nem egy állapot, menjen haza a családjához és szóljon a feleségének, hogy műköröm helyett, körömpörköltöt készítsen vacsira. A bátyád kell ezt meglépje, nem te!
2012. szept. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!