Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Veszekedéskor bevágod magad...

Veszekedéskor bevágod magad mögött az ajtót és elmész vagy rögtön kibeszélnéd magadból a feszültséget és békülnél?

Figyelt kérdés
Ha a párod épp veled ellentétesen kezeli a konfliktusait(okat), hogy próbálod közelíteni egymáshoz a kettőtök hozzáállását, habitusát?

2012. szept. 1. 21:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

eddig sajnos olyan voltam hogy orditottam, undok voltam csatt ajtó bevág, és játszottam a kiengesztelhetetlent, és nem hittem neki!

persze azóta szétmentünk ma már tuti nyugisabb lennék:)

2012. szept. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
42%

Én sosem szoktam elmenni,mindig maradok.

A párom viszont felszokott pattani a motorra és itt sincs...persze aztán hazajön nemsokkal.

Most mi is összekaptunk(anyóson),elég csúnya dolgokat mondott rám,úgyhogy most sokáig nem fogok hozzászólni,érezze,hogy nem beszélhet így velem!(pedig próbálkozik)

2012. szept. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
63%
Még nem tudott velem veszekedni. Igazm a kapcsolatunk még nagyon rövid. Alig 30 éves. Na de miért is kéne veszekedni?
2012. szept. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 intrepid ***** válasza:
Rávágni az ajtót, és otthagyni. Volt már, én is elmentem otthonról, és a nejem is. Az érdekes volt.
2012. szept. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A párom inkább a megbeszélős, leülős típus, én meg a menekülős, de ajtócsapkodás, kiabálás soha nem fordult még elő, végül mindig megegyezünk valamiben.
2012. szept. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Eddig még nem találkoztam olyan konfliktussal az életemben, amit ne lehetett volna kulturált hangnemben lerendezni. Ha erre a másik fél nem képes, magára szoktam hagyni, amíg le nem higgad annyira, hogy normálisan meg tudjuk beszélni a dolgokat. Nem vagyok híve sem az ordítozásnak, sem a haragtartásnak. A párommal ilyen problémánk sosem volt, ő hozzám hasonlóan gondolkozik.
2012. szept. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
a párom úgy reagál a konfliktusra, h elmegy itthonról. megvárja míg lenyugszik és amikor (sokszor órák múlva, általában barátoktól) hazajön, akkor van olyan állapotban, amilyenben én az ajtóbevágás pillanatában: szeretné megbeszélni. Engem borzasztóan zavar, úgy érzem, h ezzel a felesleges haragtartással végül külön tötltjük a napot, aztán amikor kibékülünk, akkor már bánja ő is, h nem maradt időnk egymásra. Egyre jobban zavar a dolog és frusztrál várni rá. Nem tudom, hogy hangolhatnánk össze a vitastílusunkat.
2012. szept. 1. 22:18
 8/12 anonim ***** válasza:

Inkább puffogósak vagyunk, eleinte otthagyós voltam:D:D:D



Általában én kezdeményezem a megbeszélést...


22-L

2012. szept. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nalunk az van, hogy en elborult aggyal mondok mindent, ami kifer. Kb egy percig. Ezzel kimegy a goz nagyja es kb 180 fokos fordulatot veszek, elkezdek mosolyogva bArmi masrol beszelni, mintha mi sem tortent volna. Reszemrol ennyi lenne a balhe.

De ezutan latom, hogy kart okoztam, amit mar banok, probalok nem bogni es elnezest kerni.

A ferjem ismer, nem veszekszik vissza, de ingerult, lelep, elmegy setalno percekre, vagy epp egy orara.

Hazajon nyugodtan, addigra en mar azt is banom, hogy felkeltem aznap, atbeszeljuk nyugodtan a dolgot, megbekulunk es vege.

Borzasztoan maskepp kezeljuk ezt.

O akkor robban, mire en mar lenyugodtam. De visszafogottabb, inkabb ott hagy es nem mond hulyesegeket idegbol, mint en.

Szerencsere ritkan veszekszunk...

2012. szept. 1. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ritkán veszekszünk, mindketten megtanultuk már, hogy milyen hülyeségei vannak a másiknak, de ha valamin összeszólalkozunk, ő nem mondja meg hogy mi a baja, csak ül mellettem, és bámul ki a fejéből azzal az "jó lenne, ha tudnád mi a bajom, ennyit elvárhatok tőled, nem?" amin én rendszerint felhúzom magam, kimegyek rágyújtani, és mikor realizálja, hogy cigizem és nem pisilek, vagy hajtogatok, akkor kijön hozzám, és megkérdezi, hogy mi a bajom.


Ő inkább a hidegháborúkat preferálná, de nem hagyom neki, mert én pont az az ember vagyok, aki, ha valami nem tetszik azonnal a másik fejéhez vágja. Ebben kénytelen az én stílusomhoz igazodni, mert addig úgysem ülök a számra, amíg végig nem hallgat, azt meg már megtanultam hogyan kell fogalmazni ahhoz, hogy ne bírja ki válaszadás nélkül.

2012. szept. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!