Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nektek is volt már olyan,...

Nektek is volt már olyan, hogy nehezen hevertetek ki egy rossz időszakot?

Figyelt kérdés
Volt egy nagyon rossz időszakom,sokan átvertek,ezért bezárkóztam és senkit nem engedtem a közelembe.2 évig tartott ez és teljesen elmagányosodtam,a végén már odáig jutottam,hogy egyáltalán nem volt kihez szólnom.Barátokat sem nagyon sikerült szereznem.Most én úgy gondolom,hogy ennek szerencsére örökre vége van,de ma belegondoltam,hogy akár be is kattanhattam volna a magánytól,meg a bezártságtól és ez félelmetes.Csak most fogom fel igazán,hogy akkor mekkora veszélyben voltam.Amikor benne voltam,akkor bele se mertem gondolni,de így,hogy már csak emlék,belegondoltam,hogy ez mennyire szörnyű volt.Van még valakinek ilyen tapasztalata?Mit csináljak a negatív gondolataimmal?Nem akarom,hogy tovább mérgezzenek,de nem tudok velük mit kezdeni.

2012. aug. 28. 22:46
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekem csak az segít, ha kibeszélem vagy kisírom magamból. De az elég hatásos.
2012. aug. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A negatív gondolataidat csak te tudod elűzni, ha nagyon nem megy, kérhetsz segítséget szakembertől.

Nekem úgy volt, hogy elértem a "mélypontra", szembesültem azzal, mennyire bezárkóztam, ez így nem mehet tovább. Az elejétől kezdve tudtam, hogy nem csinálom jól a dolgokat, de jólesett az önsajnálat, sőt még én voltam megsértődve, hogy "lekoptak" az emberek, hogy engem soha senki nem hív meg sehova (pl. kollegák, akikkel remekül együtt tudunk dolgozni, néha-néha összeülnek "kötetlen egyeztetésre" - mert a melóhelyen van kötelező egyeztetés-, engem egy idő után kihagytak a köremailből).

Viszont csodálatos érzés, hogy szinte azonnal visszafogadtak mind a baráti, mind a rokoni, mind a már említett kollegális körökbe. Nem érte meg bezárkózni, akik megbántottak nem is tudták, hogy én hogy szenvedtem, ők élték a saját életüket, az egész hülyeségem csak nekem fájt. Másfél évet elcsesztem a saját életemből, csak az enyémből.

Habár nem dohányzom, szerintem ez olyan erős elhatározás, mint egyik napról a másikra feladni egy rossz szokást: egy reggel felkelsz, elhatározod, hogy ennyi volt, elég volt, mától normális életet élsz.

2012. aug. 29. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!