Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam meg anyunak,...

Hogyan mondjam meg anyunak, hogy nem jol csinalja a dolgokat?

Figyelt kérdés
Szoval anyuval elek mar 12 eve,mert apuval elvaltak.Anyunak apu utan volt 8 evig elettarsa,amiota elhagyta azota anyu mindent rajtam ad ki.Folyton ordit,neha nekem jon.Tisztara nem normalis termeszetu.Mindennap le k.rvaz ,ha telen beszelek a baratnoimmel akkor elkezd beszelni hozzam orditozik,leakar egetni a barataim elott.Mindennap elmondja nekem,hogy apam milyen,hogy nem ad penzt,hiaba mondom h en nem tehetek rolla.Panaszkodik mindenkinek,hogy nem beszelek vele,pedig akarok csak mindenre a valasza Ahaa,vagy hadja mar.Facebookozik,es sosem figyel ram,pl emondok neki valamit,aztan ordith miert nem szoltam.Ha meg kerem,h jojon el autova ertem valahova,nem bir ,mert mar behajtotta a kocsit az udvarba,de par napja a baratnoje fel hivta amikor aludt,anyu felpattant es rohant erte.De nem baj meg szoktam.A problemam vele,hogy fodrasznak tanulok ,majusba fejezem be a sulit,de mar dolgozgatok itthon van egy kis szobam bevan rendezve,es jonnek a barataim vagy valaki,es amikor jon valaki,anyam elkezd vagdalozni,meg ordit elottuk hogy tiszta hajlakkos a haz,megbudos van,nem kap levegot,ami nem igaz.Nem is zavarjuk,soha nem megy be abba a szobaba csak ha jon valaki,h csinaljak frizut neki.Nagyon kellemetlen szamomra.Pedig a hazban nyitunk szalont majd,ahol dolgozom,nem tudom akkor mi lesz,( az en nevemre van iratva a haz jovore 18 leszek,szoval akk mar nem szolhat bele).Meg vennem kene a suliba dolgokat magamnak ,fesu ,csatok,stb..De anyu nem akar adni ra penzt,pedig nem is az ove,minden 4 honapba kapok 60000 ft-ot a sulitol (osztondij),es meg lett mondva anyunak is ,hogy a penzt csak is a dijak vagy is en kolthetem ,es ha a szulo elveszi,szolnom kell a mentoromnak.Eddig en sosem kaptam belole semmitt,de tenyleg.Mindig anyu koltotte el(pedig anyunak is sok van),de most nagy szuksegem lenne ra ,de nem akarja ide adni.Ma kene,mert a baratomek mennek kulfoldre,es meg tudnam venni olcsobban,de nem akar adni,orditozik.Nem tudom mihez kezdjek mar:(
2012. aug. 28. 11:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
65%
Azért az durva, hogy elveszi az ösztöndíjad. Mint ahogy mondták a mentorok, szólj nekik, hogy nem látsz belőle semmit. Amúgy nem lehetne a te számládra kérni az ösztöndíjat? Amúgy 18 leszel, a te neveden van a ház, lassan lefektetheted a szabályokat, amiket anyukádnak illik betartani. Pl. ne zavarja a majdani ügyfélkörödet. Ha meg 18 leszel, saját keresettel a saját házadban lehet jönni azzal a csodálatos mondókával amivel néhány szülő él. Az én házamban laksz az én kajámat eszed, blablabla. Na meg amivel mostanában jönnek a szülők, hogy fizessen a gyereke lakbért... Ugye fordítva már nem is olyan szép?
2012. aug. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
az en szamlamra megy,de anyu azt mondja,hogy kis koru vagyok,ezert csak o veheti fel a penzt.
2012. aug. 28. 11:55
 3/16 anonim ***** válasza:
65%
Akkor vedd fel te mielőtt LENYÚLJA a te pénzed amit jogosan kapsz. Eszem megáll az ilyen szülőktől!!!
2012. aug. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
0%
No végre egy új sztori, ahol lehet a mamát ismét szidni, és szegény gyereket sajnálni és osztani neki az észt. Ő pedig majd osztja a zöld-kezecskéket!!!
2012. aug. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
65%
Mert szerinted az normális, hogy elveszi az ösztöndíját?
2012. aug. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
74%
Mondjuk az érdekelne, hogy a ház miért lett rád íratva? Nem gondolom, hogy attól már a tied lenne, nem hiszem hogy te vetted a saját pénzedből. 18 évesen elég infantilisen írsz, meg gondolkodsz, a helyesírásról nem is beszélve. Édesanyád mivel foglalkozik? Mi az, hogy neki is sok pénze van?
2012. aug. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Szerbiai vagyok,azert irok igy.

A nagy szuleim irattak ram,nekem vettek amikor meg kicsi voltam. Mi a baj a gondolkodasommal?

2012. aug. 28. 12:03
 8/16 A kérdező kommentje:
Van penze,mert most talalt egy komat akivel "egyutt van" ,de az az ember kulfoldon el,es minden honapban kuld neki penzt.Nem kis osszegrol van szo.
2012. aug. 28. 12:05
 9/16 anonim ***** válasza:
76%
Viccelsz? A vlágon nincsen olyan bank, hogy neked ne adnák ki a pénzt, ha a te neveden van a számla. Ha jól emlékszem a szülő IS hozzáférhet, amíg nagykorú nem leszel. Olyan nincs, hogy te abszolúte nem. Szóval egyszerű a helyzet: kapod az sms-t, hogy megérkezett a pénz. Azonnal fogod magad, elballagsz egy automatához, és felveszed a kártyáddal az összeset. Vagy ha nincs kártyád, akkor a bankfiókba. Innentől kezdve Anyukád nézheti az üres számládat:D
2012. aug. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
20%

Szerintem az ösztöndíj is valahol ugyanaz, mint a gyerektartás, vagy a családi pótlék az állam részéről: = a gyermek-nevelés költségeihez való hozzájárulás, amit természetesen a szülőnek adnak, hogy az ő költségei, terhei ennyivel kevesebbek legyenek.

Majd a szülő tudja, hogy kiskorú gyermekének készpénzben költőpénz címén mennyit, és miből ad.


Jöhet a lepontozás!!!! Ezt nagyon értitek!!!!

2012. aug. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!