Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan állítsam le az anyósom,...

Hogyan állítsam le az anyósom, aki unokát akar a nyugdíja miatt?

Figyelt kérdés

Én 22 vagyok, párom 25. 5 éve vagyunk pár, de nem vagyunk házasok, egyelőre nem is tervezzük. Párom jól keres, én még tanulok és mellette dolgozok, jelenleg albérletben élünk, amíg vissza nem jövünk a városunkba. Boldogok vagyunk jelenleg az életünkben.

Anyósommal pár hete a családban lévő gyerekekről beszélgettünk és felhozta, hogy mi mikor vállalunk, éppen ideje, segítene nevelni is. Mondtam, hogy még az odébb van, majd iskola után. Azt hittem ez ennyiben maradt.

Máma csak a párom volt náluk, anyós elkezdte, hogy neki még kéne pár év munka a nyugdíjhoz majd gyorsan áttért arra, hogy hát szüljek gyereket, majd leadom neki vasárnap, elutazunk abba a városba, ahol élünk és pénteken érte megyek ő meg elmegy GYES-re, ami a nyugdíjba beleszámít(bár én azt sem tudom elmehet-e ő unokával). Nem is értem ezt hogyan gondolta. Amúgy apósom is végzi a háttérmunkát, mert hívogatja a páromat, hogy menjen ki beszélgetni.

Természetesen ha gyereket vállalunk azt a párom és én fogjuk felnevelni. Ha becsúszna sem esnénk kétségbe, de akkor is mi nevelnénk, anyósom hülyesége egyszerűen nonszensz. Nagyon durva, hogy ezért akar unokát kisajtolni belőlünk.

Mit mondjak neki, ha megint felhozza? Már először én is mondtam, hogy még nem tervezünk babát, de csak felhozta a fiának is.


2012. aug. 20. 22:23
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
35%

Jó hát ez egy ötlet volt részéről, nem kell gyereket szülni neki, oszt kész.


Megjegyzem, még ha valóban elég öncélú ötlet is, azért van esze a mamának, nem hülye ötlet ez.


Azért próbálkozik, mert tudja, hogy még fiatal vagy, és nem szívesen babáznál, ő meg igen, hát átvállalja tőled, Te meg addig élheted az életed, és végül is jobb fiatalon szülni.


Biztos lepontoztok, de akkor is...valaki lehet nagyon örülne egy ilyen ötletnek. Ez hozzáállás kérdése, bizonyos szemszögből tényleg parasztság, bizonyos szemszögből meg oltári nagy segítség. Nem kell egyből ördögöt kiáltani. Ne szülj, ennyi.

2012. aug. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
68%
neked is beszámít a nyugdíjba,ha kell neki még év menjen dolgozni. azt gondolja megszülöd ő meg neveli? úristen ilyen emberek vannak. párod még nem olvasott be nekik?
2012. aug. 21. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

A párom is elmondta neki, hogy ha gyereket vállalunk akkor mi ketten neveljük, ő is csak röhögött ezen a hülyeségen. Szerintem nincs normális ember, aki szül egy babát aztán hétvégente látogatja, amúgy pedig 150km-re lakik tőle.

Anno a párom nővérének a gyerekeit is ő nevelte, mert az anyjuk nem nagyon foglalkozott velük kisebbként és most azt gondolja, hogy micsoda jó ötletet eszelt ki. Ráadásul ismerem őket, nincs is velük gondom, de ha valamit a fejükbe vesznek a végletekig szekálják az embert. Az anyósom fejében meg sem fordul, hogy esetleg én szeretném nevelni a saját gyermekemet, ő csak azt látja, hogy micsoda jó ötletet talált ki mi meg nem segítünk.

Az elmúlt 25 évben nem dolgozott, most lesz 60 éves, kis faluban élnek. Gondolom munkát sem találna, bár nem is próbált soha és nem is nagyon akar. Kényelmesebb otthon lenni egy babával.

Természetesen nem szülök csak mert ő azt mondta, de kb 2-3 éven belül tervezzük mi is. Már előre látom, hogy neheztelés lesz, amíg nincs baba azért, ha meg már van azért, mert nem adom le neki.

2012. aug. 21. 11:21
 14/20 anonim ***** válasza:
50%
ezen sok gondolkodni való szerintem nincs. Elmondjátok neki, hogy Ti fogjátok nevelni, nem akarjátok, hogy más menjen GYES-re, hogy más legyen ott, mikor a pici először feláll, beszél, átfordul stb. Ha ezt nem érti, akkor sajnálom. Plusz ha befizeti a járulékokat előre, előbb is elmehet nyugdíjba.
2012. aug. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
55%

11!

„Azért próbálkozik, mert tudja, hogy még fiatal vagy, és nem szívesen babáznál”


Ezt maga honnan vette? Hol írt ilyet a kérdező? Pont ellenkezőleg vélekedik.

Meg ilyenek: „nem kell gyereket szülni neki, oszt kész.” „Ne szülj, ennyi.”

Miért kell ilyen ……-t írni? Hadd döntse már el a kérdező, hogy mikor és kinek akar szülni.

Komolyan ezt nem hiszem el!!!!!!!!!


Kérdező!


„Az elmúlt 25 évben nem dolgozott, most lesz 60 éves”


Akkor gyakorlatilag 35 éves kora óta nem is dolgozott. Előtte meg feltételezhetően végig Gyesen volt a gyerekeivel. Akkor mi után is akar nyugdíjat? (még ha a GYES bele is számít a szolgálati időbe) Mennyit munkaviszonya/ befizetése volt 60 éves koráig?

Itt nem egyáltalán nem az a kérdés, hogy kevés nyugdíjat fog kapni, hanem, hogy egyáltalán semmi ilyen irányú ellátás nem járna neki.

Ugyanis a minimális öregségi nyugdíj megállapításához is szükséges valamennyi szolgálati idő (kb. 15-20 év). Feltételezem, hogy ez nincs meg neki, és most akar össze – vissza „kaparni”.

Ennek hiányában 0 Ft nyugdíjra jogosult, legfeljebb az időskorúak ellátását kaphatja alanyi jogon.

Egyébként felháborító, hogy mit ki nem találnak az emberek, hogy ne kelljen dolgozni, illetve munka nélkül pénzhez jussanak.

Eddig miért nem akart dolgozni? Mit csinált eddig? Befizetni, dolgozni nem akart, de pénzt azt most követelne??????

Felháborító és szégyenteljes, hogy ilyen emberekkel kell egy országban lakni.

Milyen nemzeti összetartozásról beszélnek itt a politikusok???

Ilyen emberekkel Én nem akarok közösködni!!!! És még hány ilyen lehet az országban!

Más becsületesen fizet, van aki meg évtizedekig „lébecol”, és most meg nyugdíjat követelőzne.

2012. aug. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

15-20 év munkaviszonya van, akkoriban dolgozott még a TSZ-ben. Mikor az megszűnt, kb 35 éves korában megszülte a páromat, aki amolyan késői gyerek és utána soha nem ment dolgozni, ennek már 25 éve. Gondolom a minimális szolgálati időhöz kéne még neki pár év, amire a GYES pont jó. Nagyon el is hízott az évek alatt(amúgy nem is beteg), de rokkantosítva nincsen, nincs mire fel, de munkát soha nem keresett.

Eddig az apósom fizetése és nyugdíja elég volt, de már ő sem bírja a munkát és hát most ugye szembesült azzal, hogy nem fog egy fillér nyugdíjat sem kapni.

Hozzá kell tegyem minden kis plusz pénz ékszerre van költve, mert azt dugdossa, de a ház szétesik.

Szívesen babáznék akár már most is, egyszerűen az iskola miatt várunk a párommal még egy keveset. De menni fog a szekálás a részükről. És eddig soha, de soha nem került szóba nála az unokakérdés részünkről, de még az esküvő sem, most meg ez. Tele fogja beszélni a család fejét(az ő részükről), mindenhol korán volt gyerek így majd nagy egyetértés lesz. Volt már ilyesmire példa más témában.

Nem akartam durván fellépni, azt hittem miután én azt mondtam, hogy nincs baba majd abbahagyja.

2012. aug. 21. 16:17
 17/20 anonim ***** válasza:
15%

15-ös ne haragudj de értetlen vagy.


Nem azt írtam, hogy soha ne szüljön, hanem ne a mamának szüljön. Miből vetted, hogy azt mondtam soha de soha ne szüljön? Agyrém mennyi írástudatlan van itt.


Egyébként is a másik gyereknél meg bejött neki, gondolta itt is bepróbálkozik, de ez az aprócska dolog elkerülte a figyelmeteket, hogy egyszer már ezt megcsinálta és működött. Nem értem mi a gond, majd akkor szül ha akar.


Nem is tudjátok a részleteket, de már mindenki hőbörög, hogy húúúúúúú haaaaaaaaaa jajjjjj milyen a mama, nem akar dolgozni, Úristen még egy munkakerülő nyugdíjasjelölt, aki rátelepszik a fiatalkora és nem hagyja őket élni.


Rájöttem, hogy ide a szappanoperák helyett jönnek az emberek.

2012. aug. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

A párom nővérének a gyerekeivel nem ő volt gyesen, azért nevelte őket, mert a lánya tojt rájuk. Amúgy pedig ki nem állja az unokákat, szereti, szereti, de ott ne aludjon egyik se egy napot sem, mert őt idegesíti az összes.

És az, hogy egyszer felhozza ezt a marhaságot még elmegy, kerek perec mondtam, hogy nem, de hogy utána menjen az aknamunka a fiánál meg a családnál az már durva.

2012. aug. 21. 18:39
 19/20 anonim ***** válasza:
34%
15-20 év munkaviszonyra így sem úgysem lesz sok nyugdíja.
2012. aug. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
67%

Bocsánat, de nem bírtam ki, eljátszottam a gondolattal...

Tegyük fel:


Teherbe esel, megszülöd a babát... Ugye azt mondtad, az anyós nevelné, ki venne neki holmikat (mert ugye ő munkanélküli)? Alsóhangon 50 ezer forint egy alapfelszerelés, és határ a csillagos ég (babakocsi, kiságy, pelenkázó, ruha, játék, kozmetikusom, stb).

Aztán ki vinné haza? Te hazaviszed, és anyós átjár/átköltözik, vagy anyós viszi haza?

Ha anyós viszi haza, nem tudod szoptatni, tápszer kell neki, ami havi szinten olyan 15 ezer körül van. A GYES 26 ezer forint, a családi pótlék olyan 12 ezer körüli összes, ez a kettő együtt nincs 40 ezer forint. Ezt ha ésszel beosztják, a babára elég, de csak arra, egy forint sem marad belőle, anyós mit eszik? Hiszen 0-24 otthon van a gyerekkel (hogy ne kelljen dolgoznia), a GYES meg segélynek minősül, így minden más pénzt megvonnak tőle. Vagy akkor még TI fizessetek neki az életet? Továbbá ha dolgozni lusta napi 8 órát, hogyan látna el egy gyereket a nap 24 órájában?

"Józsika, hallgassá' el, most nagymami éppen szundítana....!"

DE gondoltam mégtovább is, tegyük fel, lejár a GYES, neki már nem éri meg babázni, visszaadja nektek. Ott fogtok állni egy 3 éves gyerekkel, akit rohadtul nem fogtok ismerni (még akkor sem, ha látogattátok)! Ez micsoda trauma lesz a gyereknek, meg nektek? Nem is fogja majd fel szerencsétlen, mi történik.... És ha megkérdezi, miért, mit felelsz? És ha 10 év múlva megkérdezi, hogyan lett, mit válaszolsz rá? "Ja, nagyanyádnak kellett a segély, szóval megszültelek."

De ha már itt tartunk, oké, befejezed a sulit 3 év múlvára biztosan, mi rá a garancia, hogy lesz egy biztos állásod, egzisztenciád, türelmed, lelki érettséged egy gyerekhez? Semmi, semmi az ég adta világon...


Szóval anyóspajtásnak vegyetek egy apróhirdetéses újságot, és karikázzátok be neki az állásokat....

2012. aug. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!