Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan állítsam le az anyósom,...

Hogyan állítsam le az anyósom, aki unokát akar a nyugdíja miatt?

Figyelt kérdés

Én 22 vagyok, párom 25. 5 éve vagyunk pár, de nem vagyunk házasok, egyelőre nem is tervezzük. Párom jól keres, én még tanulok és mellette dolgozok, jelenleg albérletben élünk, amíg vissza nem jövünk a városunkba. Boldogok vagyunk jelenleg az életünkben.

Anyósommal pár hete a családban lévő gyerekekről beszélgettünk és felhozta, hogy mi mikor vállalunk, éppen ideje, segítene nevelni is. Mondtam, hogy még az odébb van, majd iskola után. Azt hittem ez ennyiben maradt.

Máma csak a párom volt náluk, anyós elkezdte, hogy neki még kéne pár év munka a nyugdíjhoz majd gyorsan áttért arra, hogy hát szüljek gyereket, majd leadom neki vasárnap, elutazunk abba a városba, ahol élünk és pénteken érte megyek ő meg elmegy GYES-re, ami a nyugdíjba beleszámít(bár én azt sem tudom elmehet-e ő unokával). Nem is értem ezt hogyan gondolta. Amúgy apósom is végzi a háttérmunkát, mert hívogatja a páromat, hogy menjen ki beszélgetni.

Természetesen ha gyereket vállalunk azt a párom és én fogjuk felnevelni. Ha becsúszna sem esnénk kétségbe, de akkor is mi nevelnénk, anyósom hülyesége egyszerűen nonszensz. Nagyon durva, hogy ezért akar unokát kisajtolni belőlünk.

Mit mondjak neki, ha megint felhozza? Már először én is mondtam, hogy még nem tervezünk babát, de csak felhozta a fiának is.


2012. aug. 20. 22:23
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
89%
Ott helyben képen kelet volna röhögni és ezzel le van zárva.
2012. aug. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 omba ***** válasza:
84%

Fúúúúúúúúúúú,

most írjak valami szalonképeset?????


Te meg a párod tisztázzátok ezt, ti vagytok egy család!

Anyós menjen Pécsre, nyit az uránbánya, azt a pár évet lehúzhatja a nyugdíjig.

Minden percet bánok, amit nem töltöttem a gyerekeimmel, - soha nem jön vissza egyik sem (nagyon sokat voltam velük, ez nem kesergés)

2012. aug. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
64%

Gyedre elmehet a nagymama is.

Beszéld meg vele, hogy biztos nem lesz unoka mert neked tanulnod kell. De ő nem dolgozik, vagy most lett munkanélküli?

2012. aug. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
20%
Az anyos a ferjed anyja. Nincs ferjed azt irtad. Akkor anyosod sincs. Egyebkent elmehet o is gyesre a gyermekkel, jogilag. Az mas kerdes, hogy ti nem akarjatok, abban igazad van, hogy magatoknak szulnel gyermeket. De lehet hogy nem csak ezert szeretne unokat kisajtolni beloletek. Egyszeruen szeretetbol is akarhat unokat, nem?
2012. aug. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
84%
ha gyereket akar nevelni szüljön magának. pff
2012. aug. 20. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Egyszerűbb anyósként emlegetni és ha jogilag nem is az tulajdonképpen ő az anyósom.

Eddig sosem emlegette, van már 5 unokája, velük sem sokat foglalkozik, sőt...Meg érdekes módon mindig egybefűzi a nyugdíjával a dolgot. Meg egyáltalán az ötlet, hogy majd ő neveli hétköznap. Nonszensz. Ő meg úgy adja elő, mint valami tök jó ötletet, apósom meg helyesel.

2012. aug. 20. 22:34
 7/20 anonim ***** válasza:
83%

"gyorsan áttért arra, hogy hát szüljek gyereket, majd leadom neki vasárnap, elutazunk abba a városba, ahol élünk és pénteken érte megyek ő meg elmegy GYES-re, ami a nyugdíjba beleszámít(bár én azt sem tudom elmehet-e ő unokával). Nem is értem ezt hogyan gondolta."


Gyakorlatilag úgy gondolta hogy ti majd csináltok NEKI egy gyereket mert valamiért unja magát/üres az élete/mindig is vágyott volna még egy gyerekre de valamiért nem jött össze. Vagy ez mind egyszerre. Ők sajnos ilyenek, nem képesek elfogadni és tiszteletben tartani a ti szándékaitokat (ami elárulja azt is hogy vajon mennyire szerethetnek és tisztelhetnek nem csak téged de a saját fiukat is...), inkább rátok tukmálnának valamit ami nektek jelenleg nem hiányzik.


Én azt mondom a párod beszéljen velük erről az egész gyerekkérdésről (de csak egyszer) hogy ti még nem akartok és pont és ha szeretik őt (mármint a párodat mint gyereküket) akkor ezt tiszteletben tartják. És azt is szóvá lehet tenni hogy az egész "hétvégente láthatjátok majd a picit" dolog milyen abszurd elképzelés és hogy ha a jövőben esetleg mégis vállaltok majd gyereket akkor is max. ŐK lesznek a hétvégi (nagy)szülők nem ti, az igazi szülei.

És ezután ha továbbra is minduntalan felhozzák (mert tuti fel fogják hozni) higgadtan váltsatok témát (minek is idegeskedni ha egyszer úgyse tudnak titeket olyanra rávenni amit ti nem akartok). Ennyi.

2012. aug. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
80%
Én tuti nem foglalkoznék vele, majd megunja :)
2012. aug. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
65%

Noooormááális? Hogy lehet valaki ennyire hülye? (már elnézést a kifejezésért)

Miért nem megy el dolgozni? Akár közmunkára,az is beleszámít. Amúgy mennyi idő óta nem dolgozik? Hány éves?

2012. aug. 20. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
77%

itt két pont is van, amit el kéne nekik mondani egyszer, de határozottan:

1. majd akkor vállaltok gyereket amikor ti akartok

2. amikor majd gyereket vállaltok, azt nem ő fogja nevelni és ti látogatjátok hétvégén, hanem ti fogjátok nevelni és ők látogatják hétvégén.

2012. aug. 21. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!