Ti mit dontenetek?

Figyelt kérdés
A parommal 3 eve vagyunk egyutt amibol egy eve tavkapcsolatban elunk mert kulfoldon dolgozik. Itthon jo munkam van jo keresettel de viszont egyedul vagyok ha en is mennek kulfoldre akkor a nullarol kellene kezdenem mivel nyelvet nem beszelek de viszont ott a parommal egyutt lehetnek.28N
2012. aug. 13. 22:16
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Nekem amik döntő szempontok lennének:

Nem tudom, hogy mit dolgozol, de szereted a munkád?

Ha esetleg nem jönne össze néhány hónap múlva akár van esélyed visszamenni? vagy esetleg fizetésnélkülire elmenni, feltérképezni a lehetőségeket.

Kint számít bármiféle előnynek az itteni munkatapasztalatod?tudod hasznosítani?

Mindenképp elkezdenék nyelvet tanulni. Legalább egy alapfokra felhozni mire megyek.

2012. aug. 14. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Dottorre ***** válasza:
Én fix, hogy kimennék. A nyelvet ott, helyben a legkönnyebb megtanulni, pár hónap alatt sikerülni fog egy kommunikáció szintű nyelvtudást magadra szedni, utána pedig lehet dolgozni sokkal több pénzért, mint Romániába, vagy itt.
2012. aug. 14. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Ez attól is függ, hova mennél ki.

Én ugyanígy jártam. A párom után kimentem egy nyugati országba, de csak úgy mentem bele, hogy már volt egy lezsírozott munkám. A munka nem volt valami nagy szám, és nem is 100%-os, de simán a kétszeresét megkerestem az itthoni "jó" munkámnak.

Csak angolul beszéltem, a helyi nyelvet nem, de kb 1 év alatt ha nem is munkanyelvi szinten, de beszélhető szinten megtanultam és már sehol nem tudtak "eladni".

Aztán idővel és kő kemény munkával sikerült 100%-ra felküzdenem magam.


DE nagyon sok hátránya van ám a dolognak:

- az első években annyira de annyira kiszolgáltatott vagy, hogy mindenben csak a párod tud segíteni

- nincsenek barátok, ismerősök, a család nagyon messze van (és a skype hol működik hol nem)

- nem ismered az országot, a hivatalos procedúrákat, szokásokat

- ha nincs lezsírozott rendes munkád, akkor max babysitter vagy takarítónő lehetsz és ebből a körből nem lehet kitörni


Én az elején nagyon megszívtam, mert a kiszolgáltatottságomat a párom kihasználta. Átvert, megcsalt és gyakorlatilag kidobott az utcára. És nem volt hova mennem! Majdnem az utcán aludtam.

De onnan is felálltam, először szobát, majd lakást szereztem. Még keményebben dolgoztam és barátokat kezdtem keresni.

Szóval a kimenetelem első 2-3 éve brutálisan kemény volt, kb havonta haza akartam menni. Csak hát a magasabb életszínvonal ami nagyon marasztalt illetve, hogy volt állásom. A család meg nem mert egyik irányba sem terelni, pedig ők is megszenvedték a történteket.

Na és ma már ott tartok, hogy imádnivaló férjem van, cuki kis autóval járok be egy itteni színten is nagyon jó munkahelyemre, vettünk egy csodaszép házat és nagyon boldogok vagyunk.

Én azt mondom, hogy nem lehetetlen, csak emberfeletti erőfeszítésekre van szükség.

Szerintem a legfontosabb a munka és a nagyon stabil párkapcsolat.

2012. aug. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!