Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet csinálni ilyen...

Mit lehet csinálni ilyen anyával? Hogy tudom magam függetleníteni?

Figyelt kérdés

Egyszerűen már nem bírom tovább. 19 éves vagyok, most megyek egyetemre, kollégiumba.


Mániája az, hogy tudni akarja mindíg, hogy hol vagyok. Egyszer véletlen nem hallottam meg a telefont amikor hívott, és már kerestetett az ismerősökkel, meg velem ordibált, hogy már a rendőrségre akart menni.

Normális az ilyen??

Meg hogy csak akkor enged el valahova, ha tudja a pontos lakcímet az illetőnek, meg a nevét. Most én nem akarok minden barátomról neki életrajzi kiselőadást tartani, ez gondolom érthető.


Elegem van már belőle, kiakaszt, nem tudom mihez kezdjek.

Hogyan tudnék itthonról VÉGLEG elszakadni?? Mert sajnos az egyetem tandíjas, meg még a kollégium.

Kétségbe vagyok esve, nem akarok egy ilyen pánikbeteg anya mellett élni, mert tönkreteszi az életemet.


Nem hisztizek, csak egyszerűen már nem bírom tovább!!



19/L


2012. aug. 10. 10:08
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
Kérdező, miért, szerinted Magyarország minden munkaképes korú, állással bíró lakosa diplomás? A párom pl. egy telekommunikációs cégnél marketing-asszisztens, ezt az állást érettségivel szerezte, e mellett szerzett tanári diplomát, és erre mondtam a délután, hogy másfélszer annyit keres vele, mint amennyit pályakezdő tanárként keresne... ha kapna a szakpárjának megfelelő állást. De egyszerű dilemma, mert nem is kap, sőt az esély se látszik növekedni, hisz évről évre egyre kisebb évfolyamok kerülnek iskolába, ha végignézed ugye a demográfia változását az elmúlt 10 éven, az az iskola (felső tagozat) jövője a következő 10 évben... ahogy abba a korba jutnak...
2012. aug. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:
Ezt értem.:) De mivel a városba ahova megyek nincs sok lehetőség, ezért kérdeztem csak. Sopronba mennék amúgy.
2012. aug. 10. 22:42
 23/30 anonim ***** válasza:

Nézd, még mindig adott a Tuskó Hopkins alternatíva:)))

(Rejtő megvan? Szóval nem feltünő, hogy valaki szerepel-e a névsorban vagy nem, ha ő olvassa a névsort) Csinálsz egy magánvállalkozást vagy egy kis céget valami jó ötletre, és ott elég tág határok között te szabod meg, hogy milyen feltételekkel alkalmazod magad:))) (jó, van pár törvényi előírás, mittudomén ha nyitsz egy üzletet, ott legalább 1 valakinek - tulaj vagy alkalmazott - kell valami kereskedelmi végzettség, ilyesmi...)

Mellesleg ha én most lennék 18 éves, biztos, hogy abban hajtanék, hogy termőföldet szerezzek, és gazdálkodni kezdjek, szerintem a következő 20-30 évben annak van biztos jövője, és abba a földvásárlás-moratórium okán most érdemes beleugrani. (nyilván ahhoz is érdemes tanulmányokat folytatni, akár mezőgazdaságit, akár üzletit, akár mindkettőt)

2012. aug. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:

Akár Meki is. Én 19 évesen nyelvet oktattam és fordítóirodáknál kilincseltem melóért. Eleinte nem sokat fizetett, a végén már havi 100 rugót is kerestem, pedig ez már jó tíz éve volt. Mindezt nappali mellett.


Taníthatsz is, de dolgozhatsz pincérként, vagy hasonlót. Jó munkát hirtelen nem fogsz kapni, de fenn tudnád tartani magad belőle.

2012. aug. 10. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:
És a mekis vagy a pincéres (esetleg oktatós) munkából kijönne a magamat való eltartás (meg albi) plusz a spórolás a féléves tandíjra?:S
2012. aug. 10. 23:15
 26/30 A kérdező kommentje:
csak úgy KB...
2012. aug. 10. 23:15
 27/30 A kérdező kommentje:
tandíj : 150ezer (sajnos sok :S, fél évente ennyi)
2012. aug. 10. 23:17
 28/30 anonim ***** válasza:
Kérdező, kérdés milyenek az igényeid...a tandíjat, ha leosztod egy hónapra az nem olyan sok, 25 000 Ft. Plusz kaphatsz diákhitelt is.
2012. aug. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:

Nincs nagy igényem. Diákhitelt nem szeretnék felvenni mert azt mire visszafizetem megőszülök.

Amúgy igény alatt mit értesz?

2012. aug. 10. 23:25
 30/30 anonim ***** válasza:
Kérdező, szerintem diákhitelt érdemes felvenni, legfeljebb nem a maximális összeget. Az igényszintet meg nem tudom neked körülírni, van, aki attól is lelki beteg lenne, ha nem tudja követni a legújabb divatot, és van, aki azt is jól tolerálja, ha minden másnap zsíros kenyér jut vacsorára, van, aki ragaszkodik egy külön lakáshoz, és van, aki azzal is elvan, ha valakivel közösen bérelnek egy szobát...
2012. aug. 10. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!