Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet csinálni ilyen...

Mit lehet csinálni ilyen anyával? Hogy tudom magam függetleníteni?

Figyelt kérdés

Egyszerűen már nem bírom tovább. 19 éves vagyok, most megyek egyetemre, kollégiumba.


Mániája az, hogy tudni akarja mindíg, hogy hol vagyok. Egyszer véletlen nem hallottam meg a telefont amikor hívott, és már kerestetett az ismerősökkel, meg velem ordibált, hogy már a rendőrségre akart menni.

Normális az ilyen??

Meg hogy csak akkor enged el valahova, ha tudja a pontos lakcímet az illetőnek, meg a nevét. Most én nem akarok minden barátomról neki életrajzi kiselőadást tartani, ez gondolom érthető.


Elegem van már belőle, kiakaszt, nem tudom mihez kezdjek.

Hogyan tudnék itthonról VÉGLEG elszakadni?? Mert sajnos az egyetem tandíjas, meg még a kollégium.

Kétségbe vagyok esve, nem akarok egy ilyen pánikbeteg anya mellett élni, mert tönkreteszi az életemet.


Nem hisztizek, csak egyszerűen már nem bírom tovább!!



19/L


2012. aug. 10. 10:08
1 2 3
 1/30 A kérdező kommentje:
Miért ilyen? az aggódás az 1 dolog, de ez már rettenetesen nagy túlzás...
2012. aug. 10. 10:09
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
Ha Ő fizeti a költségeidet akkor sehogy. Egyébként szerintem hiszti is. Anyád kicsit tényleg túlzásba viszi. Nehezen érti meg, hogy felnőttél, szükséged van élettérre, és bizony eljön az idő, amikor majd végleg kirepülsz. Na, azt nem tudom, hogy fogadja majd. Én 31 éves vagyok külön családom van és anya, ha nem ér el kb. arra gondol, hogy nem élek már. Hidd el, nem csak a te anyukád ilyen. És olyankor én is ideges vagyok, ha remegő hangon letol, hogy ne csináljak olyat, hogy Ő nem ér el engem. Majd, ha anyuka leszel meg fogod tudni, ilyen az amikor félted a gyerekedet. Na, jó ez már tényleg túlzás, de nézd a jó oldalát, van, aki aggódik érted és szeret, ezenkívül fizeti az egyetemet. Tudod, hány fiatal nem mondhatja el ezt magáról? Nagyon sok! Próbálj ne haragudni emiatt az anyukádra!
2012. aug. 10. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:

Szerintem nem normális dolog, hogy ordibál, hogy így-úgy felpofozna, és még1 ilyen akkor a rendőrséggel fog kerestetni. Megértem, hogy félt, de ez már beteges.


Tényleg SEHOGY nem tudnám magam függetleníteni?:S

2012. aug. 10. 10:16
 4/30 anonim ***** válasza:
84%

Aggódik,de ez már túlaggódás.

Viszont ha jól vettem ki a szavaidból akkor anyád pénzeli a sulit,a költségeidet. Addig amíg az ő pénzéből élsz, el kell viselned a túlzott aggódását. Ha nem bíród tovább akkor el kell menni dolgozni,és teljes mértékben függetleníteni kell magad anyagilag..

Ha már 1 forintot sem költ rád,akkor könnyen tudsz önállósodni,és akkor nyugodtan le is tudod állítani.


Valamit valamiért.

Ha kell a pénze- akkor tűrnöd kell. Gondolom megkaptad már párszor azt is hogy "amíg én tartalak el,azt teszed amit mondok" (a szülők egyik kedvenc mondata)

2012. aug. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
Egyébként a rendőrséggel csak téged fenyeget. 19 évesen már felnőtt nő vagy,és a rendőrség nem foglalkozik ilyen ügyekkel..Van bőven bajuk anyud nélkül is
2012. aug. 10. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
4-esnek teljesen igaza van. Vagy elmész dolgozni és albérletbe, és akkor finanszírozhatod magad az egyetemet, ami hidd el, nem lesz könnyű, vagy tűrsz. Koleszba mész, nem kell majd minden hétvégén hazamenned, meglátod jó lesz.
2012. aug. 10. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

Suli mellett lehetséges lenne valahol dolgozni?

Vagy a sulit hagyjam későbbre? Természetesen nem szeretnék az ő pénzéből élni.

Hogyan lehetséges ez?

2012. aug. 10. 10:24
 8/30 anonim ***** válasza:
Nappali mellett nehezen fogsz összeszedni munkával annyit, hogy fizesd a tandíjad, a koleszt és az összes felmerülő költséget. Ha levelező vagy esti, akkor az más, de úgyse lenne könnyű. Én az egyetemet választanám...
2012. aug. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:

Kicsit irigyellek, h aggódik érted, de ha Ő fizet, ha nem, nem azért szülte a gyereket, hogy a szemére vesse és kisajátítsa a Őt. Ezt értesd meg vele vagy tűrj. Vagy függetlenítsd magad. Oké, h tudja, hogy nagyjából hol vagy stb, de TÚLZÁS.

Én anyukám már hetek óta nem keresett egy nyamvadt ímélt se ír, képzelheted mennyire megvisel. :-(

2012. aug. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

Ezt megértem, de egyszerűen ez a túlellenőrzés ez kikészít. Már majdnem minden ismerősömtől megkaptam, hogy "ennyire nem bízik benned anyud hogy állandóan ellenőrizget?"

A volt páromat is emiatt kellett elhagynom mert egyszerűen nem bírtam már ezt az ellenőrzést.


Sajnos az egyetem az nappali.

2012. aug. 10. 10:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!