Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet csinálni ilyen...

Mit lehet csinálni ilyen anyával? Hogy tudom magam függetleníteni?

Figyelt kérdés

Egyszerűen már nem bírom tovább. 19 éves vagyok, most megyek egyetemre, kollégiumba.


Mániája az, hogy tudni akarja mindíg, hogy hol vagyok. Egyszer véletlen nem hallottam meg a telefont amikor hívott, és már kerestetett az ismerősökkel, meg velem ordibált, hogy már a rendőrségre akart menni.

Normális az ilyen??

Meg hogy csak akkor enged el valahova, ha tudja a pontos lakcímet az illetőnek, meg a nevét. Most én nem akarok minden barátomról neki életrajzi kiselőadást tartani, ez gondolom érthető.


Elegem van már belőle, kiakaszt, nem tudom mihez kezdjek.

Hogyan tudnék itthonról VÉGLEG elszakadni?? Mert sajnos az egyetem tandíjas, meg még a kollégium.

Kétségbe vagyok esve, nem akarok egy ilyen pánikbeteg anya mellett élni, mert tönkreteszi az életemet.


Nem hisztizek, csak egyszerűen már nem bírom tovább!!



19/L


2012. aug. 10. 10:08
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:

A másik, meg : "tudni akarom a pontos lakcímét azzal akivel elmész"

Most az egy dolog hogy nekem semmi közöm nincs ahhoz, hogy hol lakik (ő sem tudja az enyémet) de ilyet szerintem bunkóság megkérdezni. Így nem lesznek barátaim, barátnőim, hogy ha a barátság feltétele a lakcím.

Ezt tartom már erős túlzásnak...


Mindíg mondja anyám, hogy "nem ám valami szektás!!!" "nem ám valamibe befolyásol"....engem ez NAGYON bánt, hogy anyám ennyire nem bízik bennem, és képes azt hinni, hogy én majd valami szektással összeállok vagy stb.

SOHA nem ittam (még 1 kortyot se, ünnepekkor se), soha nem cigiztem.


És ennyire nem bízik bennem, neki minden hazugság amit én mondok, meg hogy én "hülyének nézem" őt.....:S



Megértem a féltést, én is félteném a gyerekemet, na de 19 évesen azért ismerném már annyira, hogy tudjam, hogy bízhatok-e benne vagy sem. Én nem tettem semmit ami miatt bizalmatlanságot keltenék....de egyszerűen nem értem.:(

2012. aug. 10. 11:10
 12/30 anonim ***** válasza:
100%

"A volt páromat is emiatt kellett elhagynom mert egyszerűen nem bírtam már ezt az ellenőrzést." - ez viszont szerintem a te hibád kedves Kérdező, anyád akaratát jóval előbb kellett volna megtörnöd, mind hogy a helyzet odáig fajuljon, hogy a párodat szivasd meg miatta.

Ezt a helyzetet békésen semmi esélyed megoldani, a probléma előli elmenekülés - kollégium - is csak átmeneti eredménnyel járhat legfeljebb, a megoldás csak konfrontatív módon, a konfliktust felvállalva megy, az önállósulást kérlek egyszer mindenkinek le kell meccselni, és privát pech vagy szerencse, hogy ehhez milyen a másik fél.

Szóval, ha legközelebb elmész otthonról, ne "kéredzkedj" csak közöld - percig ne legyen az a téveseszméje, hogy bármiféle döntési joga is van - annyit mondjál, amit magad jónak látsz, és ha a rendőrséggel fenyegetőzik, röhögd ki, és hagyd ott, a világon semmi alapja nincs hozzá, 18 év feletti (nagykorú) magyar állampolgár akkor és oda megy a világon és azokkal, ahova és akikkel akar.

2012. aug. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:

Hasonlóak voltak a szüleim, bár kicsit enyhébb formában. Amikor ritkábban látnak és fennáll a veszélye, hogy még ritkábban fognak, mert nem mész haza, az is nagy fegyvertény.


Azonban: nincs lehetőség a szakodon félévkor átjelentkezni levelezőre? Hacsak nem orvosit végzel, egy levelező szak mellett azért igenis lehet dolgozni. A férjem 10 órás munka mellett végez most gazdasági képzést. Kénytelen feláldozni a szabadidejéből, de meg tudja oldani.

2012. aug. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
Milyen szakon fogsz tanulni?
2012. aug. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:
közgazdasági egyetemre fogok menni.
2012. aug. 10. 14:09
 16/30 anonim ***** válasza:
Te akarsz menni pont az adott szakra, vagy azt is anyád nyomja, az is neki fontos?
2012. aug. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:

Én akartam arra a szakra menni.:)

Amúgy milyen munkalehetőségek lennének egy 19 éves fiatalnak?

2012. aug. 10. 14:12
 18/30 anonim ***** válasza:

Hát, ami azt illeti, több, mint egy 59 évesnek:))) (vagy inkább :((()

De nem erre gondoltam, hanem arra, hogy van más egyetem is, más szakok is... az én párom pl. gimi után direkt nem ment felsőoktatásba, akkor már együtt voltunk másfél éve, úgyhogy összeköltöztünk, meg kitanult egy OKJ-s szakmát is ami hobby szinten érdekelte, azzal volt elfoglalva. Rá 2-3 évre ment továbbtanulni, amikor itthon is olyanok voltak a viszonyok, meg fel is vették államilag támogatott képzésre - hogy ne legyen kiszolgáltatva ebben sem a szüleinek, sem nekem, senkinek. És ez szerintem így jó is volt:))

(az egy másik kérdés, hogy a diplomát meg a hajára kenheti, mert egyfelől állást sem talál, másfelől, ha találna is sok utána rohangászással, kb. kétharmadát keresné, mint most.)

2012. aug. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:

Én anno annak idején közgáz egyetemre akartam menni, de az alkoholista anyám mellett képtelenség volt. Amikor felvettek én voltam a legboldogabb ember,de nem sokáig. Az anyám kijelentette, hogy egy büdös fillérrel nem támogatja a nappali egyetemi tanulmányaimat. Be tartotta a szavát. 1 hónap egyetem után döntenem kellett. Vagy elviselem anyám mindennapi részeg ordibálását, vagy elmenekülök tőle.

Így ott hagytam az egyetemet,és elmentem dolgozni. A következő évben levelezőre mentem amit munka mellett elég jól el lehetett végezni.


Kedves kérdező.

Az emberek szeretnek kifogásokat gyártani,hogy mit miért nem lehet megcsinálni. Mindent lehet csak akarni kell, vagy a kényszer viszi rá az embert.

Meg akarsz szabadulni anyád nyomása alól?? Akkor tegyél róla,hogy önálló legyél. Keres munkát,dolgozz. Ha nem megye nappali egyetem mellett, akkor tessék átmenni levelezőre vagy estire. Az sem lesz könnyű, de legalább nem anyád tart el,hanem a magad ura vagy. Amikor a kezedben lesz a diplomád, senki nem fogja megkérdezni hogy nappalin vagy estin tetted le. Ugyanannyit ér a kettő.

2012. aug. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:

Ez oké, rendben van.

De érettségivel milyen munkát lehet szerezni? Mert ez lenne a kérdés....McDonalds? Vagy hol?


űEz érdekelne, mert én úgy tudtam, hogy egy szimpla érettségivel sehova nem vesznek fel dolgozni.

2012. aug. 10. 21:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!