Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehetne tenni a húgommal?

Mit lehetne tenni a húgommal?

Figyelt kérdés

A húgom idén lett 16 éves. Nem csinál egésznap semmit, csak gépezik. Reggel amint felkel bekapcsolja, felviszi a szobájába a reggelit és a kedvenc hírességeiről olvasgat, facebookozik, twitterezik, esetleg filmet néz. A szüleink korán reggel elmennek dolgozni, ezért általában én végzem el a házimunkát. (takarítok, főzök) Ha megkérem, hogy segítsen valamiben legalább 10 percig, akkor felvan háborodva, hogy ő most nem ér rá hagyjam békén. Anyával is folyton vitázik, mert megmeri kérni, hogy porszívozza ki a szobáját. Nem mozdul ki a házból csak ha nagyon muszáj. Ezen kivűl jó tanuló. Kitünő lett a bizonyitványa.

Nektek mi a véleményetek erről? Mit lehetne tenni?:/


A válaszokat előre is köszönöm!


2012. aug. 8. 18:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Vannak barátai?Sportol valamit?Mennyire társaságkedvelő? Ha ezeket leírod,szívesen segítek :)
2012. aug. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
53%

először is kicsit fura nem fér össze a kettő, hogy csinálja közbe, hogy jó tanuló??!!


hát szerintem ide drasztikus lépés kell...

vagy a netet kéne elvenni tőle, vagy a laptopot...vagy meg kell mondani, hogy egy nap ennyit gépezhet, vagy csak akkor ha elvégezte a feladatát...

vagy pedig el kéne küldeni egy hétre valamilyen táborba, vagy a nagyszüleitekhez, vagy valahova vidékre, ahol nincs internet... és megtanulja hogy igenis lehet élni net nélkül...esetleg valami munkát keresni neki...viszont már mindjárt kezdődik a suli, úgyhogy az nehéz lesz...:(

2012. aug. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Sok kamasz él így, és kell is nekik valamennyi lustálkodás, meg álmodozás, de azért egyszer állíts be a szobájába egy gyümölcssalátával, vagy limonádéval és nyugisan beszélgess el vele a kedvenceiről, utána meg térj rá, hogy a felnőtt élet nem a még nagyobb szabadságról szól igazából, hanem arról, hogy felelősséget vállalunk a tetteinkért.

Nekem a három kamasz gyerekemmel az vált be, hogy szépen kilistáztam a házimunkákat, mindent ami előttünk áll, és választhattak egyet-kettőt, amit ők fognak megcsinálni aznap. Onnantól, hogy választott, már nem noszogattam, csak akkor figyelmeztettem, hogy valamit hátráltat, ha tényleg úgy volt. pl ha nem intézi el a bevásárlást én nem fogok tudni főzni és nem is főztem addig amíg meg nem jött a hozzávalókkal.

2012. aug. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
86%
első vagyok.Szerintem meg nem kell tőle elvenni a gépet,mert csak azt fogja levenni belőle h rosszat akartok neki,mégjobban ragaszkodni fog a géphez.Unatkozik.Ez nyilvánvaló.De kéne legyen társasági élete.Nem jár el bulizni?Vagy találkozni a haverokkal?ismerkedik fiúkkal?Van önbizalma?Ki kéne valahogy mozdítani otthonról valami olyannal,amit ő is szívesen csinál,és nem csak ráerőltetitek.Mert ezt akkor nem úgy fogja kezelni,h ti rosszat akartok neki,hanem h jót.Ha pedig esetleg olyan gondjai vannak,h nincsenek barátai/fiúja/önbizalma,akkor érdemes elvinni pszichológushoz.Mert tapasztalatból mondom,nekem rengeteget segít. :)
2012. aug. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Régebben kézilabdázott és táncolt, de valamiért abbahagyta. Kb. 2hetes kapcsolata/kapcsolatai voltak. Barátai vannak. A napokban beszélgettem vele, hogy miért nem mozdul ki. Az volt a válasza, hogy semmi kedve, túl meleg van..
2012. aug. 8. 19:01
 6/12 anonim ***** válasza:
16%

köszönöm a lepontozást, de fel kéne a nyitni a szemét.

ha ilyen enyhe dolgokat mondtok... hogy pl: mosogasson el.. egy mosogatás max 20 perc, vagy még annyi se... most az a 20 perc sokat segít mit ne mondjak...


ugyanezt fogja csinálni annyival hogy egy 20 perc alatt elmosogat és visszaül a géphez...ha ez nektek jó pontozzatok csak.


ide komoly közbelépés kell, nem csak az hogy tessék itt egy házimunka azt csináld!

2012. aug. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
az ember tényleg csak akkor veszi észre hogy az interneten is van más, mikor nincs lehetősége netezni...voltam egy csomó táborban és azt hittem én se fogom kibírni net nélkül...de mikor ott voltam a táborban, el is felejtkeztem róla, nem hiányzott...szóval ezt az érzést neki kell megtapasztalni a saját bőrén, hiába mondod meg neki, hogy jobb ha kint van a szabadban, ameddig egyetlen egy napot se lesz kint a szabadban net nélkül, nem fog rájönni...
2012. aug. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
76%
nincs valami lelki problémája?
2012. aug. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
szerintem beszélj a barátaival.hátha ők jobban tudnak rá hatni,és rájuk nem fog megsértődni.
2012. aug. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nagyon meg is hízott ezalatt a nyár alatt. Tavaly nem voltak ilyen gondok. mindig kint volt, sőt sokszor egyutt mentunk bulizni is. Itthon mindig segített. De majd megpróbálok vele beszélni. Köszönöm a válaszokat! :)
2012. aug. 8. 20:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!