Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha törvénybe iktatnák, hogy...

Ha törvénybe iktatnák, hogy az exférj vagy az új feleség indítványára az exnej kötelezhető lenne a férjezett neve elhagyására, ki élne ezzel a lehetőséggel és adna be kérelmet?

Figyelt kérdés
2012. aug. 2. 19:24
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
50%
Mondjuk, ha Én elválnék semmiképp sem akarnám a volt férjem nevét viselni! Nem is értem.. még akkor sem, ha nem haragban váltunk el! Hiszen anno házasságot azért kötöttünk, mert össze akartunk tartozni, ilyen formában is.. ha elválunk, már nem tartozunk össze, épp ezért már nem akarom a nevét viselni.. egyszerűen már nem tartozom hozzá! Én inkább kifizetném az illetékeket, a házasságkötéskor sem volt dráma az a pár ezer Ft, amibe az okmányok kerültek! De mindenki maga, és a pénztárcája dönti el..
2012. aug. 3. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
71%
Ja, amúgy kötelezni erre senkit sem lehet! Ilyen törvény nem hiszem, hogy lesz.. bár, az megoldás lehetne, ha automatikusan bekövetkezne a névváltozás vissza a lánykorira!
2012. aug. 3. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
90%

A felvétel is önkéntes így s leadás is.

Szóval ha ez törvény lenne, akkor házasságkor is kötelező lenne felvenni.

2012. aug. 3. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Én csak a férjem vezetéknevét vettem fel, és nem akarnám visszaváltoztatni mert nem szeretem a leánykori nevemet. Szóval biztos nem élnék a lehetőséggel, mert megérteném, hogy más is lehet ezzel így. Nem egy ex nevén fog múlni a boldogságunk :)
2012. aug. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
37%
Sokan a gyerekük miatt tartják meg a nevet, hogy ugyanaz legyen a neve, mint a gyerekéé. Ilyenkor úgy lenne igazságos a törvényed, hogy ha az asszony visszaveszi a születési nevét, akkor onnantól a gyerekei is azt viseljék.
2012. aug. 7. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
A barátnöm már csak azért is megtartotta a férje nevét (férj vezetékneve, saját keresztneve formában), mert a saját lánykori vezetékneve nagyon nehezen megjegyezhetö, idegene hangzású név, amit minden alkalommal többször el kellett ismételni meg lebetüzni, hoyg bárki is megértse, a férjé meg érthetö, elég egyszerü magyar hangzású név.
2012. aug. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!