Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam meg a völegénye...

Hogyan mondjam meg a völegényemnek, hogy nem szeretném, ha az én nevemre venne autót?

Figyelt kérdés
A párom egyéni vállakozó és van némi adótartozása,meg nem mindig fizeti be a dolgokat határidőre(nem viccből,hanem mert néha nincs miből).Most szeretne venni egy autót(nem nagy értékűre kell gondolni,max 200 ezerért)és kitalálta,hogy legyen az én nevemen,mert akkor nem tudják esetleg elárverezni.Én még egyetemista vagyok,ráadásul nincs is jogosítványom.Egyáltalán nem örülök ennek az ötletnek,hogyan mondjam ezt meg,úgy,hogy ne legyen belőle évekig tartó rosszállás a részéről,netán szakítás(amúgy komoly a kapcsolat 4 éve vagyunk együtt 3 éve együtt is élünk).?Azt se tudom lehet-e egyáltalán autóm josi nélkül.Meg mi van,ha ő gyorsan hajt vele vagy parkolás miatt megbírságolják...?Pesze erre ő azt mondja akkor természetesen kifizeti,de mivan ha épp nem lesz pénze...?Én nem akarok büntetést fizetni(meg nekem mégugysincs miből) se közmunkára menni...
2012. aug. 2. 16:11
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
51%

Utolsó!

Aha...Szóval még ő a hibás mert nem szeretne asszisztálni egy kis adócsaláshoz(jöhet a kövezés,de ez közvetve az...)Mert ugye azért nem szeretné a pasi,ha az ő nevén lenne,mert adótartozása van...Aki azt mondta a kocsi árából inkább a tartozást fizesse igaza volt.Szegény lányt nem irigylem,mert gondolom a vőlegénye ugyanúgy áll a kérdéshez,mint itt a többség és úgy is ő lesz a szemét,aki cserbenhagyja,nem segít blablabla.Mellesleg,csak halkan kérdem,de érdekelne a vőlegény is megetnné-e ugynezt neki fenntartások nélkül..?

Szerintem amúgy se fair ilyet kérni a másiktól(hacsak nem "élethalál" kérdés,például a lakást vinnék a fejük felől),és esetleges érzelmi zsarolással kicsikarni pláne nem "gusztusos" hogy úgy mondjam...

2012. aug. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
50%
és mi ebben az adócsalás?Te állítom nem tudod ez hogy működik.A NAV ezzel nem fog foglalkozni,hogy az asszony vett egy 200.000ft-os autót.Főleg mert semmi köze sincs hozzá.Még ha házastársak lennének,akkor sem.Mint írtam az ilyen kisebb értékű autókat,legtöbb esetben üzembentartóival adják el,vad idegen embereknek,mert nem érné meg átíratni,a vevőnek.Túl van variálva a dolog.Ilyen értékű autót meg egyébként is talál 1.000db-ott és a tulajdonos eladja neki üzembetartóira,és az asszonyság kivan hagyva,mond meg a vőlegényednek keressen olyat aki eladja neki üzembetartóira.
2012. aug. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
55%
Felteszem,ha a kérdés ílyen fromában felmerült ők nem tudtak az üzembetartós lehetőségről...Szóval a pasi azt várta volna vegyék meg az "asszony" nevére,úgy hogy papíron a lányé a felelősség.Na nekem ez az elv nem tetszik.Aztán meg amikor jön a büntetés,meg az adók ,ött volna a "bocs(most) nincs pénzem".Ha netán nincs igazam bocsánat,de ez innen nagyon így fest,az elmondottak alapján...
2012. aug. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Igen, nekem sem tetszik. Ahogy írta az előző, a pasi nem tudott az üzemeltetős megoldásról, és gátlás nélkül kitette volna a lányt egy olyan lehetőségnek, hogy neki kelljen alkalmasint fizetni, ha valami történik. És ha pasi mégsem fizet, mert nincs pénze vagy kedve?


Azonkívül igenis mutyizás ez. Autót venni tud, adót fizetni nem?

2012. aug. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
a megoldás,hogy meg mondja a vőlegénynek,hogy keressen olyan autót akinek a tulajdonosa eladja neki közvetlenül üzembentartóival.Nem lesz neki nehéz,ilyen értékben találnia.Mást nem tudok erre mondani.Nem lesz veszekedés, senki nem cseszik ki senkivel
2012. aug. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!