Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam meg a völegénye...

Hogyan mondjam meg a völegényemnek, hogy nem szeretném, ha az én nevemre venne autót?

Figyelt kérdés
A párom egyéni vállakozó és van némi adótartozása,meg nem mindig fizeti be a dolgokat határidőre(nem viccből,hanem mert néha nincs miből).Most szeretne venni egy autót(nem nagy értékűre kell gondolni,max 200 ezerért)és kitalálta,hogy legyen az én nevemen,mert akkor nem tudják esetleg elárverezni.Én még egyetemista vagyok,ráadásul nincs is jogosítványom.Egyáltalán nem örülök ennek az ötletnek,hogyan mondjam ezt meg,úgy,hogy ne legyen belőle évekig tartó rosszállás a részéről,netán szakítás(amúgy komoly a kapcsolat 4 éve vagyunk együtt 3 éve együtt is élünk).?Azt se tudom lehet-e egyáltalán autóm josi nélkül.Meg mi van,ha ő gyorsan hajt vele vagy parkolás miatt megbírságolják...?Pesze erre ő azt mondja akkor természetesen kifizeti,de mivan ha épp nem lesz pénze...?Én nem akarok büntetést fizetni(meg nekem mégugysincs miből) se közmunkára menni...
2012. aug. 2. 16:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Legyen ő az üzemben tartó, így rajta verik le a büntit! :)
2012. aug. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
bocsánat a hibákért,kicsit rossz a billentyűzet
2012. aug. 2. 16:13
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
lehet attól autód, hogy nincs jogsid, ha pedig az üzembentartó a vőlegényed, akkor ő felel az esetleges károkozásért, szabálytalankodásért
2012. aug. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
71%

Pontosan ahogyan az első válaszoló írta.


Ő,az üzembentartója,és bármit csinál vele,pl gyorsan hajt stb..... övé a felelősség,és még el árverezni sem bírják.


Édesapám is ugyanebben a cipőben jár,enyém az autó,de ő az üzembentartó.Semmi bajod nem lehet belőle,és még nem is veszekedtek.

2012. aug. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat,nem kekeckedni akarok,de nem feltünő ez az adóhivatlanak egy kicsit?

1.Minek nekem autó,ha nincs is jogsim?

2.Ha egyetemista vagyok és nincs jövedelmem akkor miből tellik nekem kocsira?

Arról nem is beszélve,ha az üzembetaró egy olyan személy aki tartozik...Én ha NAV-nál dolgoznék feltünne a dolog...

2012. aug. 2. 16:28
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

szerintem ott nem te vagy a tétel. inkább a nagykutyákra, cégekre mennek rá, mert azokból több lóvét lehet húzni.


nyugodj meg, egy csomóan íratják rá a 80 éves se hall-se lát nagypapára a tulajdonjogot, h olcsóbb legyen a bizti. én is anyám nevére veszem majd a verdát, mert így fél áron megúszom a fizetnivalókat.


ha ő lesz az üzembentartó, akkor rajta hajtják majd be a büntiket, gyorshajtást, parkolást, stb.

2012. aug. 2. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

A NAV nem egy 200 ezres autóval fog foglalkozni.

Viszont csak akkor menjél bele, ha ő lesz az üzemben tartó.

2012. aug. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Akkor lehet túlparázom a dolgot.De az az igazság én nem szeretem az ilyen "mutyikat"...Én inkább az "eszem paprikáskrumplit,de nyugodtan akarok aludni" tipus vagyok.Már amiatt is is sokszor nyugatlankodom,hogy fel kellett vennem a diákhitelt,és egy rakás tartozással fog indulni az életem:-(

Sanszos,hogy nem lesz rögtön melóm diplomaszerzés utánn,miből fogom

akkor fizetni,miből fogom a TB-t fizetni addig?Ezek is csak pár ezer forintok,mégis sokmindenkit "előszednek" miatta...


Nem akarok kiszúrni a vőlegényemmel,de nem is szeretnék bajba kerülni miatta(akkor sem ha szeretem)...

2012. aug. 2. 16:44
 9/15 anonim ***** válasza:
55%
Inkább fizesse vissza a tartozást a kocsi árából, eddig is megvolt nélküle. Utána már könnyebb lesz minden.
2012. aug. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
48%
Akkor mit akarsz?Megmondod neki nem és kész.Ez az egy módja van,hogy ne te legyél semmiért a felelős,ami az autóval kapcsolatos.Te úgy látom semmi képen nem akarod a nevedre,és ebben a megoldásban nincs semmi mutyizás,rengetegen idősebb autókat,így adnak el vad idegeneknek,itt meg a barátodról van szó.Nem akarsz neki segíteni.Kész
2012. aug. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!