Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám egy kicsit...

Hogyan tudnám egy kicsit távolabb tartani őket magamtól?

Figyelt kérdés

A szüleim teljesen rám vannak szállva.Pl. megnézik az előzményeimet a gépemen és szinte minden egyes oldalért,amit megnéztem,magyarázattal tartozom.Elolvassák a naplómat,meg folyton a szobámban ''lógnak'' és ha szólok apámnak,hogy oda szeretnék menni a gépemhez (neki is van sajátja) akkor rám ordít vagy hozzám vágja a széket.A szobámban egy zug sincs,ami csak az enyém lenne.Anyám minenemet át szokta kutatni.Minden egyes barátomnak (nincs túl sok,mert nem nagyon szoktak elengedni sehova) az egész életrajzát tudni akarják.Pl.ma találkoztam két barátnőmmel erre kifaggatnak mindenről,hogy hány órakor találkozunk, hova megyünk,pontosan kikkel találkozom,de még arról is,hogy mit veszek fel.Ma elmentünk moziba (a barátnőimmel) erre megkérdik,hogy mit néztem meg,én megmondom nekik,erre azt látom,hogy megkeresi google-n és elolvassa az egész tartalmát.Meglátja,hogy 16-os karikás volt a film,és felelősségre vonnak,hogy hogyan merek megnézni egy ilyen filmet,amikor még csak 15 vagyok.De most viszonylag jól jártam,mert apám jönni akart velünk (!!)Valamelyik nap elmentünk színházba,úgy kiöltöztetett anyám mint egy karácsonyfát.Ez még nem is lett volna akkora gáz,de utána elvittek egy szórakozóhelyre (gödör)nem maradtunk ott,csak végigvonultunk anyám még meg is akarta fogni a kezemet,mert a magassarkúmban botladoztam.Rémes volt.Én nagyon kiakadtam ettől,erre megint lehordtak és azt mondták,hogy egyszer lesz pasim (de persze csak 17-18 évesen) akkor is majd együtt megyünk (hármasban vagy négyesben mindenhová) remélem ezt csak viccnek szánta,bár nem úgy hangzott.

Egyszóval itt sürgősen változtatni kéne valamin,mert én ezt így már nem bírom tovább!

Mit kéne csinálnom?

15/L


2012. aug. 2. 00:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
hát.. nem irigyellek, remélem azt a 17 - 18 éves dolgot nem gondolták komolyan
2012. aug. 2. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

3 lehetőséged van. vagy beletörődsz, vagy nyíltan lázadsz, vagy kijátszod őket.

olyan nincs hogy nem lehet

én anno emeleti ablakból másztam ki éjjel hogy bulizhassak, kitaláltam alibit hogy könyvtárba megyek és helyette randiztam, volt egy förtelmes ruha amiben anyám nagyon szeretett látni, na annak ollóval felfejtettem a varrását hogy lyukas legyen és ne kelljen felvennem stb.

volt hogy direkt megfázattam kicsit a torkom és a tudtuk nélkül suli helyett a dokihoz mentem aki kiírt egy hétre és mindennap úgy tettem mintha suliba mennék de közben moziba meg turkálókba mentem

pasikat be sem vallottam nekik, nem vittem fel hozzánk

volt egy nagyon otthonülős barátnőm akit olyan jókislánynak gondoltak és szerették, mindig azt kamuztam hogy hozzá megyek amikor másokhoz mentem és falazott is

nem kell hagyni hogy bekorlátozzanak mert így sose lesz életed. ha nyíltan lázadsz azzal csak azt éred el hogy még durvább lesz, de ha a háttérből és később persze kiderül pár dolog, akkor rájönnek hogy úgyse tehetnek veled semmit mert ha akarsz, akkor is megcsinálod.

vannak szülők akikkel nem lehet beszélni, képtelenek felfogni hogy 14 és 18 év között is van élet. ha máshogy nem lehet csináld úgy hogy az ő lelkük is nyugodt legyen, de te is szórakozhass :)

21/L

2012. aug. 2. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Üvöltsd le a fejüket, tégy úgy, mintha kicsit megzakkantál volna. Akkor majd meghökkennek, és visszább vesznek magukból.
2012. aug. 2. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én se irigyellek, amit a szüleid csinálnak az már túlzás! Mi az hogy elolvassák a naplódat?? A naplónál személyesebb dolog nincs a világon, ezt rajtad kívül senkinek nincs joga kinyitni. Ráadásul a szoba az elméletileg személyes szféra (vagy mi), ott se lehetnek egész nap, az internetes oldalakat meg tudom érteni hogy megnézik, de az már túlzás hogy kérdőre vonnak értük, ezt majd akkor csinálják ha szexről és hasonlóról szóló oldalakra mész. Ha a barátaid életrajzát meg azért akarják tudni hogy ha valami nem stimmel eltiltsanak tőlük (én arra következtetek hogy azért van), akkor arra csak azt tudom mondani hogy a barátait mindenki maga választja és ebbe a szülők nem szólhatnak bele. Nekem például amikor ideköltöztünk, akkor összebarátkoztam egy velem azonos stílusú és ugyancsak többnyire kirekesztett lánnyal, de egy idő után az anyám és a bátyám folyton arra ösztönöztek hogy többet ne találkozzak vele, én azért is találkoztam vele, egyrészt azért hogy bebizonyítsam tévednek (sikerült is), másrészt azért mert nagyon megkedveltem, és a harmadik okom az volt hogy ő volt az egyetlen aki tényleg barátkozni akart velem. Azt is megtudom érteni hogy arról faggatnak hogy pontosan kikkel találkozol, nem akarják hogy véletlenül rossz társaságba keveredj, az időpont faggatása, nos tudni akarják mikor mész el és hová, mert ha nem mondod meg akkor aggódni fognak érted, bár az erre vonatkozó faggatást se kell túlzásba vinni. A mozival kapcsolatban, csak annyit tudok mondani hogy én a helyedbe egy kicsit füllentettem volna a film címéről. ;) Egyébként nem tudom mit vannak fenn akadva, más 15 évesek is néznek 16 éven felüli filmet, én is itt vagyok példának, sőt volt már olyan is hogy 12 évesen 18 éven felülit néztem (bár az egyik eredetileg 12 éven felülinek kellett volna lennie). Azt meg ne hagyd hogy anyád válassza ki a ruhádat meg az egyebeket, legyél kicsit lázadó, de ne vidd túlzásba. Amiről lehet arról füllents egy kicsit, a többivel szemben pedig vess be egy enyhébb lázadást. (nekem bevált, mondjuk az én anyám sose csinált ilyeneket és most se csinálja, szerencsére). A pasival kapcsolatban, ne keseredj el, 18 éves korodtól már azt csinálsz amit akarsz, nem lehetnek folyton a sarkadba, és addig se kell aggódnod, kétlem hogy a fiúk ilyen szülők miatt a közeledbe mennek. ( ne vedd sértésnek, mert nem annak szántam) Kitartást és sok sikert, a lázadást meg ne vidd túlzásba, mert az csak ront a helyzeten. És bocs a regényért. :)
2012. aug. 2. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a szüleid már orvosi esetek. Ez nem normális. Igazából az ő fejükben kellene rendet rakni. Nem tudtok együtt elmenni egy pszichiáterhez aki segíthetne? Ha ellenállsz akkor az lesz a baj, ha titkolózol még jobban rádszállnak. Mindenképp magad alatt vágod a fát bármit is teszel A szüleiddel kelleme megértetni hogy egy ennyi idős gyereknek is vannak már más igényei. Általában ismerősök véleményére az ilyen emberek nem adnak. (A saját kölykével foglalkozzon effektus...)
2012. aug. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!