Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám a szüleimet egy...

Hogyan tudnám a szüleimet egy kicsit távolabb tartani magamtól?

Figyelt kérdés

Minden barátomról tudni akarnak mindent.Mindig bent vannak a szobámban,és a gépem előtt ülnek.És nézegetik az előzményekben,hogy milyen oldalakat nézek.

Nincs semmi magánterületem,anyám mindig mindenemet át kutatja,és az ágyamban fekszik,közbe olvasgatja az újságaimat,vagy a naplómat.

És mindig mindenbe beleszólnak,és ha megkérem őket,hogy egy kicsit hagyjanak egyedül,akkor azt elkezdenek velem ordibálni,és azt mondják,hogy egy önző dög vagyok.

Elegem van!

Még is hogyan tudnám egy kicsit távolabb tartani őket magamtól??


2012. jan. 30. 14:10
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
Már nem azért, de az, hogy a naplódat olvassa a szemed előtt az nekem teljesen irreális. Mert ennyire - bocsánat a kifejezésért - senki nem paraszt, mindenesetre egy normális lány reakció(mindenesetre én ezt tettem volna):visítva kitépni a kezéből és távozásra kényszeríteni.
2012. jan. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%

Amint megteheted, költözz el.


Addig meg minden előzmény kuka, barátaidnak mondd meg, h csak a legfontosabb dolgokat írják, felszínesen, a többit szóban.

Legyen két naplód, az egyikbe a semmitmondó dolgokat, másikba a mélyeket írd.

2012. jan. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Firefox: Eszközök -> Beállítások -> Adatvédelem -> Előzmények törlése a firefox bezárásakor. Szüleid nem fogják tudni megnézni, hogy miket néztél.


Olyan naplót kell venni, amin lakatka van. A kulcs mindig legyen nálad. Hogyan? A telefonra lehet kapni mindenféle díszt. Tedd erre a kulcsát, a telefon meg mindig legyen a zsebedben.



amint tudsz, költözz el.

2012. jan. 30. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Hát 13 évesen még elég korai lenne a költözés. Egyébként nem pont a szemem előtt olvassa,hanem pl.elmegyek fürdeni,és amikor kijövök és bemegyek a szobámba,látom,hogy a naplómat böngészi.

Am 13/L :)

2012. jan. 30. 14:17
 5/8 anonim ***** válasza:
51%
Lehet, hogy beírnék egy két "vicces" dolgot a naplómba. Pld.: "Nem bírom már sokáig elviselni, hogy valaki mindig elolvassa a naplómat, úgy döntöttem, hogy éjjel elvágom a nyakukat, amikor alszanak..." Egy hét virrasztás után kidöglenek, és annyira kimerültek lesznek, hogy nem nézegetik tovább. :)
2012. jan. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
53%

Tedd fel nekik ugyanezt a kérdést! Illetve persze finomabban - de mondd el nekik, vagy csak annak a szülődnek, akivel bizalmasabb a viszonyod, hogy mi az, ami zavar.


Gondolkozz egy kicsit a fejükkel, miért érdeklődnek így utánad, miért bizalmatlanok? Talán nem beszélgettek eleget nyíltan a dolgaidról?


Nyiss feléjük, ahogy írtam. Amelyik szülődet könnyebb megnyerni, keress alkalmat hogy kettesben, még ha nehéz is (tudooom, nehééz!) de hozd elő a témát, hogy szeretnél több magán szférát, de FONTOS, ugyanakkor rögtön nyiss is felé, hogy ha kíváncsiak valamire, kérdezzék meg, neked nincsenek titkaid! Érted? Az ilyen "titok" konfliktusokat egyetlen dolog tud feloldani, az őszinteség. Ha nyitsz feléjük, és azt érzik, hogy mindent elmondasz nekik, nem fognak kutakodni.

2012. jan. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Haha ez jó!

Mellesleg az én gépembe csak jelszóval lehet belépni.

Csináld meg és ott írogasd a naplód.

A szülőket meg minden egyes alkalommal ki kell osztani akkor is ha felháborodnak. Meg kell mondani nekik, hogy nincs igazuk ne is dühöngjenek emiatt. Kérdezd meg mit szólna ha te turkálnál a cuccai közt.

2012. jan. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha saját géped van, állíts be jelszót, olyat amit nem tudnak kitalálni, és mikor elmész - akár két percre - zárold. (a billentyűparancs a windows gomb + L betű) Így csak jelszóval tudnak a gépre visszalépni. Az előzményeket is törölheted.

A naplót rejtsd el - tuti van olyan zug a szobádban, ahol nem találják meg - vagy írd a számítógépen, és akkor az is jelszóval van védve.


Ha elkezdenek hőzöngeni, hogy miért titkolózol, mondd azt, hogy szeretnél egyedül lenni, csak úgy, mert erre vágysz, és nem szereted, hogy mindenbe beleütik az orrukat.

13 évesen ez nem pofátlanság egy gyerek részéről, mikor én 12-13 évesen elkezdtem naplókat írni, meg a saját kis "titkaimat" őrizgetni, anya egyszer odajött, hogy megnézhetem, én meg elfordultam ilyen félduzzogva, hogy "nem!". Mosolygott, azt mondta, hogy oké, aztán elment. Azon kívül sose nézett bele, nem is érdekelte.

Mondjuk én sokmindent elmeséltem neki, tehát nem volt lemaradva az életemről, de azért egy kis privát szféra mindenkinek kell.

2012. jan. 30. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!