Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha bementek egy üzletbe,...

Ha bementek egy üzletbe, butikba, szeretitek, vagy kevésbé, ha az elárusitó foglalkozik veletek, amolyan topshop szinten?

Figyelt kérdés
Szeretitek ha békén hagynak míg nézelödtök, és zavar ha az elárusitó elkezd ajánlgatni, tanácsokat adni? Vagy szeretitek ha az elárusító kifejezetten segítökész és ha teheti csak veletek foglalkozik míg vásároltok?
2012. júl. 31. 08:32
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%
Velem a legtöbbször az fordul elő, hogy bemegyek, egy kupacba állnak 5-en, egyből abbahagyják a beszélgetést, és némán bambulnak szögegyenest a pofámba. Tök kínos... És minden mozdulatomat követik. Általában az egyik odajön, és azzal a tipikus eröltetett mosollyal kíváncsiskodik, hogy mit akarok venni. Mikor lerázom magamról, akkor meg tök olyan érzés, mintha már azt várnák hogy húzzak onnan minnél hamarabb. Meg már azt is megfigyeltem, hogy ha veszek valamit, akkor tök hangosan, normálisan köszönnek el mind külön-külön, mikor csak nézelődök és semmit nem vásárolok, akkor csak 1, max 2 köszön el.
2012. júl. 31. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%
azt szeretem ha teljesen békénhagynak. ha valamit akarok, majd megkérdezem.
2012. júl. 31. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%
Engem is idegesít, olyan érzésem van mintha valami rablónak néznek... nem is szivesen vásárlok olyan helyen feszültnek érzem magam és kellemetlen szituációba hoznak ezzel. Ha bajom van úgy is szólok van szám.
2012. júl. 31. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%

Én sem szeretem ha a nyakamra járnak. Ha nem tudok valamit, nem találom azt amit keresek, úgyis ráfogok kérdezni. Azt is utálom amikor ugyan békén hagynak de folyamatosan bámulnak hogy na, na, mikor megyek oda vagy mikor szólok neki hogy mégiscsak kell a segítsége. Olyankor inkább elmegyek egy másik boltba.

A múltkor elmentem a Sárkány centerbe táskát nézni. Fogalmam nem volt hogy mit kerestem, de annyi féle táska volt hogy nem tudtam választani se. Az eladó ott lihegett végig a nyakamban hogy ez milyen, az milyen, milyet keresek. Hát gondolhatjátok hogy nem igazán tudtam normálisan nézelődni mert egyszerűen zavart a vásárlásban. Arról meg ne is beszéljünk hogy terhes is vagyok, arról is egyfolytában kérdezősködött. Nem zavar úgy alapjáraton, szívesen válaszolok neki, de amíg nézelődök hagyjanak már békén.

2012. júl. 31. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
én nem szeretem, ha a s.gemben lógnak. Feszélyez. Sajnos pl. nagy méretű ruha kell, így pl. kellemetlen, ha a ruha, amit ad, nem jó. Inkább én megpróbálom, és elkönyvelem, ha nem jó. Volt egy kínai, aki gyakorlatilag benyúlt a gatyámba, hogy megnézze a méretet, én meg rácsaptam a kezére, mondom, köszi, majd inkább felpróbálom a ruhát magam. De inkább kijöttem. Ha viszont nincs sok időm, akkor bemegyek, és megkérdezem, hogy van-e olyan ruha ilyen méretben. Ha tudnak ajánlani, onnan majd megnézem, köszönöm, ha nincs, akkor megyek. Ennyi. ha nagyon rámtelepednek, azt nem szeretem.
2012. júl. 31. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

Azt szeretem és tartom jó kiszolgálásnak, ha rám köszönnek, megkérdezik, hogy segíthetnek-e és ha nemleges választ adok, akkor nem nyaggatnak tovább. Viszont az se jó, ha elmegy a fenébe az eladó és esetleges kérdéssel nekem kell keresgélnem, hogy hol van.

Legyen látótávolságban, ha szólok hozzá akkor jöjjön oda.


Nekem egyébként a legpozitívabb élményem egy olyan üzletben volt, ahol nadrágokat próbálgattam és tanácstalanul álltam, hogy ez most jól áll-e. Az eladó mondta, hogy fenékben kicsit felkap, nem az én alkatomra van, de próbáljam meg inkább ezt a másikat - és már adta is. Tényleg jobban állt és nem éreztem azt, hogy bármilyen ruhát rám akarna tukmálni.


Van egy fehérnemű bolt is, ahová az eladó miatt járok vissza, bár nem olcsó a bolt. Ő is megmondja, ha nem áll jól pl melltartó és teljes nyugalommal előszed 30-40 darabot, amíg nem találunk olyat, ami megfelelő. Ha mással megyek és látja, hogy tőle várok véleményt, akkor csendben a háttérbe húzódik és megvárja, amíg kérdezünk.

Nem kevést pénzt hagytam már ebben a boltban és kézcsókom a tulajdonosnak, hogy ilyen profi munkaerőt vett fel.

2012. júl. 31. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

16-osnak: nekem pont negatív tapasztalatom van a Camaieu-val. Tetszenek a cuccok, de mindig azt tapasztalom (Corvinban), hogy ha csak leveszek egy cuccot, megnézem, rögtön ott terem az eladó, hogy nézzen-e nekem méretet. Ez kicsit idegesít.


Vettem már ott két pulcsit, kommunikatív volt az eladó és kedves is, de kicsit mégis tukmálósnak éreztem.


Tényleg a középút a legjobb. Idegesít, ha le se sz*rnak, de azt sem szeretem, ha a nyakamban lihegnek, mint a Camaieu-ben.


27/N

2012. júl. 31. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

minden üzletnek más az üzletpolitikája. valahol azt tanítják a lányoknak, hogy oda kell menni tukmálni, h menjen a bolt, valahol meg nagyképű szolis műkörmös pitsák vannak, és jó hogy nem néznek ki onnan...


a ruhákon szeretek spórolni, de nem veszek gagyi kínait, mert azok aztán tényleg erőszakosak. ez a mentalitásuk.

vagy tescoban veszünk ruhát a párommal (főleg neki), de ott szerencsére nincs eladó, nyugodtan válogathatsz, felpróbálhatsz hülye ruhákat, bohóckodhatsz benne :)

ahol én szeretek vásárolni az a turi :) ha kisebb üzletbe megyek, akkor nem másznak a nyakamra, van más dolguk, esetleg megmutat pár olyat, ami az én méretem, elvégre ő tudja hova tette az adott cuccot. ha felpróbálom, akkor megkérdezem, h szerinte hogy áll, de egyszer sem beszéltek még rá olyan ruhára, ami gyalázatos :)

nagy üzletben pedig nyugodtan lehet válogatni, próbálni, nézelődni.


ha valamelyik eladó nagyon a popómban van, az nekem azért kellemetlen, mert úgy érzem, hogy ezzel lekötelez, és nem sérthetem meg azzal, h nem vásárolok...

2012. júl. 31. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

Felsorolom a rosszakat:


- tukmálnak (főleg drága dolgokat)

- követnek

- figyelnek

- eltűnnek, mikor segítség kellene

- basz.nak köszönni

- és mikor bemész nézelődni, megkérdik mit szeretnél, és megemlíted, hogy melltartókat nézegetsz és elővesznek egy csomót és szinte kényszerítenek, hogy megvedd. Nem tudom mással előfordult-e...


Ami jó:

- köszönnek, visszaköszönnek

- megkérdik segíthetnek-e

- ha azt mondom "igen", akkor a helyes irányba vezényelnek, hogy választhassak magamnak

- ha azt mondom "köszönöm, csak nézelődöm", akkor békén hagynak, de a közelben végzik a dolgukat hátha mégis kérdeznék valamit (pl. amin nincs árcédula, hogy mennyibe kerül mégis)

2012. júl. 31. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak nézelődni megyek, akkor mindig betalálnak és persze zavar. Ha vásárolni megyek és kérdeznék, akkor meg sehol senki. Ez is zavar. Úgy 100-ból 90x így alakul. :D
2012. júl. 31. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!