Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek, ha ezt vágná...

Ti mit tennétek, ha ezt vágná egy idegen a fejetekhez?!

Figyelt kérdés

rövid leszek: 24 éves lány vagyok, dolgozok lassan 2 éve, diploma után szerencsére tudtam munkát találni. Nem tatok ott anyagilag, hogy megengedjek magamnak egy külön lakást vagy akár egy albérletet is, de minden hónapban nem kevés pénzzel támogatom anyáékat, mert nekik nincs pénzük. Itt jön a képbe az édesanyám "párja", aki itt él velünk, már több éve. Nem volt sosem rózsás a vizsonyunk, amolyan megtűrjük egymást. A szemembe sosem mondja mi baja. De tegnap kibukott ez, mert összerendezte a dolgaim, amik nekem nagyon fontosak voltak, most alig találom őket, de nem is ez a lényeg. Számon kértem, ő nekem esett hogy 24 évesen már elég felnőtt vagyok h elköltözzem itthonról és takarodjak hazulról.

Köpni nyelni nem tudtam, anya csak hallgatott, meg sem védett... Ezek után mit is várjak tőlük?! Én kiakadtam, alig szólok hozzájuk, nagyon nagyot csalódtam, főleg a saját édesanyámban. Ezek szerint ő is ezt gondolná?!


2012. júl. 30. 12:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Hajlamos lennék azt gondolni, hogy ő is így gondolja, csak neki nem volt bátorsága a szemedbe mondani.
2012. júl. 30. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg annyira szereti a párját édesanyád, hogy még ezt is eltűri neki, holott szerintem egészen biztosan nem ezt akarja! Sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültél, mert ez a legocsmányabb dolog a világon, ráadásul ha jól értem a szavaidat, a ti házatok, a férfi csak odaköltözött hozzátok.

Amikor lehetőséged van anyukáddal kettesben beszélni, akkor kérdezz rá, hogy miért történik mindez?

2012. júl. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez azért nagyon durva...két lehetőség van:

1. vagy így gondolja anyukád, és azért nem mert szólni, mert sajnálta neked ezt mondani, nem akart megbántani

2. fél a párjától és nem mer neki ellentmondani


Szerintem próbálj meg anyukáddal kettesben beszélni, mondja el őszintén mit gondol erről. Mert azért ez nagyon durva, ha rajtuk élősködnél és megterhelő lenne nekik anyagilag, akkor még megérteném. De így, hogy -tőled idézek- "nem kevés pénzzel támogatod őket", így egy szavuk se lehetne, főleg nem ennek a férfinak, akinek főleg nincs beleszólása a te életedbe a saját házatokban. Én biztos megmondtam volna neki, hogy 1. ne nyúlkáljon a cuccaimhoz máskor, 2. ne szóljon bele az életedbe, főleg úgy, hogy pénzt is adsz haza, nem keveset. Ha nem tetszik neki valami, el lehet költöznie olyan könnyen, ahogy odaköltözött, nehogy már te menj el a saját otthonodból, mert neki nem tetszik valami...röhej.

2012. júl. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

szépen megmondtam volna a véleményemet a hapsinak és közöltem volna, hogy akinek el kell takarodnia az ő és ne ossza az észt más házában (aminek mellesleg te vagy a jogos örököse)


amúgy ha a hapsi egy nagyhangú erőszakos gyökér akkor valószínűleg anyád csak fél tőle, ha viszont nem, akkor sajnos ő is így gondolja :(

2012. júl. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Mért nem üvöltöted le a fejét hogy ök is elég felnötek lehetnének ahoz hogy ne a 24 éves fiatalnak kelljen öket eltartani.

Sőt ő mint férfi ebben a korban bőven élhetne a saját lakásában nem a ti nyakatokon élösködjön.

2012. júl. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Megkérdezném kettesben anyut, hogy ő is így gondolja-e és ha igen, az nyilván nagyon rosszul esne, de fognám a sátorfámat és akárhogy is, de lelépnék. Valószínű egy darabig sértve is érezném magamat annyira, hogy feléjük sem néznék.

Oké, hogy szeretnének kettesben lenni, de normálisabban is lehetett volna közölni, mint hogy egy vita alkalmával a fejedhez vágja valaki, akinek köze sincs ahhoz a lakáshoz, hogy igazán eltakarodhatnál már...

Teszem hozzá, a te viselkedésed sem volt helyes, hogy "számon kérted" miért rendezgeti a dolgaidat, azt is lehetett volna szebben, de ez már így alakult, teljesen mindegy!

2012. júl. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ez elég gáz.Én a helyedben visszaszóltam volna a faßinak.Ez a ti házatok,nem ő teremtette,hanem anyukád,nehogy már a saját otthonodban ő dirigáljon.Ráadásul számodra idegen,mert nem az apád.Legközelebb védd meg magad.Anyukád viszont lehet,most éli a második tinikorát.
2012. júl. 30. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Húúú basszus nem semmi! Adtam volna én neki olyan költözést, hogy a lába nem éri a földet! Megértem, hogy csalódtál anyukádban, de négyszemközt én beszélnék vele mindenképp, hogy ő hogyan gondoja. Ja és ha elköltözöl otthonról eszedbe ne jusson támogatni őket! Sőt ha ilyen nagy pofája van, akkor takarodjon ő, és tartsa el anyádat. Ennyi.
2012. júl. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

anyával már beszélgettem erről, azt mondja hogy ne hisztizzek. És ezzel vége is lett a beszélgetésnek. Szóhoz sem jutok még most sem. A párját azóta nem láttam, valahogy mindig elkerül engem.

az egyik válaszolónak: belenyúlkált a cuccomba (hivatalos papírok, munkához kellenek), elkallódtak, szerinted ne kérjem számon hogy mégis hol vannak? Normális stílusban kérdeztem meg tőle, nem ezzel volt a baj:)

2012. júl. 31. 07:23
 10/11 anonim ***** válasza:

ja hogy te ne hisztizz


akkor költözz el mielőbb aztán amikor sorban állnak nálad a segélyért közöld velük hogy ne hisztizzenek

2012. júl. 31. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!