Kamaszoktól kérdem: miért érzitek menőnek a szüleitek ellen fordulást?
Mit látok? Kamaszok, akik még szüleiktől függenek, állandó elégedetlenségben tobzódnak, folyton szidják szüleiket, ellenük fordulnak, valahol olvastam, hogy egyik-másik kezet emel anyjára, számukra mintha kötelező lenne gyűlölni anyját-apját, de az utolsó idegen véleménye többet ér!
Kamaszok: miért rúgtok bele szüleitekbe? Miért csak akkor jók, ha pénz vagy ruha kell? Mikor a kötelességről, felelősségről van szó, akkor miért kell azonnal nekik támadni?
Persze gondolom, a válaszadók nem ilyenek, de ha ismerik mégis a motivációt, az okot és a megoldást, azt írják már le nekem. Köszönöm.
Hiszen ez a normális. Segít leválni a szülőkről, és kialakítani az egyéni világnézeteket. A határokat meg kell próbálni, úgymond "szárnyat bontogatni".
Ugyanakkor fontos még, hogy legyen egy biztos háttér, ahova lehet menekülni az épp megtapasztalt világ elől.
Jól értem, hogy az volt a legutóbbi incidensed, hogy a kisebbiket elküldted a boltba, erre ő azt mondta, hogy szolgaként bánsz vele?
Hogy megértsd, gondolj bele, miért érezheti igazságtalannak! Talán eközben a testvérét előnyben részesítetted. Talán nem "fizettél" neki semmivel a szolgálataiért. Talán valami tök mást akart éppen csinálni, és nem tehette.
A kamaszt ért vélt vagy valós sérelmekre hatalmas érzelmi válasz jön, mert tele vannak hormonokkal, nem tudják hova tenni magukat, felnőnének és gyerekek maradnának egyszerre, szerelmesek, énképzavaraik vannak és rengeteg helyen meg kell felelniük.
Ha bármilyen segítséget várok, akkor érzi szolgának magát.
Én is rossz kamasz voltam. Trehány, hanyag, lusta. Ezt még elnézem. Csak ahogy beszél velem, az akaszt ki.
De igyekszem túlélni.
Ó, drága Kérdező...:) Nem "menő" a szülők ellen fordulás, hanem a serdüléssel együttjáró, természetes folyamat. Amikor a serdülő a szülő ellen lázad, akkor valójában az addig megkapott és beépített értékrendet bírálja felül, és közben alakítja a saját maga én-jét. A folyamat végén nomrális esteben ott áll egy individuum, aki különbözik szülőjétől, és nem annak egy-az-egyes másolata, klónja. Az ilyen ember siekresen elválik a szülőjéről és képes lesz önálló életvitelre: munkára, családalapításra.
Az a baj, ha valaki nem lázad egy cseppet sem a szülei ellen. Ott mindig nagy baj van.
Nem szálloda ez, ahol az ember esetleg megkérheti a kedves lakót, hogy ne az ágy mögé rakja a tányért, hanem a mosogatóba rakja.
Egyelőre én vagyok az, aki segít neki túlélni egy-egy napot.
A szolga én vagyok, hisz én látom el őt mindennel és emiatt (nem gyerekről beszélek, hisz jócskán nagykorú már) azért elvárok ezt-azt.
Nálunk nincs terror. Nincs láger. Oda mennek, ahová akarnak, szerencsére megbízhatóak. De vannak dolgok, amiket nem kérek, hanem elvárok: a vécé letakarítása használat után, a szennyest a szennyesládába, kaja után koszos tányért a mosogatóba.
Ezt tényleg kérni kéne?
Boltba sem merem már küldeni, mert megszól. Terhes voltam, amikor csak azért, hogy ne bunkózzon velem, inkább én mentem el nagyobb bevásárlásra. Beindult a szülés a nehéz cipekedéstől. Tehát már itt tartunk, férjem szerint elég baj, hogy félek a nagy pofájától, mert szavaival mindig direkt nagyot üt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!