Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tanácsra lenne szükségem, ki...

Tanácsra lenne szükségem, ki volt hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés
Sziasztok.1 év 8 hónapja vagyunk együtt a párommal. Távkapcsolatban élünk (160 km). Mindketten szeretjük egymást, de el akarom hagyni. Hiába irányítgatom finoman már vagy fél éve, hogy mit hogy kellene csinálni, nem figyel rám. Beszéltünk errőlegymásnak. Sajnos munkája nincs, és nem támaszkodhat a családjára sem, mert sajnos nincs neki, egyedül a nagymamija, akit ápolni kell, mert nem tud járni. Mos, főz, takarít. Nem akarok papucsot csinálni belőle. Mindent én mondjak el neki, mit, hogyan csináljon? Különben túl érzelmes, lelkis típus, mindig azt mondja, hogy én vok a családja, csak rám számít. Ilyenkor meg meglágyul a szívem. Keveset talizunk, az is rossz, de a mamit nem lehet egyedül hagyni, én pedig a munkám miatt nem akarok máshová költözni. Teljesen kiborultam ezek és más apróbb hibák miatt, és mondtam neki hogy vége. Ő mentegetőzik, hogy megváltozik, (de meddig? , ha eddig nem tette. ) Közbejött, hogy lesz állása itt, de én hülye az Ő érdekeit is nézem, és mivan ha mégsem maradunk együtt? Megkaptam mástól is a fejmosást és én is lassan rájöttem, hogy ezek mellett ki is használ. De szeretem...
2009. júl. 15. 21:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a párod itt nem szólt hozzá, én egyenlőre úgy látom veled van a baj. Mos főz takarít, ápolja a magatehetetlen nagymamáját? Ez papucsság? Na ez kizárt. Ha a mamit nem lehet magára hagyni, akkor hogy dolgozzon? Menjen pl ápolási segélyre és akko lenne valamennyi kis jövedelme is.160 km-re van persze, hogy nem tudja a mamáját otthagyni. Főleg, ha nincs neki senkije csak a mamija és te. Azt hogy érted, hogy mindent neked kell mondani , hogy csináljon?Nekem azért elég önállónak tűnik, ha ilyen körülmények közt is életben tud maradni...
2009. júl. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
160 km? Túl messze van. Szakíts!
2009. júl. 15. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

valóban túl messze van,de ezt akkor is tudtad mikor összejöttetek.

azt én is dicsérendőnek vélem hogy hajlandó a mamáját gondozni és nem adja be egy öregekotthonába.Nem tudom hogx mikazok amikt hibának érzel benne.

ha az a bajod hogy keveset taliztok ,távkapcsolatban,ilyen körülmények között ez ezzel jár.ismerem az érzést együtt vagytok de sokszor mikor szivesen lennél vele,akár csak átölelni,nincs veled.Ez ha ilyen távol marad nem is fog változni.Azt írod hogy lehet kap munkát a közeledben,de akkor mi lesz a nagyival,ha esetleg felmerülne szerintem nem várhatod el hogy fontosabb legyél neki ebben a helyzetben és hagyja ott a mamáját.Azt sem tudom hogy mire utalsz azzal hogy ő használ ki téged.

szerintem egyébként ha valóban elmondtátok egymásnak a problémákat és volt is türelmi idő a változtatásra,de eddig nem tette,nem is fog megváltozni,de te ismered és te tudod mennyire lehet az ígéreteiben bízni.

2009. júl. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ha jól értettem te lány vagy, ő fiú. Mond, hány olyan fiút ismersz, aki a nagymamáját ápolja, gondozza? Lehet, hogy nem hibátlan, de ki az? Egy ilyen emberre, szerintem bármikor számíthatsz. Ha szeretitek egymást, fel sem merülhet a szakítás lehetősége...
2009. júl. 16. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
0%
A távkapcsolatok mindig befulladnak!!! Előbb vagy utóbb...
2009. júl. 16. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, igaz az egészet nem lehet leírni ilyen kis helyre. Igen tényleg otthon önálló, mindent megtesz, ápolásin van, de kihasznál sokszor anyagilag és amire kér mindig elintézem neki és nem kevésről van szó. Ha felveszik és összeköltöznénk biztos sokat lendítene a kapcsolatunkon, de szabadnapjain ugye visszamenne a maminak segíteni és ezt én is megértem. így meg egymásra nem lenne időnk...
2009. júl. 16. 09:02
 7/13 A kérdező kommentje:
Ami kimaradt: öngyilkos akart lenni, gyógyszert akart bevenni, és szerencsjátékozni akar, mert nem lát más kiutat, hogy pénzhez jusson...idegileg kivan és én is.
2009. júl. 16. 09:08
 8/13 A kérdező kommentje:
A kommentek után is szeretnék választ kapni, előre is köszi
2009. júl. 16. 09:54
 9/13 anonim ***** válasza:
Mintha azt olvasnám ki a soraidból, hogy számodra nem elég férfias a párod. Így van? ha nem tiszteled amiatt amit a nagyiért tesz, nem tudod becsülni, mint ffit, akkor szerintem kudarcra van ítélve a kapcsolatotok. Lehet ezt még évekig húzni halasztani, de úgy tűnik nem ő a te embered. Fogalmazd meg mit vársz tőle és ha ezeknek nem felel meg és te sem tudod lejjebb adni, akkor kezdj új életet.
2009. júl. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
160 km szerintetek túl messze van??? Jézusom, egy frászt!!! Én a párommal 4 teljes évig úgy éltem, h ő egyetemista volt, és 300 km volt köztünk!!!! És most együtt lakunk, és házasságra készülünk!!! Mi az hogy túl messze van, dehogy....
2009. júl. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!