Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit képzel a húgom, hogy egy...

Mit képzel a húgom, hogy egy romát hoz a házba?

Figyelt kérdés

Tegnap a család elment látogatóba. Húgom kitalálta, neki programja van egy barátnőjével, nem jön. Arra jöttünk haza, hogy az említett lánnyal van itthon meg annak az fiú unokatesójával, mindketten romák. Pedig arról volt szó, hogy ő utazik a lányhoz.

A srác csak kimasírozott, köszönés nélkül. Ma meg kint van húgom facebookján, hogy ezzel a sráccal van kapcsolatban. Hát tiszta idegek lettünk, idehoz egy idegen romát a házba, mikor senki nincs itthon meg összejön vele? (elvileg semmi nem történt tegnap, csak ismerkedtek) Meg aztán ilyen fajta képes és megerőszakolja, hogy menekül meg? Senki meg nem hallotta volna. Vagy kirabolja a házat. Nem értem, egy 16 éves lány hogy lehet ilyen felelőtlen! Most mit kéne tenni? Mert hogy ezzel a sráccal többé nem találkozik, az fix.


2012. júl. 22. 15:52
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
100%

Megértelek,kérdező,ezen én is ki lennék akadva.Aki ismeri a cigányokat és élt velük már együtt,az ki lenne bukva,mert hogyha a húgod valamilyen konfliktusba kerül a fiú családjával,akkor nagy veszélyben lehettek.Aki meg itt rasszistázik,az még sosem látott cigányt.Ez nem rasszizmus,hanem sok rossz tapasztalat.

Szerintem a tiltás nem ér semmit,én a helyedben mesélnék a cigányokról,hogy miért érdemes velük vigyázni.

2012. júl. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
100%

Én megértelek.Vannak kedves,okos,dolgos roma emberek kétségkívül,de mint a kérdező elmondta ez nem olyan.Mivel mi nem ismerjük a roma embert a húga "barátját"ezért nem feltételezhetünk róla mást,mint azt amit leírtak nekünk róla.Ne engedd,hogy találkozzon vele.Ha ilyen családot alapít,akkor nagy hátránnyal indul az életben,mind ő,mind a gyerekei.Beszélgess vele nagyon sokat,és mond el neki azt,hogy azért,mert már be van zsongva/lehet nem ilyen szavakkal kéne megfogalmazni neki/,még nem kell minden féle jött-menttel összeszűrni a levet.Nekem is van húgom,ő 16 éves,de nekünk is volt egy-két álmatlan éjszakánk miatta.Vagyis inkább a hülye barátnői miatt.Volt sírás-rívás el akar menni,ide megy-oda megy(sziget,minden ami nem neki való,de az utcalányos barátnői próbálták belevinni,de mi nem engedtük.A szüleinkre nem nagyon hallgatott.Rám hárult a lebeszélés.Végül sok beszélgetés árán,de sikerült megértetnem vele a dolgokat.Mindig igyekeztem/igyekszek példamutató nővér lenni.Én 24 elmúltam,idén volt az esküvőm.Ezt csak azért írtam,hogy a családunkban nem lát rosszat.

Mint már írtam beszélgessetek sokat,és ne engedjétek,hogy összeálljon ezzel a semmirekellő sráccal.Te hány éves vagy?

2012. júl. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 A kérdező kommentje:

Én 23 múltam, párommal élek, most épp a szüleimnél. Próbáltam beszélni vele. Elmagyaráztam a dolgokat, a romák szokásait, mindent, amit itt is leírtam, meg mások is megfogalmaztak már. Mondtam, barátként barátkozzon romákkal, amelyik tisztességes, de elmagyaráztam, a párkapcsolat miért rossz. Ugyanezt is mondtam, amit írtál, hogy előítélet érné őt is, a gyerekeit is. Jobb ezt el sem kezdeni.

Egyre több "jó" derül ki a srácról. Van egy rakat tesója, a legkisebb pár hónapos, kicsi házban élnek. Már ez sokat elárul...

Persze próbál alkudozni a tesóm, ha jobban megismerné, évek múlva lehetne-e valami köztük? Teljesen be van zsongva, tegnap találkozott először a sráccal, addig elvileg leveleztek, aztán már hasonlítgatja ezt a semmit az én több éves párkapcsolatomhoz, az én tisztességes páromat ehhez az alig ismert roma sráchoz. A barátnője (a srác unokatesója) is meg van sértődve, biztatja a húgom, hogy igenis álljon ki a szerelméért(???) meg ha egyszer elkötelezte(???) magát a srác mellett, miért hagyja eltiltani magát? Fel sem fogom, miről beszél az a lánygyerek. Ezek szerint az sem százas. Jó hogy nem egy életre ígérkezzen el egy 1 napos kapcsolat után.

Szerencse, hogy a húgom még kezelhető, a tudtunk nélkül úgysem fog tudni találkozni vele, ennyire még befolyásolhatjuk.

2012. júl. 22. 21:37
 34/45 anonim ***** válasza:
100%
Elkötelezte magát?Ez röhej...Befolyásoljátok,ha kell tiltsátok,mert ez semmi jóra nem vezet.
2012. júl. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszoló vagyok:a 32-es válasz is az enyém.
2012. júl. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
Ja,és ami lemaradt,nézzetek a húgod körmére,mert egy tinilányt a barátnői két perc alatt be tudnak bolondítani,úgyhogy a kisasszony már megállíthatatlan,és lázadni fog.Tudom,mit beszélek,én is kerültem már hasonló helyzetbe.Teljesen jogos,hogy nem engedtek ilyen embert a családba.A rakatnyi tesó,erre most mit mondjak:jellemző....
2012. júl. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim válasza:
100%

Valóban szörnyű , hogy mennyi cigány párti van itt. Hagyjuk már a francba azt a szöveget , hogy van köztük normális is stb. Lehet van ( bár én még nem láttam), de hány 100-ból 1. Amúgy is van egy szép , magyar közmondás: A vér nem válik vízzé. Nem is olyan hülyeség. Lehet jönni a rasszizmussal nyugodtan. Teljes szívemből utálom őket , bevallom.

Kérdező , elképzelni se tudom , hogy mit csinálnék a helyedben.

2012. júl. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
100%
Egyebkent az ilyet elkerulven kell ugy nevelni a gyereket, hogy ne is baratkozzon ilyenekkel, tartsa meg a tisztes tavolsagot.En a fiamat igy nevelem, kizartnak tartom, hogy valaha is beallit egy ciganylannyal....
2012. júl. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
Túl kéne lépni azon hogy roma.. Az hogy nem tud köszönni amikor elmegy meg tényleg bunkóság
2012. júl. 23. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:

Az hogy egy idegent visz a házba, ráadásul kamuzik is (barátnőjéhez megy) helyből megér egy beszélgetést. Az, hogy a srác, köszönni sem képes önmagában is elárul róla ezt-azt. Ezek után nem hiszem, hogy pártolnám a "kapcsolatot", akármilyen bőrszínű a gyerek.


Aki meg esélyt akar adni szegény látatlanban megítélt c.gány fiúnak (mondjuk itt megint visszatérhetünk arra, hogy mekkora sutyeráknak kell lenni ahhoz, hogy vendégségben nem köszönünk a vendéglátóknak....) az a saját kárára adogassa az esélyeit, én nem hiszem, hogy ezek után ez olyan jó ötlet. Bocs, de ha az én lányomról/húgomról lenne szó az "esélyt" sem adnám meg arra, hogy megverjék/erőszakoskodjanak vele. Ha meg megtörténik utána persze mindenki verné a nyálát, hogy hol voltak a felelősségteljes szülök, miért nem vigyázott a család a lányra?

2012. júl. 23. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!