Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit képzel a húgom, hogy egy...

Mit képzel a húgom, hogy egy romát hoz a házba?

Figyelt kérdés

Tegnap a család elment látogatóba. Húgom kitalálta, neki programja van egy barátnőjével, nem jön. Arra jöttünk haza, hogy az említett lánnyal van itthon meg annak az fiú unokatesójával, mindketten romák. Pedig arról volt szó, hogy ő utazik a lányhoz.

A srác csak kimasírozott, köszönés nélkül. Ma meg kint van húgom facebookján, hogy ezzel a sráccal van kapcsolatban. Hát tiszta idegek lettünk, idehoz egy idegen romát a házba, mikor senki nincs itthon meg összejön vele? (elvileg semmi nem történt tegnap, csak ismerkedtek) Meg aztán ilyen fajta képes és megerőszakolja, hogy menekül meg? Senki meg nem hallotta volna. Vagy kirabolja a házat. Nem értem, egy 16 éves lány hogy lehet ilyen felelőtlen! Most mit kéne tenni? Mert hogy ezzel a sráccal többé nem találkozik, az fix.


2012. júl. 22. 15:52
1 2 3 4 5
 11/45 A kérdező kommentje:

Aki rasszizmust kántál, az általában sosem látott még igazi romát közelről. Mert tudom, hogy vannak normálisak, de rohadt ritka. Az ilyen barátait soha nem is tiltottuk, mert rendesek, tiszták, és dolgoznak a szüleik.

Főleg húgomon vagyok kiakadva, fel sem fogja, milyen veszélynek tette ki magát. Azt mondja, ismeri a srácot, ő nem olyan. És megkérdeztem, mióta ismered? Válasz: tegnap óta. Na bumm, valószínű, hogy pár óra együttlétből le lehet szűrni az ilyesmit.

2012. júl. 22. 16:07
 12/45 anonim ***** válasza:
87%

Ezzel nem szabad szórakozni, teljes mértékben jogos kérdés. És ez így van, mondjátok meg neki, hogy kurv@ távolról kerülje el azt a gyereket.


Off: A szomszédunk lánya is járt egy romával, párszor megdugta és mikor a lány szakítani akart vele, megverte...


Ezeket a dolgokat nagyon is komolyan kell venni.

2012. júl. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 A kérdező kommentje:

Hogyne lennék kiakadva azon, hogy roma! A szüleim is kivannak. Van még elég magyar srác, keresgéljen köztük. A mi családunkban nem voltak romák, nem is lesznek. Soha nem fogadnánk el őt, akármilyen rendes is. Barátkozni barátkozhat vele, de párkapcsolata nem lehet eggyel sem. Ezidáig nem is érdekelték a romák, barátnői voltak 1-2 normális, de a romáktól őt is kirázza a frász "olyan" téren.

Eltiltani meg nagyon egyszerűen el lehet, mert ilyen téren még elég kislányos. Egyszerűen nem megy sehova és kész. A srác meg keres mást.


Aki meg azt írja, a lánynál nem erőszakolhatták volna meg: de igen! Csak eleve egy rohadt szót nem szólt róla, hogy egy fiúval is lógnak. Azt mondta, a lányhoz megy. Akinek ismerjük az anyját és a nevelőapját, tisztességes emberek. Szó se volt valami putrifalvai romagyerekről.

2012. júl. 22. 16:11
 14/45 anonim ***** válasza:
28%

"Arra jöttünk haza, hogy az említett lánnyal van itthon meg annak az fiú unokatesójával,"


szóval ha a lánynak ismeritek a szüleit és azt írtad rendes dolgozó emberek és a gyerek az unokatesója.. akkor nem értem mi a probléma ?

2012. júl. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
6%
Nem kántáltam rasszizmust, csak beírtam, hogy ez az. Azt se tudod kicsoda, csak azt hogy "micsoda". Rögtön megbélyegzett, képzelt láttam "igazi" romát közelről, vannak velük rossz tapasztalataim, de mégse köpöm le őket, mert sokan rosszat tesznek. Te egy nyomorék esélyt nem adtál neki úgy, hogy nem is láttad.
2012. júl. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 A kérdező kommentje:

"szóval ha a lánynak ismeritek a szüleit és azt írtad rendes dolgozó emberek és a gyerek az unokatesója.. akkor nem értem mi a probléma ?"


Az a probléma, hogy a lány anyja nem roma, az apja pedig nevelőapja. apai oldalról vannak roma rokonai, és nem véletlen váltak el a szülők, az apja is érdekes ember volt. a srác meg abból a faluból származik, ahol hírhedt romák laknak. ahogy lecsekkoltam a képeit és a haverjait, pont a keménymag egyik tagja. De majd még utánaérdeklődünk.

2012. júl. 22. 16:17
 17/45 anonim ***** válasza:
68%

így kéne hozzá állni.. én is ismerek párat vannak tényleg rohadt mocskos sz*rháziak akik kötekednek,lopnak,betörnek..

de én ismerek normálisakat is.. akik normális életet élnek dolgoznak..

az ilyen "hű de menő cig*nyokat" le kell sz*rni vagy szét kell őket verni..

2012. júl. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
51%
Ahogy rosszabbodik az életszínvonal, nő a rasszizmus, ez volt a történelemkönyvben.Lám. Szóval: ne az legyen a negatív jelző, hogy roma, hanem hogy milyen körökben forog, hogy viselkedik. Rossz lehet ezt olvasgatni a becsületes romáknak, mert vannak olyanok is.
2012. júl. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
84%
Igazad van kérdező,tiltani kell a gyerektől,nem szabad ilyen mélyre lesüllyedni.
2012. júl. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 A kérdező kommentje:

Mint már írtam, nem ítélem el a normálisakat. Vannak ilyen ismerőseink, a kutya sem szidja őket. Szépen, rendezetten élnek. Ugyanakkor a rokonaik már más tészta. Az összes olyan, hogy ők, 1-1 család kitört a mocsokból, próbálja tartani a távolságot a családtól, rendezetten élni, függetlenül tőlük.

De romáéknál nagy az összetartás, a család ereje. Pl. ez a srác is ha normális volna, hiába az, ha a család a szennyben él, dologtalanok. Nem tud tőlük függetlenedni.

Van egy nagyon kedves barátom, fél roma. Hiába okos, valamilyen szinten benne van a vér, az alapvető tulajdonságok. Nem tud teljesen kitörni, mert a családja teremtette anyagi és egyéb gondok mindig visszarántják.

2012. júl. 22. 16:30
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!