Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az embereknek tényleg a...

Az embereknek tényleg a pozitív emberek kellenek?

Figyelt kérdés
Én nem pozitív embernek mutatom magam a barátaim előtt inkább negatívnak aki semmire sem képes, senki sem szereti és a súlyommal sem vagyok elégedett. Ma beszéltem az egyik barátnőmmel és mondta, hogy ha továbbra is ilyen negatív leszek elkerülnek az emberek :( Először fejben kell eldönteni mindent ezt is mondta. Hogyan lehetnék pozitívabb ember? Köszönöm a válaszokat! 19/L
2012. júl. 21. 21:36
 1/9 anonim ***** válasza:
65%
kezdj el sportolni és figyelj az étrendedre. az megnöveli az önbizalmad. és pozitív irányba tereli a gondolkodásod :)
2012. júl. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
46%

Ne hidd, hogy ha meg akarsz felelni másoknak, akkor majd jobb lesz neked!


Szerintem maradj önmagad, vedd el ami számodra hasznos, és elérhető, a többivel meg ne foglalkozz!


Önmagad miatt létezel, nem azért, hogy megfelelj másoknak!

2012. júl. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy biztos, nem lehetsz csak negatív, mert ez az egészségedre is károsan fog hatni. Nem kell mindig a középponban villogni, de Te is egy személyiség vagy és bárhol mindennek meg tudsz felelni. És azt a "jaj én ezt nem tudom, jaj én így, jaj én úgy nem merem" hozzáállást a dolgokhoz minél hamarabb töröld a szókincsedből.

Erre van egy vicc:

Számolj le a negatív hozzáállással, mint a "Nem fog sikerülni".

Legyél pozitív: "Biztosan el fogom rontani".


De nem így gondoltam.

2012. júl. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
60%

jajj, annyira unom már ezt a pozitív-negatív dumát.

Különben is, milyen ember az, aki mindig pozitív? Általában (tisztelet a kivételnek) nagyon együgyű. legalábbis az én tapasztalataim szerint. Az a jó, ha az emberben mindkettő megvan. Mert mi tartozik a negatív oldalhoz? A gyász, a düh, a harag, a fájdalom, a szomorúság. Mégis mi történne a művészettel, ha mindenki mindig csak pozitívan gondolkozna? És mi lenne azokkal a a csodás órákkal, amikor egy hatalmas sírás után a barátnőddel csokit zabálva és vodkanaranccsal iddogálva röhögöd és áhítozod végig a bridzsit dzsónszt? Na?:D

2012. júl. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
47%

Ezt te tényleg kérdezed?


Ha valakinek a negatív emberek jönnek be, akkor vagy önsorsrontó, és mazochista, vagy ún. segítő típusú ember: szociális munkás, apáca, orvos, ápoló, nővér stb.


Persze, hogy a pozitív ember kell a legtöbb embernek!

A barátnődnek teljes mértékben igaza van: a folyton panaszkodó, állandóan önmagát ócsárló, önmagával foglalkozó embereket előbb-utóbb elkedzik elkerülni mások, mert rettenetesen sok energiát elvesz tőlük: folyton nyugtatgatni kell, folyton törődni vele, folyton vígasztalni stb.


A súlyosan negatív énkép gyökere anyukában (leginkább benne) és apukában keresendő, valamint egypár bunkó, tanárnak alkalmatlan tanárban. De a jó hír az, hogy ezen is lehet változtatni! Ha akarsz!


A lelkedet kezelésbe veheti egy jó szakember, aki belülről segít neked pozitívabbá lenni; kívülről pedig te magad is tehetsz magadért: odafigyelsz az étrendedre - ha hízékony vagy, és emiatt nem tudsz lefogyni, akkor a ruházkodásodra. Nem kell sok cuccot összevásárolgatni: találd meg és alakítsd ki a saját stílusodat és válogass össze pár jobb cuccot, ami a gardrób alapja lehet.


Figyelj a tisztálkodásra, rendszeresen ápold a fogaidat, menj el félévente fogorvoshoz.


Menj el úszni, sportolni! Ha lehet, vegyél vagy fogadj örökbe kutyát vagy macskát. El sem hiszed, hogy milyen csodát képes tenni egy kis jószág az ember lelkével! Törődni kell velük, de ez a törődés (és a következménye) visszahat rád is.


És ne nyavalyogj folyton a barátad előtt. Írj inkább naplót és ott sírd ki magadból a panaszaidat! Fess, rajzolj, járj el táncolni vagy énekelni, ha neked mindenképpen kell a sok ember köréd.

2012. júl. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
48%
de még azért kiegészíteném a dolgokat:) Kell néha az önsajnálat, mindenképp. Néha olyan jó nyalogatni a sebeidet, és elmondani ezersze, hogy semmire sem vagyok jó. De aztán fel kell állni, leporolni magad, és csinálni a dolgokat. Hülyeség, hogy semmire nem vagy jó, mindenki jó valamire:) A testemet én is utálom (egy régi szteroidos kezelés miatt a bőröm és a mellem gallyra ment, és még nincs pénzem plasztikai műtétekre), de nem süppedek bele ebbe az önutálatba. ettől függetlenül egy csomó dolog an, amit szeretek magamban. te is keresd ezeket a dolgokat.Heidi Klum már én sem leszek, de azért...:)
2012. júl. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
22:16 voltam
2012. júl. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
47%

Kérdező, te milyen ember társaságában vagy szívesen? Aki mosolyog, bátorít, árad belőle a jókedv, vagy olyannal, aki citromba harapott arccal néz és panaszkodik álló nap?


Melyikkel töltesz szívesebben időt?

2012. júl. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát!


Kedves utolsó!

Én is inkább a mosolygós emberrel lennék szívesebben.

Szerintem viszont nem mindig van az embernek jókedve vannak gondjai és néha azért lehet rosszkedvű de ilyenkor a barátai felvidítják.

2012. júl. 22. 14:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!