Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan segitenetek a hazastars...

Hogyan segitenetek a hazastarsatokat ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
Ferjemmel valami baj van. Azt hiszem nem az o hibaja, de teljesen kifordult onmagabol. Ha igy folytatja, szethullik a csalad, marpedig en nem akarom elvesziteni, a valas szoba sem johet! Nem hirtelen tortent ez a valtozas, hanem fokozatosan, az evek alatt. Regebben sem volt tul sok baratja, haverja, de most senki. Mindenkit gyulol, mindenkire haragszik. Azt hiszi hogy mindenki rosszat akar neki, teljesen befele fordult. Allandoan karomkodik, a gyerekeket egesz nap reckirozza. Egyre rosszabb. Ha megprobalom leallitani, velem is vitatkozik. Flegman beszel, lenez mindenkit maga korul. En ilyent meg soha nem lattam. :( Aki tudja mitol van, kerlek irjon egy par sort, mert en mar nem birom. Turelmes ember vagyok, de ez mar durva. Hozzateszem, allitja, hogy szeret minket, sosem bantott senkit fizikailag, lelkileg viszont annal inkabb.
2012. júl. 19. 11:07
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Én kérdeztem az apukáját, most látom a válaszodat. Ezek alapján sajnos semmivel sem tudlak biztatni, egy dolog biztos, teljesen tönkremész mellette. Szép tőled, hogy mindenek előtt a család, de a jó szándékod ide már kevés. Ha nem tudod orvoshoz (ide már a pszichológus kevés) vinni, nem csak a saját, de a gyerekeid életét is tönkreteszed azzal, ha vele maradsz. Ne feledd, a gyerekeknek ő a férfi minta. Válhatnak vagy végtelenségig szorongó, önbizalom hiányos felnőtté vagy ellenkezőleg, ugyanilyen zsarnokká (és ez a gyakoribb). Mindkét esetben téged fognak okolni, neked kellene megóvnod őket ettől. Talán, ha ezt jobban végiggondolod, könnyebb lesz döntened. Olyan szívesen írnék mást, de hidd el, ez az igazság. Ha meg tudnátok élni nélküle, akkor szabj egy határidőt, ami alatt vagy változtat a viselkedésén, vagy orvoshoz fordul. Jogotok van emberi életet élni, már ez sem az, de ez még csak a kezdet.
2012. júl. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:

Én sem biztos, hogy tudok jó tanácsot adni, de mit szólsz ezekhez?


- Először is nem beszélni vele a "betegségéről", csak csupa szeretettel a pozitív életszemléletről, valamilyen vallási (vagy ezoterikus) világfelfogásról, történelemről, csillagászatról .... mindegy, csak távolodjon el a hétköznapi problémáitól, és vegye észre, hogy milyen pici pont ő a nagy tér-időben.

- Csillagokat vizsgálni éjszaka a kertben.

- Elmenni túrázni? Eleinte csak ti ketten, majd a gyerekekkel is.

- Elmenni tánctanfolyamra?

- Elmenni főzőtanfolyamra?

- Elmenni este korzózni a kis családdal egy nagyváros korzóján, ahol van bazár és jazz-zene.

- Elmenni olyan kiállításra, ami őt érdekli.

- Vannak céljai? (Szakmailag, vagy tanulásilag.) Lehet, hogy újra bizonyítani kellene magának egy nyelvtanulással, vagy egyetemmel stb.

- Szépen rávenni, hogy közös erővel festessük/fessük ki egyik-másik helyiséget, vagy készítsünk sziklakertet, kerti tavat stb. A közös munka közben sokat lehet beszélgetni, és az elvégzett munka öröme oldja a rosszkedvet.

- Sportolni? Akár közösen is. Tenisz, futás stb.

- Egy nagycsaládos (unokatestvérek vagy keresztszülő ... stb.) szalonnasütés? Aztán (szépen) erőltetni minél több társasági életet, mert feltölt, még ha előtte terhes is a rákészülés.


Most hirtelen ennyi jutott eszembe. Ha olvasás közben ingattad a fejed, hogy ezek nem használnak, akkor elnézést kérek... :)

2012. júl. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:

Úgy értem, hogy nem csak ő, hanem mindannyian pici pontok vagyunk a nagy világegyetemben.


+ Filmnézés: A katedrális? :)

2012. júl. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat. Utolso valaszolonak irnam, hogy ugy nez ki menthetetlen a helyzet. A testvere csillagasz, es mindig azt mondja, hogy nem is erti, hogy van valakinek ilyenekre ideje, hogy pontokat nezegessen az egen. Szoval ax nem fog nemmi. A turazas jo, szoktunk menni eleg sokat kirandulni, mindig vegighisztizi, mert melege van, aztan fazik, aztan ha van a szendvicsben paprika, az a baj, ha nincs akkor az a baj. Meg kell allni megetetni a kisebbik gyereket akkor az a baj. Senkire nem tudjuk oket bizni, a kettesben menetel megoldhatatlan. Amugy vagyunk kettesben, mert a gyerekek ovisok/ bolcsisek, de az csak 2 ora. Tancolni nem tud es gyuloli a tanc barmilyen formajat, pedig en tancoltam 13evig. Semmilyen szorakozohelyet nem toleral, amiota megismerkedtunk, egyszer voltunk egy barban, de kb. fel oracskat, mert nem birta elviselni a fustot, a nyuzsgest (3 ember volt rajtunk kivul). A konyhaba be nem teszi a labat, megmondta, hogy ha ugy gondolom a meloba visszamenetelt, hogy akkor meg kell osztani minden hazimunkat, o megcsinal barmit csak a konyhaban ne kelljen bemennie, mert neki nincs turelme meg ideje fozicskezni. Amikor terdszalag szakadasom volt, nem ettunk a gyerekekkel , meg a kisebbiket szoptattam, es mejnem elapadt a tejem. Nem ertette miert nem eszunk vajaskenyeret hetekig, szerinte finnyas vagyok. Szoval a fozotanfolyam csak olaj a tuzre. :( A setalgatas sem megoldhato, mert az autohoz van nolve a feneke, azt mondta szivesen elvisz a jatszoterre kocsival, ahol megvar minket de o nem fog setalgatni. Szoval semmihez sincs kedve, mindenre nem a valasz. Amugy le van kotve a figyelme, mert eppen koltozunk, de sajna mivel nem beszel jol angolul (angliaban elunk) a hazvasarlast is az ugyvedet is, mindent en intezek. Mellette a gyerekek atiratasat masik oviba, meg ugye joforman mindent. Neki olyan mintha gyerekallergiaja lenne. Meg mindenallergiaja. Sajnalom szegenyt. Eleinte haragudtam ra amiert ilyen velunk es ez mar csak rosszabb es rosszabb, mar tobbszor mondtam neki, hogy ez igy nem fog menni, de nem valtozott semmi. :(
2012. júl. 21. 08:15
 15/16 anonim válasza:

Az utolsó válaszoló vagyok. Hááát... nagyon sajnálom a férjedet, téged és a gyerekeket.....

Köszönöm, hogy leírtad még ezeket. Angliában éltek? Hát, az pedig tényleg tiszta kihívás.


Szurkolok, hogy olyan változás álljon be, ami mindenkinek megfelel.

2012. júl. 21. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy frusztrált kint Angliában? Pl. a hiányos nyelvtudása miatt?

Mi lett veletek azóta?

2013. jan. 22. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!