Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek ilyen helyzetben?

Mit tennétek ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

A kislányom apukája még a terhességem alatt elhagyott minket,mert rájött,hogy még korai neki az apaság. Abban az időben ő és a szülei is rengetek pletykát terjesztettek rólam,hogy nem is ő az apa,csak magamhoz akarom láncolni stb.Még a gyerek születése előtt elköltöztek,soha nem érdeklődtek utána. A baba az én vezetéknevemet kapta, tartásdíjat,apasági nyilatkozatot nem kértem. Mikor 1 éves volt a pici,megismerkedtem a férjemmel,aki sajátjaként szereti és a nevére is vette az esküvő után. Nagyon boldogok vagyunk így hárman. 2 hónapja viszont felbukkant a vér szerinti apa és a szülei,hogy látni akarják a gyereket,nagyon megbántak mindent. Nekem eszem ágában sincs engedni,hiszen 5 évig felénk se néztek,pedig én nem tiltottam,az elején még hívtam is őket. A lányom tudja (amennyire megértheti) hogy van egy másik apukája is,és néha kérdezősködött utána. Ha hasonló helyzetben lennétek,mit tennétek? Engednétek,hogy láthassa egy olyan ember,aki még sajátjának se ismerte el?

Köszönöm a válaszokat


2012. júl. 18. 12:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
73%

magamtól biztos nem


de sajnos pereskedhet és láthatást kaphat


de hajrá,menjen,én magamtól nem mutatnék még egy fényképet se

2012. júl. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
73%
dehogy engedném. a bíróság sem olyan hülye, hogy 5 év után majd láthatást ad neki.
2012. júl. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Én is erre gondoltam,mármint hogy ilyen esetben a bíróság se engedné,de köszönöm,hogy megerősítettetek benne.
2012. júl. 18. 12:24
 4/14 anonim ***** válasza:
77%
Biztos,hogy nem engedném neki!
2012. júl. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
41%
A gyereknek joga van ismerni az apját és később joggal lenne rád dühös, ha most elzavarod. Viszont én is azt mondom, hogyha komolyan gondolja, akkor menjen csak bíróságra, fizessen tartásdíjat visszamenőleg, küzdjön és bizonyítson, ha már eddig felétek sem nézett.
2012. júl. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
73%
Nem engedném sem a láthatást, sem semmit. És nem azért, hogy bosszút álljak, vagy ilyenek, hanem, hogy ne zavarjam össze a gyereket. Mert mi fog történni? Látja 1x-2x, aztán megint más szelek fújnak majd nála, és ráun a gyerekre, és otthagyja. Hogyan fogod elmagyarázni neki, hogy mi történt? Nem kell ez sem neked, sem a gyereknek szerintem. Másrészt, meg nem fog pereskedni. A férjed elismerte sajátjának, onnantól kezdve az ő gyerekek. DNS vizsgálatot kellene fizetnie az "apukának", hogy bebizonyítsa, ő az apa.Az nem 2 ft. Ja, és az elmaradt tartásdíjról még szó sem esett. Csak pengesd meg neki, hogy akkor vegye a nevére, és fizesse a gyerektartást, hidd el, rögtön csak a hátát mutatja megint nektek.
2012. júl. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
47%

Én úgy gondolom, hogy félre kell tenni az érzéseid, mivel akárhogy is nézzük, ő az apja; és a lányodnak, hangsúlyozom A LÁNYODnak meg kell adni a lehetőséget, hogy megismerje az "igazi" apját.

Engedném, hogy eljöjjön egy-két órára a lányához, de csak ő és úgy, hogy ti is ott vagytok. Aztán pár hét, hónap után meglátnátok, hogy ez csak egy fellángolás, vagy tényleg megbánta, és komolyan gondolja, hogy foglalkozna a lányával.

DE!!! azt is elmondanám neki, hogy egy lehetősége van, és ha nem él vele, többet nem lesz, mert nem teszed ki a kislányt annak, hogy csalódjon, mert ígéretek kap, hogy jön apa, játszanak...stb aztán elfelejt oda érni.

2012. júl. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nem hinném hogy pereskednének,szerintem is ez csak valami új keletű hóbort náluk.Nekem azért esett ez pluszban rosszul,mert a baba tervezett gyerek volt. Szóval nem csak úgy becsúszott,hanem tudatosan vállaltuk.
2012. júl. 18. 12:32
 9/14 anonim ***** válasza:
66%

Nem engedném, hogy láthassa. Az apa nem attól apa, hogy elélvezett egyszer! Öt év túl sok, ennyit nem lehet megmagyarázni. Ha bíróságra megy, végigcsinálja ezt a procedúrát és már nem tudnék mást tenni, akkor engedném, hogy lássa a lányát.

Többen arra hivatkoznak, hogy a lányodnak joga van tudni, meg később haragudna ha most megtagadná. Nos, szerintem pár év múlva, mikor felfogja miről van szó, ő maga fogja megtagadni a nemzőjét.

2012. júl. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
67%
Milyen jogon követelőzik a család 5 év után? Pereskedhet, szerintem sikertelenül. Mivel nem vállalta az apaságot, és a férjed a gyermek apja papíron. A vér szerinti apának véleményem szerint nincs szülői joga. Tehát a bíróság el fogja utasítani a keresetet (szerintem). Szerintem pedig a férjeddel kellene ezt leginkább megbeszélni. Ő mit javasol? Lehet, hogy én is szemét lennék, és elhajtanám a búsba őket.
2012. júl. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!