Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek ilyen helyzetben?

Mit tennétek ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

A kislányom apukája még a terhességem alatt elhagyott minket,mert rájött,hogy még korai neki az apaság. Abban az időben ő és a szülei is rengetek pletykát terjesztettek rólam,hogy nem is ő az apa,csak magamhoz akarom láncolni stb.Még a gyerek születése előtt elköltöztek,soha nem érdeklődtek utána. A baba az én vezetéknevemet kapta, tartásdíjat,apasági nyilatkozatot nem kértem. Mikor 1 éves volt a pici,megismerkedtem a férjemmel,aki sajátjaként szereti és a nevére is vette az esküvő után. Nagyon boldogok vagyunk így hárman. 2 hónapja viszont felbukkant a vér szerinti apa és a szülei,hogy látni akarják a gyereket,nagyon megbántak mindent. Nekem eszem ágában sincs engedni,hiszen 5 évig felénk se néztek,pedig én nem tiltottam,az elején még hívtam is őket. A lányom tudja (amennyire megértheti) hogy van egy másik apukája is,és néha kérdezősködött utána. Ha hasonló helyzetben lennétek,mit tennétek? Engednétek,hogy láthassa egy olyan ember,aki még sajátjának se ismerte el?

Köszönöm a válaszokat


2012. júl. 18. 12:19
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Igazából ő nem nagyon szól bele,azt mondja,nem az ő tisztsége ezt eldönteni. De csak úgy zárójelben megjegyezte,hogy esze ágában sincs engedni,hogy ezek az emberek lássák,azt meg pláne nem engedné,hogy elvigyék. De szerintem ez a reakció érthető,hiszen ő virrasztott mellette,mikor beteg volt,ő megy érte az oviba,neki mondja azt,hogy apu.
2012. júl. 18. 12:53
 12/14 anonim ***** válasza:
61%

Ha a gyereket érdekli, TALÁN engedném, hogy találkozzon vele... De amúgy hiába fordulna a törvényhez, hiába írta itt valaki, hogy kérhetne láthatást meg egyebet, NEM KÉRHET. Akkor kérhetne, ha elismerte volna. Így meg akár azt is állíthatod, hogy egy idegen. Igazából ezt te döntöd el. De amúgy milyen szánalmas már, hogy hirtelen egyből érdekli a gyerek.


Én is hasonló cipőben vagyok, csak én vagyok a gyerek, aki felől sosem érdeklődött az apja. Bár nekem fel sem bukkant soha... De igazából nem is lennék rá kíváncsi. Max ha vannak féltestvéreim, rájuk, de rá nem.


Én előtte megkérdezném, hogy mégis mit akar, és, hogy lehet, hogy hirtelen feléledtek az "ösztönei"...

2012. júl. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
70%
Tehát a gyereked nem tudja, hogy apu nem is apu. Neki csak egy vad idegen ember lenne. Én először is elbeszélgetnék a vér szerinti apukával és a nagyszülőkkel. Ha nem komoly az érdeklődés, csak valami fellángolás nem mennék bele a láthatásba. Nem bolygatnám fel a gyerekem lelki világát. Ha kitartóak és tényleg rendszeres részt akarnak venni a gyerek életében, akkor talán megengedném, hogy láthassák.
2012. júl. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
62%

Mivel én a vérszerinti apám nélkül nőttem fel (pótlékom volt), ezért saját tapasztalatból mondom hogy igen, engedném.


Kérdező: Tudom mit beszélek, igen, gusztustalan dolog volt hogy 5 év után jött rá erre, de félre kell tenned a büszkeségedet a lányod érdekében. Csak vele csesznél ki. Az én apám nem 5 hanem 10 év után jött rá hogy elhagyott, anyám és a nagymamám tiltani akartak tőle, azzal a hülye indokkal amit itt a sok suta válaszadó is leírt... HÜLYESÉG! Hagyd hogy bizonyítson, szép lassan ismerje meg a lányod. Hidd el, ha tiltanád, csak rosszat tennél szegény kislánnyal. Tapasztalatból mondom.

2012. júl. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!