Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire segít titeket az...

Mennyire segít titeket az anyukátok? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Lehet nekem hülye a felfogásom, de azért csak a gyereke vagyok és nem a legjobb helyzetben.Sajnos fél éve, hogy nem tudok semmilyen munkahelyen elhelyezkedni.Anyáéknak van vállalkozásuk, még ők sem tudtak alkalmazni, merthogy "nincs pénzük"...Ahhoz képest most megint nyaralni készülnek.

6hónap alatt, ha 2x hozott ebédet,sokat mondok.Ennyi volt kb, amit segített. Külön kertes házban lakom, ugye annak rezsije is akad nem kevés, de megoldottam vhogy.Most akartam KÖLCSÖN kérni tőle pénzt-jövő hétig- de abból sem lesz semmi. Lassan a küszöböt rághatom....Én nem azt várom, hogy tartson el, de vmit segíthetne, nem?!


2012. júl. 18. 21:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, egy normális anyuka segÍt, nemcsak addig, amÍg be nem tölti a gyerek a 18-at.
2012. júl. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem normális, hogy nem segít.

Nekünk nagyon sokmindenben segítenek a szüleim, pedig nem dúskálnak a pénzben, egyszerű gyári munkások.

Nemsokára lesz az esküvőnk, abban is sokat segítettek, pedig simán a fejemhez vághatták volna, hogy nem kelltt volna belevágjunk, míg nem gyűlt ki a pénz. De nem mondták, segítettek. Anyósomról meg ne is beszéljek, hogy mennyit segít, szinte az összes számlánkat ő fizeti, lakást, autót kaptunk tőle.

Szóval szerintem igen, egy szülő dolga, hogy segítse a gyerekét, ameddig és amiben csak tudja

2012. júl. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Éppen az ellenkezőjét próbálom. Szüleim mindig, mindenben segítettek. Utóbbi időben fedeztem fel hogyha minél több problémával találkozok, azokból levonom a konklúziót és hasznosítom magamnak, sikereket tudok elérni. El is költöztem otthonról, de anyám még mindig próbál ebéddel, stb. dolgokkal meglepni. Elég nehezen érti meg, hogy ezekkel gyengévé tesz.
2012. júl. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy úgy gondolja, már így is épp eleget segített. Szívesen meghallgatnám az ő szemszögéből is a történetet.

Könnyen rámondjuk egyből, hogy a szülőnek kutyakötelessége segíteni a gyereket, főleg, ha meg is teheti.

Én azért szeretném inkább arra nevelni a gyerekeket, hogy felnőtt korukban ne függjenek már tőlem. Mi lenne veled, ha még a ház se volna, ahol laksz? Már éhen is haltál volna lehet. Szerintem inkább feküdj rá keményen a munkakeresésre, és ne anyukádtól várd a csodát meg az "eltartást". Bocs, ha nem ilyen válaszra számítottál.

2012. júl. 19. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
felnőtt vagy,állj talpra. saját házad van-gondolom tőlük. milyen jogon akadsz fenn azon h nyaralni mennek? felneveltek,házat adtak,kitaníttattak,most már élik a saját életüket. én már 18 évesen sem függtem tőlük. munkát meg lehet találni csak nem szabad válogatni ha nem teheted meg.
2012. júl. 19. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

ugyan megélnénk egyik hónapról a másikra, de mamám folyamatosan küldi az ebédeket, anyu és apu is rengeteg kaját hoz...van oriási kertünk, csirkék, malackák...van miből...persze segitek nekik, mintha még otthon laknék...mondták, hogy az esküvönk rám vonatkozó részét állják...mert igy akarják...ha hazamegyek otthon vagyok, ugyanugy takaritok ha kell, kimegyek a kertbe és szedek ami kell...nekem rengeteget segitenek...pedig ugy ahogy, de boldogulnánk...nekik egy a fontos: mindkét gyereküknek boldog élete legyen!!!

23L

2012. júl. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nem akadok ki egy véleményen sem. Nem azért írtam ki a kérdést, hogy utána megsértődjek.

Egy kis betekintés:

5éves koromban meghalt apukám,( a ház, amiben lakom, az tőle van). Szóval, én már onnantól mostam, takarítottam, meg segítettem a főzésben is.

Anyukám átlag 3évente cserélte le a pasijait, akiket mindig előrébb tartott, mint engem...

Persze dolgozott, de az özvegyi nyugdíjat, árvaellátást nem arra fordította, amire kellett volna. Igazából ezeket a csávókat tartotta belőle.Ruhát, fontosabb dolgokat mamám vett nekem. Ő főzött ránk, mindenben segített neki, pedig nem is a lánya! Mikor házasodtak, mama vett nekik házat, kocsit, bútorokat...mindent, hogy el tudják kezdeni közös életüket...(Most mamit sem nézi semmibe!)

Tavaly házasodott újra. A férje egy masszív alkoholista, anya is kezd az ő sorsára jutni...de az más téma. A férje utál engem, mindenért beszól, csak cseszeget. Mondjuk a saját unokáit nem látogatja, akkor mit várok én.Pedig, mikor összejöttek, én bújtattam mama elől, én ápoltam, az ágyból sem tudott kikelni, olyan beteg volt.

A nyaralás dolgon meg nem kiakadtam, menjenek, rájuk fér! Csak nem értem, ha vkinek nincs pénze -mert mindig ezt mondja-akkor hogy tud elmenni? Engem meg nem tudtak még pár napokat sem behívni melózni, mert nincs pénzük!

Gondolom sejted Szabolcsban milyen 1szerű munkát találni! Persze, voltam melózni-napszámban szedtem a cseresznyét! Szerinted válogattam?

Amúgy szerencsére már találtam melót, jövő 7en költözök Pestre, csak addig akartam volna kölcsön kérni 10.000Ft-ot, hogy fel tudjak menni.De ugye azt sem kaptam.

És, mint írtam, nem azt várom, hogy tartson el, de 1 kis segítséget szívesen elfogadtam volna a fél év alatt. Mivel megtehette volna, mert piára és cigire mindig van pénzük. Meg van tartalékuk is nem kevés. Én volt, hogy éheztem itthon, de nem érdekelte.

2012. júl. 19. 10:38
 8/8 A kérdező kommentje:
Jaa, és még 1 rozsdás biciklit sem adtak kölcsön, pedig nem is használják...
2012. júl. 19. 10:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!