Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Huszonévesek! Titeket is le...

Huszonévesek! Titeket is le akar lejmolni anyukátok?!

Figyelt kérdés

Ok, anyagilag nem vagyunk jó helyzetben, de kinek nincsenek ilyen problémái manapság?! Egy ideje azt vettem észre, hogy folyamatosan tűnnek el apró dolgaim, pl. krémek, parfümök, tollak, csattok, stb. Ezen kívül a hajlakkomat, samponom, hajbalzsamom, meg kb. minden dolgomat használja, holott többször rászóltam, hogy ne használja el, mert ezt én vettem a saját pénzemből és nem volt olcsó... Ilyenkor kitör a veszekedés, lehord engem mindennek, hogy én mekkora irigy szemétláda vagyok, hogy még ezt is sajnálom tőle.

A múltkor új frizurája lett, amihez már nem passzolt az eddig hordott fülbevalója, így az enyémek közül választott magának egyet, igaz ezt megengedtem neki. Igen ám, de most meg azzal jön, hogy mivel nincs pénze, ő ezt a fülbevalót elvinné az ékszerészhez eladni törtaranyként. Hát az eszem megáll! Az én fülbevalómat?!

Ááááá, elegem van! Hogy lehetne erről leszoktatni?



2012. jún. 29. 21:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
57%

A fülbevalós dolog tényleg erős, de úgy gondolom, hogy a többi nem. Te hány évig használtad azokat a dolgokat, amiket Édesanyád az Ő pénzéből vett?


Azért majmol, mert használja a hajlakkodat, samponodat stb? Mi lenne, ha meglepnéd Anyukádat a fent említett dolgokkal? Hajbalzsam, tusfürdő, stb. Biztosan örülne neki, és a tied is megmaradna neked.

2012. jún. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
dugdossad előle az aranyat:S elképesztő, de jobb ötletem nincs...
2012. jún. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%
Én az anyukámmal mindig cserélgettem a holmiaimat. Bármit kérne tőlem én mindent odaadnék Neki, mert tudom, hogy Ő is ezt tenné, s ha annyira meg van szorulva, a gyűrűmet is odaadnám Neki, hogy segíthessek rajta, mert tudom hogy Ő is odaadná nekem. Nem tudom milyen a kapcsolatotok. Az én számomra elképzelhetetlen az a fajta gondolkodás, ahogy Te gondolkozol. De lehet, hogy eleve rossz a kapcsolatotok, ő is sajnálta Tőled a dolgait, s most ezt kapja vissza.
2012. jún. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Szép kis család vagytok...Semmi érzelem a másik iránt.

Fogod a cuccaidat és bezárod egy szekrénybe. A kulcsát pedig a nyakláncodon hordod. Ezzel a vita lezárva.

2012. jún. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem gáz, hogy mennyire irigy vagy...
2012. jún. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Jaj nem majmol, hanem lejmol, ez azt jelenti, hogy lehúz, lenyúl...érted.

Egyrészről igaz, hogy évekig az ő pénzéből vett dolgokon éltem én is és tudom, hogy hálával tartozom neki. De! Szülinapra, névnapra, karácsonyra, egyéb alkalomra, vagy csak úgy mindig kapott tőlem (is) dolgokat, de amint ezek elfogynak rögtön elkezdi az enyémet használni. Vagy ha nem tetszik neki egy ajándék, amit veszek neki, akkor nem mondja meg (pl. múltkor nem jött be neki a parfüm, amit kapott tőlem, de ezt is csak utólag tudtam meg, kb. ilyen stílusban "azt a sz*rt meg fújd te magadra") utólag nyavalyog, hogy nem tetszik neki és ezért használja az enyémet. Nem értem, hogy ha nem tetszik neki valami, akkor miért nem vesz magának?! :(

Egyébként nem rossz a viszonyunk, csak ő nagyon hangulatember, egyik pillanatban még ölelget, a másikban meg előjön valami olyan dologgal, ami egyáltalán nem vág témába és kiabál velem, sokszor minden ok nélkül! Elég stresszes a munkahelye, emiatt a családtagjain vezeti le a feszültséget, de nekem ez nagyon nem jó...

2012. jún. 29. 22:16
 7/13 A kérdező kommentje:

Nem vagyok irigy, de azt a fülbevalót például az azóta elhunyt keresztanyámtól kaptam még az elsőáldozásomra, úgyhogy nekem egy olyan emlék, amit tuti nem adnék el!!!

Nem képes felfogni... Na ki az irigy?!

Egyébként meg pályakezdő vagyok, nekem sincs pénzem, annyira rosszul esik, hogy a saját anyám ahelyett, hogy támogatna, eladogatná a féltve őrzött "kincseimet"... :(

2012. jún. 29. 22:20
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Értelek. Akkor üljetek le, s beszéljétek meg. Felnőtt ember módjára. Kössetek kompromisszumot, amiben nincs vesztes és győztes fél, hanem mindenki enged egy kicsit.
2012. jún. 29. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
79%

Az eszem megáll, de nem az anyukádon, hanem rajtad!!! Feltételezem ha dolgozni fogsz nem szállsz be a kasszába, mert az a pénz a tiéd.... Gondolkozz már el, az anyád felnevelt, ő főz rád, ő mos rád, nehogymár egy kis krémet sajnálj tőle....

Persze megértem hogy ne adja el az ékszered, ezt el kell neki magyarázni miért. De ne legyen már gond hogy kölcsönvesz valamit,,,,,,

2012. jún. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
69%

Élt velem a felnőtt lányom, mindkettő. De sosem jutott eszembe az ő holmijaikat használni,ha nem beszéltük meg. Viszont olyan volt, hol egyikünk, hol másikunk vett meg dolgokat és közösen használtuk.

Sajnos,Neked ilyen anya jutott. Nem fogod tudni megváltoztatni. Valahogy próbálj meg kompromisszumos megoldást találni.A fülbevalódnál pedig neki is elmondhattad volna azt, amit ide leírtál.

2012. jún. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!