Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Huszonévesek! Titeket is le...

Huszonévesek! Titeket is le akar lejmolni anyukátok?!

Figyelt kérdés

Ok, anyagilag nem vagyunk jó helyzetben, de kinek nincsenek ilyen problémái manapság?! Egy ideje azt vettem észre, hogy folyamatosan tűnnek el apró dolgaim, pl. krémek, parfümök, tollak, csattok, stb. Ezen kívül a hajlakkomat, samponom, hajbalzsamom, meg kb. minden dolgomat használja, holott többször rászóltam, hogy ne használja el, mert ezt én vettem a saját pénzemből és nem volt olcsó... Ilyenkor kitör a veszekedés, lehord engem mindennek, hogy én mekkora irigy szemétláda vagyok, hogy még ezt is sajnálom tőle.

A múltkor új frizurája lett, amihez már nem passzolt az eddig hordott fülbevalója, így az enyémek közül választott magának egyet, igaz ezt megengedtem neki. Igen ám, de most meg azzal jön, hogy mivel nincs pénze, ő ezt a fülbevalót elvinné az ékszerészhez eladni törtaranyként. Hát az eszem megáll! Az én fülbevalómat?!

Ááááá, elegem van! Hogy lehetne erről leszoktatni?



2012. jún. 29. 21:57
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

huszonéves koromban már nem éltem anyámmal, de amikor átjön, kinyitja a szekrényt, akkor folyton el akar kunyerálni pár ruhát.

mindig megmondom neki, hogyha megunom az adott darabot, természetesen ő kapja, de ne akarja már, h pucéran járjak :)


ha neked nem jön be, h anyád mindenedet lehúzza, akkor nem más hátra mint a költözés. vagy vegyél dupla adagot, nagyobb kiszerelést a samponból, fürdőből, hajlakkból.

vagy mondd, h menjetek ketten vásárolni, ő is dobjon egy kis lóvét a cehhbe, aztán felőled használhat akármit.


a kifejezetten személyes dolgaidat pedig tedd olyan helyre, ahonnan nem nyúlja le.

2012. jún. 29. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Dugd el a fülbe valódat és segíts másképp, vegyél kaját vagy szállj be a rezsibe.
2012. jún. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván megszorult anyagilag, miből csináljon pénzt, ez jutott eszébe. Ezen nem felháborodni kéne, hanem mélységesen elkeseredni, hogy egy samponon veszekedtek miközben édesanyádnak láthatóan semmire nincs pénze! Ilyenkor inkább meg kellene kérdezned, hogy anyu mire van szükséged, ha tudok segítek/támogatlak anyagilag!?

Ha igazán durva lenne a helyzet nem is szólt volna, hogy megfordult a fejében a fülbevalód eladása! Mivel megemlítette, nyilván nem fogja eladni, ha te elmagyarázod neki, hogy ez neked olyan emlék, amit nem szeretnél pénzzé tenni és inkább segítesz neki máshogy! Szerintem ez így lenne természetes.

Menjetek el együtt bevásárolni, vagy költözz el otthonról, ha ennyire nem bírod elviselni, hogy a te tisztálkodó szereidet használja ő is. Esetleg legközelebb lepd meg olyan parfümmel, ami neked is van és ő is használja, ennyire egyszerű! Kapjon olyan tisztálkodó szereket, amiket tőled lejmol, így nem lehet arra kifogás, hogy nem tetszik neki.

2012. jún. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!