Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha elmegyünk a párom szüleivel...

Ha elmegyünk a párom szüleivel ebédelni fel kell ajánlanom, hogy fizetem a részemet?

Figyelt kérdés

Szerintetek, ha 5 éve vagyunk együtt a párommal, elutazunk valahova és a párom szülei azt mondják, menjünk el enni X helyre. Itt fel kell ajánlanom, hogy fizetem a részemet?


Szerintem kicsit hülyén venné ki magát, hogy a "részemet" fizetem...de ha meg fel sem ajánlom az is pofátlanság nem? Melyik a nagyobb illetlenség szerintetek?


22-L


2012. júl. 12. 22:00
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
Dehogy kell felajánlanod. Nem megkérdeztek, hogy van-e pénzed fizetni az ebédedet, hanem elhívtak ebédelni. A végén megköszönöd és kész.
2012. júl. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem ha ő hív meg akkor nem. De mondjuk te is meghívhatod őket másnap egy fagyira. Ha mindenkiét kifizetted az kb. ugyan annyi.
2012. júl. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha MEGHÍVTAK, akkor nem, ha csak együtt mentek enni, akkor igen.
2012. júl. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Mátyás3 ***** válasza:
71%

Ilyen alkalmakkor szerintem a lánynak nem kell feltétlen felajánlania, hogy fizet, de egyáltalán nem veszi ki magát hülyén ha mégis megteszi, jófejségnek fogná fel a szülők többsége az biztos.


21F

2012. júl. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

pl. "Gyertek egyet együnk itt és itt"...

Gondolom, nem várja el, hogy fizessem a részem, de azért fel kéne ajánlani úgy érzem.

Másrészt meg, olyan semmisnek érezném pár ezer forintot "odalökni", miközben ők úgy tervezték, hogy fizetik. Meg amúgy is évek óta ismernek...


Lehet, hogy ezen sokat lovagolok...de érdekelne, hogy mi az eljárás:D

2012. júl. 12. 22:17
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Miután fizettek, kérdezd meg, hogy mivel tartozol vagy kérdezd meg a párod, hogy egyaltalán megkérdezd-e.
2012. júl. 12. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
párom szerint nem kell megkérdeznem :D
2012. júl. 12. 22:26
 8/10 anonim ***** válasza:
57%
A helyes eljárás: megköszönöd az ebédet, és ennyi. Ha ilyen helyzetben a fiam párja megkérdezné, hogy mivel tartozik, valszeg azt hinném, mágneses zavar támadt a téridő-kontinuumban:) (egyébként meg, ha a klasszikus etikettet nézzük, akkor valszeg a párodnak kellene megkérdeznie, hogy "beszállJUNK-e")
2012. júl. 13. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem is a fiúnak kellene megkérdezni a szüleit.Én sem azért hívom meg a fiamat barátnőjével együtt, hogy aztán a kislány fizessen.Őt is gyerekemnek tekintem, 2 éve vannak együtt.Örülök, ha elfogadja a meghívást,Ha azt szeretném, hogy mindenki magának fizessen, akkor a kérdésem úgy hangzik, hogy :szeretnétek itt venni ebédet?
2012. júl. 13. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
51%
Én felajánlanám, hogy kifizetem.
2012. júl. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!