Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha hét éven át nevelte a fiam...

Ha hét éven át nevelte a fiam a párja kislányát aki most 8 éves emellett a közös gyermeküket is, a menyem közben leszbikus lett és kidobta a fiamat, milyen jogai vannak a fiamnak a lányokkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Azon kivül én neveltem őket a szakítás után 2 hónapig és most a menyem szó nélkül elvitte őket, a lányok félnek tőle velem szeretnének maradni, mit tegyek?A lányok nincsenek a fiam nevén mert a menyem még nem vált el a férjétől sem.
2012. júl. 12. 06:22
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Emberek, apasági pert a férfi is indíthat természetesen... úgyhogy a közös gyereknél nem igen látok problémát, azon túl, hogy lehet, hogy kicsúszott a törvényes határidőből... de ezt itt nem kell komolyan venni, hisz senki nem tudja bizonyítani, hogy neki mikor jutott tudomására, hogy a gyerek esetleg tőle származik. Ha jól rémlik az új tény felmerülésétől számított év a határidő, azt kell mondani, hogy a párja fél éve vágta a fejéhez egy veszekedés kapcsán, addig nem is gondolta... oszt jóvan...

(de el kell menni ügyvédhez, vagy megnézni a törvényt)

2012. júl. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

9-es!


Onnan vesszük, hogy írja, hogy még nem vált el az előző pátjától, ilyenkor pedig törvényi vélelem, hogy a férj az apa.


De, ahogy az előttem szóló is jól írja, ez nem megmásíthatatlan.


Csak hangsúlyozni tudom: ügyvéd!!

2012. júl. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
33%
Sajnos ő nem indíthat apasági pert. A férj indíthatna, de ő nem.
2012. júl. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat elég vegyesek de azért segítenek.Főleg hogy a nagyobbik kislány sem a volt férjétől van itt ez nem mérvadó, a volt férje tudni sem akar róluk mivel nem az övéi.Azon kívül a menyemnek már három gyermeke a volt férjtől állami gondozásba került most nevelő szülőknél van.Mióta elvitte tőlem őket egy drogos roma barátnője vigyáz napközben a lányokra.Ma voltam náluk és a lányok sírva kérték az anyjukat hadd jöhessenek velem.Nem engedte, de annyit már elértem hogy meg ígérte áthozza őket.
2012. júl. 14. 23:31
 15/15 anonim ***** válasza:

Nem értem, miért lettem lepontozva csak azért, mert leírtam a tényeket. A jelenlegi jogszabályok szerint a vérszerinti apa nem jogosult az apaság vélelmének megtámadására, mert megtámadásra jogosult: a) gyermek; b) az, akit a vélelem alapján a gyermek apjának kell tekinteni; c) a gyermek halála után leszármazója, ilyennek hiányában az ügyész. A jelenleg hatályos jogszabályok szerint a vérszerinti apa nem jogosult az teljes hatályú apai elismerő nyilatkozaton alapuló vélelem megdöntésére, vagy ha a gyerek apjának a házastárs tekintendő. A gyermek majd a nagykorúvá válását követően döntheti el, hogy kíván-e pert indítani, s így érvényesíteni a vér szerinti származása kiderítéséhez való jogát.

Abban az esetben, amikor az anya, a vérszerinti apa és a vélelmezett apa egyaránt megjelenik a hatóság előtt és egyezően kérik a családi jogállás rendezése iránti per megindítását egyezően megjelölve a vérszerinti apa személyét, akkor a gyámhatóság a kiskorú gyermek érdekében hozzájárul a per megindításához. Ellenben, ha az apa, a vélelmezett apa és az anya ilyen egyező nyilatkozatot nem tesz, a gyámhatóság mérlegel. Ha a gyermek családi jogállása rendezett oly módon, hogy a gyermek megfelelő családi környezetben él, döntő többségben nem adja meg a hozzájárulást a perindításhoz. Amennyiben a gyámhatóság ilyen rendezett családi körülmények között mégis hozzájárul, az inkább azért fordulhat elő, mert a gyermek erős kötődést mutat vérszerinti apjához és a vérszerinti apa is kötődik a gyermekhez. A gyermeknek pedig érdekében áll a származás kiderítése és a családi jogállás rendezése. Ehhez azonban a gyámhatóságnak az összes személyi és családi körülményt gondosan meg kell vizsgálnia, akár igazságügyi pszichológus szakértő véleményét is be kell szereznie. Ezek alapján lehet esetleg esélye a fiadnak pert indítani, de általánosságban elmondható, hogy ha a perindításhoz előírt határidő már eltelt, akkor a gyámhatóság nem adja meg a hozzájárulását, mert a perindítás már nem áll a kiskorú gyermek érdekében. A vérszerinti apa, mivel az apaság vélelmének megdöntése iránt per megindítására nem jogosult, a gyámhatóság számára csak jelzést adhat, illetve vizsgálatot kérhet, a hatóság pedig mérlegelhet, hogy a pert megindítja-e.

2012. júl. 15. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!