Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám elkölti az összes...

Anyám elkölti az összes pénzünket. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egy elég érdekes dologgal fordulok most hozzátok.Kétségbeestem,nem tudom mit tegyek..

15 éves lány vagyok,egy teljesen átlagos(nak tűnő) családban élek,van egy fiútestvérem,édesanyám,édesapám.Egy 4 szobás panelházban élünk,látszólag kiegyensúlyozott légkörben.Ez azonban korántsem van így..

A baj édesanyámmal van.Igaz,ez nem most kezdődött,hanem pár éve,de akkor még nagyon kicsi voltam,hogy felfogjam ezeket a dolgokat.

Apám és anyám havi keresete kb. 300 000 ft körüli.Ez nem tűnik kevésnek, sőt,szerintem gond nélkül meglehet élni belőle.

Nemrég azonban elbeszélgettem anyámmal.Elmondta,hogy 3 hitelt kell fizetnie,amelyek az évek során szinte a duplájukra növekedtek.Az egyik hitel például,amit felvett,300 000 ft volt,most pedig 600 000 ft-ot követelnek.

Megkért,hogy apámnak ne szóljak,mert ö nem tud róluk.

A nagyobb problémák csak most kezdődtek.Nemrég jött egy levél,hogy el kell hagynunk a lakást.Én olvastam el,mivel anyám dolgozott.Mondanom sem kell,pánikba estem,zokogtam,és rögtön hívtam öt.Azt mondta ne aggódjak,megoldja.

Szerencsére kaptunk még 3 hónapos szerződést,addig viszont rendeznie kell a tartozást(120 000 ft).

A múlt héten 2 bírósági papír jött,mind a 2 a hitelek miatt.Anyám ezek láttán is csak legyintett,majd nyugtatott,és ismét megkért,hogy ne szóljak apámnak.

A testvérem tud a hitelekről,és szerencsére tud segíteni,az egyik számlát minden hónapban ö fizeti be.

Ezalatt az 1 hónap alatt teljesen kikészültem,nem volt olyan este,hogy nyugodtan aludtam volna el.

A ballagásomra kapott pénzt(30 000 ft)elvette az anyám,3000 forintom maradt belőle,amit félretettem,hogyha a barátaimmal moziba akarok menni,legyen miből.Mondanom sem kell,ezt is elvette.

A barátaim nagy része elhagyott,mert nem tudok velük elmenni sehova,hiszen már egy fagyira sincs pénzem.

Nem panaszkodnék,ha anyám rendszeresen befizetne mindent,de NEM!A telefonszámla,lakbér,internet sincs befizetve,akkor kérdem én:mire költi el a 300 000 ft-ot?

Hogy tudnék valahogy segíteni?Vagy mit tegyek?Kérem valaki segítsen,mert ebbe lassan beleörülök!


2012. júl. 11. 12:56
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
72%

A családi költségvetést nem a te dolgod kezelni. Ha az édesapád csak legyint , ott nagy a gond. Felelőtlen ember.

Te nem tudsz semmit tenni.

2012. júl. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Ha elmondok mindent apámnak,anyám ellenem fog fordulni,és attól félek,saját maga ellen is..ráadásul nem sok mindent érnék vele el,apám kiabálni,anyám sírna,káromkodások,szidalmazások..

apám egy gyáva ember,soha nem törődött azzal,hova teszi anyám a pénzt,azt hiszi,hogyha ö megkeresi,azzal ö elvégezte a dolgát.

Anyám nem iszik,nem cigizik,nem játszik,hanem naponta 3-szor képes elmenni bevásárolni mindenféle felesleges élelmiszert..

2012. júl. 11. 13:30
 13/13 anonim ***** válasza:

Azt hiszed, hogy ez nem a te gondod. Pedig az lesz, majd később.

Anyósom is kb. ezt csinálta, csak ő odáig jutott, hogy milliós tartozásai vannak.

Most havonta járnak a gyerekeikhez kunyerbálni, mert csak tologatják a számlákat maguk előtt.

Megszívták rendesen. Sikerült elérniük hogy ne vigyék a házat, ehelyett tiltják a fizetésüket. Anyósom 120k helyett 40et kap havonta.

Apósét is tiltják, fogalmam nincs ő mennyit keres.

Emellett állandó Providentes hiteleik vannak, azt is fizetni kell ebből a kis pénzből.


Édesanyád is eljut majd ide, ha nem vigyáz. Apád előbb-utóbb rájön, de minél nagyobb a tartozás, annál nagyobb lesz a balhé.

Jobb lenne még most rendezni.

2012. júl. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!