Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám elkölti az összes...

Anyám elkölti az összes pénzünket. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egy elég érdekes dologgal fordulok most hozzátok.Kétségbeestem,nem tudom mit tegyek..

15 éves lány vagyok,egy teljesen átlagos(nak tűnő) családban élek,van egy fiútestvérem,édesanyám,édesapám.Egy 4 szobás panelházban élünk,látszólag kiegyensúlyozott légkörben.Ez azonban korántsem van így..

A baj édesanyámmal van.Igaz,ez nem most kezdődött,hanem pár éve,de akkor még nagyon kicsi voltam,hogy felfogjam ezeket a dolgokat.

Apám és anyám havi keresete kb. 300 000 ft körüli.Ez nem tűnik kevésnek, sőt,szerintem gond nélkül meglehet élni belőle.

Nemrég azonban elbeszélgettem anyámmal.Elmondta,hogy 3 hitelt kell fizetnie,amelyek az évek során szinte a duplájukra növekedtek.Az egyik hitel például,amit felvett,300 000 ft volt,most pedig 600 000 ft-ot követelnek.

Megkért,hogy apámnak ne szóljak,mert ö nem tud róluk.

A nagyobb problémák csak most kezdődtek.Nemrég jött egy levél,hogy el kell hagynunk a lakást.Én olvastam el,mivel anyám dolgozott.Mondanom sem kell,pánikba estem,zokogtam,és rögtön hívtam öt.Azt mondta ne aggódjak,megoldja.

Szerencsére kaptunk még 3 hónapos szerződést,addig viszont rendeznie kell a tartozást(120 000 ft).

A múlt héten 2 bírósági papír jött,mind a 2 a hitelek miatt.Anyám ezek láttán is csak legyintett,majd nyugtatott,és ismét megkért,hogy ne szóljak apámnak.

A testvérem tud a hitelekről,és szerencsére tud segíteni,az egyik számlát minden hónapban ö fizeti be.

Ezalatt az 1 hónap alatt teljesen kikészültem,nem volt olyan este,hogy nyugodtan aludtam volna el.

A ballagásomra kapott pénzt(30 000 ft)elvette az anyám,3000 forintom maradt belőle,amit félretettem,hogyha a barátaimmal moziba akarok menni,legyen miből.Mondanom sem kell,ezt is elvette.

A barátaim nagy része elhagyott,mert nem tudok velük elmenni sehova,hiszen már egy fagyira sincs pénzem.

Nem panaszkodnék,ha anyám rendszeresen befizetne mindent,de NEM!A telefonszámla,lakbér,internet sincs befizetve,akkor kérdem én:mire költi el a 300 000 ft-ot?

Hogy tudnék valahogy segíteni?Vagy mit tegyek?Kérem valaki segítsen,mert ebbe lassan beleörülök!


2012. júl. 11. 12:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
97%
Kezdd azzal, hogy mindent elmondasz édesapádnak. Mindent. Nincs kizárva, hogy édesanyád valamilyen függőségben szenved.
2012. júl. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem is édesapádnak kellene a kezébe venni a dolgokat, és ha ő nem ilyen költekezős, neki kéne kezelni a családi kasszát. Illetve azon is el kéne gondolkozni, hogy anyukádnak nincs-e szüksége orvosi segítségre.
2012. júl. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem írni,hogy apám rájött,hogy nincsenek befizetve a számlák,hiszen kikapcsolták a telefont,villanyt,internetet.Azt mondta,ö nem fog anyámmal beszélni,mert akkor világháború lesz,inkább beszéljek vele én,de rám meg nem hallgat.Senkire nem hallgat,azt hiszi,mindenki ellene van.
2012. júl. 11. 13:03
 4/13 anonim ***** válasza:
95%

Beszélj apukáddal. Anyukád a lehető legrosszabb döntést hozta azzal hogy őt kizárja ebből. Gondolom közös kassza van, apukádnak nem is értem hogy nem tűnik fel a pénzhiány. Mindenképpen beszélj vele, aztán maradj ki a dolgokból, mert valószínűleg te sem tudsz mindent. Kicsi vagy még ahhoz hogy beleavatkozz a család pénzügyeibe, ezt bízd anyukádra és apukádra. Ők felnőttek, megoldják a gondjaitokat.


Azokkal a barátokkal meg baromira ne foglalkozz, akik azért nem törődnek veled mert nem tudsz elmenni velük fagyizni! Azért szerettek téged mert volt pénzed fagyira? Na ne már. Az ilyenek nem barátok!

2012. júl. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Apámnak nem merek mindent elmondani,pár dolgot tud,de a lényegeseket nem.Abból biztos válás lenne,mert régebben mindig ez miatt veszekedtek,csakhogy anyám azóta sem változott,apámat meg már nem érdeklik a dolgok.öt szinte már semmi nem érdekli,hazajön munkából,eszik,filmezik pár órát és megy aludni.A dolgok meg csak fajulnak..

A hamis barátok már nem érdekelnek,inkább vagyok egyedül,mint ilyenekkel.

Köszönöm a válaszaitokat!

2012. júl. 11. 13:12
 6/13 anonim ***** válasza:
85%
Bocs, de olyan nincs, hogy apukád azt mondja a gyerekének, hogy inkább ő beszéljen a feleségével, mert ő nem mer. Ha ez nem kamu, akkor iszonyatosan nagy bajok vannak. Ebben a helyzetben Te, a gyerek mit tudnál csinálni? Ha már apukád sem képes rendet tenni, akkor fordulj egy távolabbi rokonhoz, akiben megbízol. Nagyszülőkhöz, ha élnek még, pl. Nyilvánvaló, hogy a szüleid egyike sem 100%-osan beszámítható.
2012. júl. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos az én anyám is hitelekt halmozott fel amikröl apám nem tud!Bár én már elköltöztem tölük 17 évesen mert megelégeltem ami ott folyt!Pedig élhettünk volna mi is ha nem vette volna fel ezeket a hiteleket felesleges dolgokra.mos van ugy hogy én küldök pénzt mert már 3-4 elmaradás van és csak a felszólitások jönnek,azóta sem tud róla semmit apám.

Elég szomoru dolog hogy 15 évesen éjszaka emiatt nem tudsz aludni,neked még vigan a gyerekkorord kellene éljed!Én a te helyedben beszélnék apkáddal hogy valamilyen megoldásra jussatok!Pl ne anyud kezelje a pénzt,mert nem is értem hogy hova megy el ennyi ha be sincs fizetve semmi.Ez igy sokáig nem mehet,szolj apukádnak mert ebben te is rá mész majd lelkileg és neked még az iskolával kell foglalkoznod nem az ilyen dolgokkal!Beszélj apuddal!

2012. júl. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Sajnos igaz,bár ne lenne az..a rokonaim meg..ách..még örülnének is neki..nagyon bonyolult a helyzet..

talán beletörődök inkább,lesz ami lesz,de köszönöm a tippeket azért..

2012. júl. 11. 13:18
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a dolgot nem neked kell megoldanod 15 évesen. Mindenképpen apukádnak kell lépnie valamit, akkor is, ha világháború lesz - ha kitesznek titeket a lakásból, akkor talán nem lesz világháború? Ha apukád nem hajlandó lépni, esetleg más rokonoktól is kérhetnél tanácsot, de csak óvatosan, ha van valaki, akiben teljesen megbízol.


A barátaid meg bar*omarcúak, találsz majd helyettük jobbakat, ne bánkódj miattuk!

2012. júl. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Figyi, tudom hogy félsz hogy válás lesz belőle meg hogy mi lesz később, csak ugye nagyot fogtok koppanni ha mennek a behajtók és mindent elvisznek aztán az utcán fogtok csövezni. Anyagilag így nem vagytok biztonságban ha apád minden pénzt anyádra bízza anyád meg tuti hogy vagy elissza vagy eljátssza azt a pénzt vagy isten tudja mit vesz belőle. Meg az sem állapot ha csak úgy elveszi a te pénzedet. Én a helyedben szépen odamennék apádhoz elmentem valahová kettesben és mindent elmondasz neki, aztán utána apád elrendezi az ügyet hogy legyen tető a fejetek felett meg ti is anyagi biztonságban legyetek. Mert oké ezek a pár száz ezres hitelek nem nagy pénzek főleg ha havi 300 ezret keresnek a szüleid mások negyed ennyiből élnek meg éppen hogy. Csak a gond ott van ha ezek felhalmozódnak több lesz belőlük akkor lesz szívás mert ha idősebb leszel te meg a tesód és ha a szüleid már meghalnak akkor ezt a hitel tartozást ti kapjátok és akkor lesz ott hajjaj. És szerintem ott még más is van a dologban amiről még te sem tudhatsz. Ha normálisan akarsz élni, és biztonságba akarod érezni magad, apáddal beszélni kezdesz de nagyon gyorsan.
2012. júl. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!