Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek jogos azért...

Szerintetek jogos azért megharagudni valakire mert nem adott kölcsön?

Figyelt kérdés
Pár éve örökségből a családom nagyobb összeghez jutott, ebből rendeztük a hiteleinket meg maradt egy kis pénz vésztartaléknak. Jött az egyik rokonunk hogy adjunk neki kölcsön, de mi nem adtunk, ő megharagudott és azóta vele és a gyerekeivel is megszakadt a kapcsolat, valamint még akkor se szól ha egy közös rokon meghal. Szerintetek jogosan haragszik? Mit lehet tenni hogy kibéküljünk?
2012. júl. 10. 19:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem adsz kölcsön, elveszted a barátaid.

Ha kölcsön adsz, elveszted a pénzed és a barátaid is.

2012. júl. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%
Jó rokonok segítik egymást , ha mégsem akkor sem szabad ilyenért megharagudni, tudomásul kéne neki venni és ennyi. Ezért nem kell lelkiismeret furdalást érezni....
2012. júl. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ. Ha ő eddig segített amikor kértétek, akkor szerintem is kicsit szemétség. Ha csak úgy felbukkant mikor pénzetek lett, akkor megértelek titeket.
2012. júl. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem jogos.

Én ebből azt szűrném le, hogy neki fontosabb a pénz, mint a családi kapcsolattartás.

Igaz a teljes történetet nem tudom, hogy mennyit kért volna, és mire. Valamint miért nem adtatok neki.

Akkor pontosabban tudnék válaszolni.

2012. júl. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem, ő sosem segített anyagilag nekünk. Ha jól emlékszem vmi házhelyre kellett volna 2 millió.
2012. júl. 10. 19:53
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Köszi, hogy leírtad. Valószínű, hogy ennyit én sem adtam volna kölcsön, főleg ha nem is olyan szoros a kapcsolatom ezzel a rokonnal.

Megint más lett volna, ha valami életmentő készülékre kell, vagy hogy ki ne lakoltassák őket.

2012. júl. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Na így már érthető. Ha adtatok volna valószínűleg sosem látod viszont azt a "kölcsönt".
2012. júl. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem jogos, hogy megharagudott.

Kölcsönadni nem kötelesség, hanem lehetőség!


A helyetekben nem igazán igyekeznék én bármit is tenni a viszony javítása végett...

2012. júl. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Jó vicc. Tőletek kér házhelyre és kitől kért volna a házra? Ha nem több száz millió van a bankszámládon, a legjobb, ha titkolod, hogy van egy kis tartalék pénzed. Mi is örököltünk, tényleg csináltunk egy-két befektetést. Így most a rokonok, barátok úgy tudják, hogy mindent befektettünk. Sőt, még el is ismerték, hogy jobb, mint a bankbetét.
2012. júl. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
A mai nehéz anyagi helyzetben,igazán meggondolandó valakinek is kölcsön adni.Elveszítheti a munkahelyét,lebetegedhet stb.Nem köteles senki elosztogatni a vésztartalékát,ha mindenáron ragaszkodsz hozzá,hogy kibéküljetek,próbálj feltenni neki,olyan kérdéseket,hogy ő vajon adott volna nektek az örökségéből,főleg telekre,hisz az nem életbevágó,gondolom az utolsót is odaadtátok volna,ha esetleg valakinek a gyógykezelésére kellene.Egyébként hitelt ti is a banktól kértetek nem a rokonoktól.Ha nem akar békülni, akkor csak haragudjon,nem is érdemli meg,hogy erőlködj,sőt örülj, hogy egy számító rokonnal kevesebb.
2012. júl. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!