Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jól teszem, hogy nem adok...

Jól teszem, hogy nem adok nekik kölcsön? Egy rokonról lenne szó. Most megharagudtak mert én nemet mondtam.

Figyelt kérdés

Nem állnak valami jól anyagilag,adóság -adóság hátán.

100e forint kellene nekik de azt is vagy 2-3részletbe tudnák vissza adni,ha "vissza adnák".Még annyi,hogy levan kötve a pénzem.


2012. máj. 17. 09:29
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem teljesen jogos, hogy nem adsz nekik kölcsön. Főként, hogy le vannak égve és adósság-adósság hátán. Ezek szerint nem tudnak bánni a pénzzel. Szomorú, hogy ennyi adósságot felhalmoztak, de valahol ők is tehetnek róla. Nem hiszem, hogy neked kellene kihúzni őket a sz-ból. Mennyire közeli rokon?
2012. máj. 17. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
96%
Szerintem jól tetted. Én is szoktam segíteni az embereken HA TUDOK, és ha gondolod 10-20 ezret adhatsz nekik (ha van miből), de azt ők is beláthatják hogy azért 100.000 forint nem kevés, ha csak nem keresel 1 milliót, és meg sem érzed a hiányát. Ilyen gazdasági helyzetben szerintem én sem adtam volna kölcsön ennyi pénzt, úgyhogy valahogy meg kéne beszélni, de szerintem ne ezért legyetek rosszba egymással, ez csak az én véleményem :)
2012. máj. 17. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
96%
Olyannak, aki most is úszik az adósságban, biztosan nem adnék. Én csak egyszer adtam kölcsön, és majdnem fél évbe telt, mire visszakaptam a pénzem. Soha többet nem adok senkinek.
2012. máj. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Unokatestvéremről lenne szó.Felajánlottam,hogy vagy 15e forintot most tudnák neki adni,de erre ő azt mondta ezzel nincs kisegítve.Én 4órába dolgozom+mellette gyesen vagyok,a férjem is dolgozik és így sikerül midig félretenni.Sajnos nagyon jól álltak ezelőtt pár évvel még akkor irigyeltem is egy kicsit őket,hogy mindenünk van.De azóta nagyon lecsúsztak sokszor még a gyerekeknek is alig tudnak ételt venni:(
2012. máj. 17. 09:44
 5/20 anonim ***** válasza:
96%

Én adnék. Szerződéssel és kártérítéssel. Magyarán ne százezret adjanak vissza, hanem százezret plusz a kamatokat, amit kaptam volna, ha bent hagyom a lekötésben, plusz ha van a feltörésnek, újrakötésnek költsége, azt.

Így még mindig olcsóbb nekik, mint egy banki hitel, és én sem károsodok meg, és még segítettem is nekik.

2012. máj. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Csak akkor adnék kölcsön, ha nem halnék bele abba (illetve nem tartaná vissza a saját boldogulásomat az), ha soha többé nem látnám azt a pénzt viszont.

Tehát ha azért van a bankban a pénzem, mert minden alapvető dologgal rendelkezem az élethez, és arra a pénzre lehet nem is lenne szükségem, csak a biztosnságérzet miatt tartalékolom... ez esetben odaadnám, ha tudom, hogy szerencsétlenségek sora miatt adósodtak el és nem felelőtlenség miatt. (pl betegség, munkanélküliség...) Tehát ha mindent megtesznek azért hogy egyenesbe kerüljenek, és valóban vissza szeretnék fizetni. Akkor lehet szó róla.


Én jelen helyzetemben pl nem adnék kölcsön. Mert ami a bankban van pénzem, arra gyűjtöm, hogy lakást tudjak venni és ha még lehetséges, akkor családom is lehessen... tehát nekem még nincs meg az az egzisztenciám, hogy más életét finanszírozzam.

2012. máj. 17. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Még annyi,hogy már 1*adtunk kölcsön igaz nem nekik a férjem legjobb barátjának,mivel nagyon megbíztunk benne nem írtunk rolla papírt és azóta is kapjuk vissza a pénzünket.....
2012. máj. 17. 09:46
 8/20 anonim ***** válasza:
95%
Az butaság volt. Ha a saját testvérednek adsz kölcsön, arról is papírt kell írni. Ezzel egyrészt biztosítod magad, másrészt ha nem akar írni, mert barátok vagytok vagy rokonok vagy bármi, akkor mondhatod, hogy elvből csak szerződéssel adsz kölcsön. Ha kell neki a pénz, írja alá, hogy visszaadja.
2012. máj. 17. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Most, hogy írtad a kommented. Az az igazság, hogy a 100 ezret nem hiszem, hogy odaadnám, azonban ha a gyerekeknek alig tudnak enni adni, akkor mondjuk bevásárolnék nekik kaját, akkor nem tudják elszórni és a gyerekek tudnak mit enni. Ezért igazából nem értem, miért nem fogadta el a 15 ezret?
2012. máj. 17. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Akkor en ritka kivetel vagyok, de van kb 800ezrem meg egy barat meg egy rokon fele osszesen. nincs papir. de torlesztem folyamatosan ahogy tudom.
2012. máj. 17. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!