Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek szóba hozzam ma...

Szerintetek szóba hozzam ma nekik a pénzt?

Figyelt kérdés
Ma költözünk össze a párommal saját lakásba, neki a szulei semmivel sem szálltak bele, az egész felretett pénzem rament a lakásra (régóta dolgozok), minden bútort meg a szükséges cuccokat az én penzembol vettük meg, meg a szüleim is segítettek venni pár dolgot. A barátnőm szülei meg még 2 éve elkertek 300000 ftot, aztán igerettek, hogy részletekbe vissza adják, de nem kaptam vissza semmit, meg nem is mentem le hozzájuk kb 1 éve. Ma muszáj lemennem, bunkóság lenne, ha mondom a a faternak, hogy akkor most havonta utal 50000et fél évig? Vagy ha nem utal, fizetés napkor megyünk a munkahelyére egy haverommal, és szépen elkiserjuk az OTPhez, hogy levegye a pénzt? Szükségem lenne arra, úgy adtam kölcsön, hogy vissza adják.

2012. ápr. 6. 10:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
95%
Ha nem is rögtön fenyegetőzéssel, de nyugodtan hozd szóba, hiszen most Neked is szükséges a saját pénzedre, amit kölcsön adtál. Szerintem már rég szólnod kellett volna, de ha most mész, akkor most. Mindenképpen üljetek le megbeszélni. A párod nem tud hatni rájuk, vagy szólni nekik? Elég kellemetlen lenne ez a munkahelyi látogatás apósnál....
2012. ápr. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
93%

Nem kell egyből haverral fenyegetőzni, egy évig feléjük sem néztél, ebből én is azt vontam volna le, hogy neked annyira nem fontos a pénzed...


Normálisan is meg lehet kérdezni tőlük, hogy emlékeznek-e még a kölcsönre, és mivel neked is kellene a pénz, lehetne-e találni valami megoldást, hogy visszafizessék. Nem kell egyből agresszívnak lenni.

2012. ápr. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Kondor Judit ***** válasza:
81%
Nem kell egyből haverral fenyegetőzni, egy évig feléjük sem néztél, ebből én is azt vontam volna le, hogy neked annyira nem fontos a pénzed... Ez nem így működik,amit kölcsön kértünk azt VISSZA KEL ADNI!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2012. ápr. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

"Nem kell egyből haverral fenyegetőzni, egy évig feléjük sem néztél, ebből én is azt vontam volna le, hogy neked annyira nem fontos a pénzed... "


Ez nem így megy.Nehogy már az menjen a pénze után,aki kölcsön adott.A pofámról égne a bőr,hogy tudnám,egy barátomtól kölcsönkértem és azóta le se szrom.

2012. ápr. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

A párodnak erről mi a véleménye ? Hogy tud úgy nyugodtan ülni a fenekén, hogy a saját lakásotokat és a berendezést is Te és a szüleitek vették meg, ráadásul az ő szülei még tartoznak is Neked ?!

Itt neki is a sarkára kellene állnia és a saját szüleit igencsak biztatni, hogy végre el kellene visszaadni a kölcsönkért összeget.

2012. ápr. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Ő elég sokat mondta nekik, de csak ő lett leszidva, már épp emiatt romlott meg velük. Kapcsolatom, ha pl jöttem le hozzájuk, akkor mindig keregetek a szulei, hogy erre nincs pénz, arra nincs, most nemrég kottettek be internetet, telefont, kábel tvt, sok fölösleges dologra koltenek. A párom nem dolgoott eddig, tanul, mert ha dolgozna, és otthon lakna továbbra is, akkor a szüleinek kellene adnia a pénzét. Az öccsenek is mindig oda kell adnia nekik amit megkeres, elveszik tőle, ha nem adja oda, kirakjak, így meg nem tud gyűjteni ő sem.
2012. ápr. 6. 11:43
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Ötödikkel értek egyet. És igen, valahogy szóba kéne hozni nekik, ha meg más mód nincs a pénz visszaszerzésére, akkor ott a "haver", de akkor számolj azzal, hogy a barátnődnek ez nem fog tetszeni. Viszont ez nem egy olyan összeg, amit nélkülözni lehet ínséges időkben...
2012. ápr. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Elnézést a hibákért, telefonon tudok netezni, 1-ig dolgozok, akkor fog kezdodni az egész. A szép szó nem használ náluk, sok fele tartoznak megashatatlan nagy összegekkel.
2012. ápr. 6. 11:45
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
7 vagyok: a kommentedet olvasva lehet hogy a haver sem rossz ötlet...
2012. ápr. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Elnézést a hibákért, telefonon tudok netezni, 1-ig dolgozok, akkor fog kezdodni az egész. A szép szó nem használ náluk, sok fele tartoznak megashatatlan nagy összegekkel.
2012. ápr. 6. 11:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!