Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jól teszem, hogy nem adok...

Jól teszem, hogy nem adok nekik kölcsön? Egy rokonról lenne szó. Most megharagudtak mert én nemet mondtam.

Figyelt kérdés

Nem állnak valami jól anyagilag,adóság -adóság hátán.

100e forint kellene nekik de azt is vagy 2-3részletbe tudnák vissza adni,ha "vissza adnák".Még annyi,hogy levan kötve a pénzem.


2012. máj. 17. 09:29
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
91%
ha nekem is kell az a pénz (márpedig ha kicsi gyerek van, ott tuti kell, tartalék sem árt, mert lehet beteg), akkor se adnék kölcsön, ha 100%-ig megbízom az illetőben, mert vele is történhet valami sajnos.
2012. máj. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

10-es: nem arról van szó, hogy senki nem törlesztené. de aki kölcsönad, azt védi a szerződés.

De persze beszélhet az ember, a magyarok valamiért viszolyognak a tisztázott, lepapírozott dolgoktól. Pedig talán nincs is olyan család, akit ne károsítottak volna már meg úgy, hogy elkerülhető lett volna egy kis előregondolkozással.

2012. máj. 17. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
24%
slusszpasz
2012. máj. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem adnék nekik. Mai világban rokonnak sem lehet, annyira csúnya sztorit hallani... Pl. itt is olvastam olyat, hogy a saját anyja nem adta vissza és még neki állt feljebb.

Ha mégis úgy döntenél, hogy adsz, PAPÍRT ÍRJATOK RÓLA. Két tanúval, hivatalosat, nehogy később letagadják, hogy bármit is kaptak volna. Arról is legyen szó a szerződésben, hogy hogyan törlesztik és időre is pontosan.

2012. máj. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

14-es vagyok. Most olvasom, hogy már egyszer ráfáztatok. Hát akkor pláne óvatosan! (igen, olvastam, hogy nem velük) Ez is érdekes, hogy a 15ezer nem kell... Ja, ismerem ezt a fajtát!

Hogyan élnek? Dohányoznak, költenek valami hülyeségre? Mert általában az ilyeneknek vannak tök fölösleges kiadásaik. Pl. apósom is akart tőlünk kölcsönkérni 15-öt, úgy, hogy havi 30ezret kidob az ablakon cigire, nem beszélve az egyéb hülye kiadásairól. Mi meg azt sem tudjuk, min spóroljunk, és még mi adjunk! Hát meg lett neki mondva, hogy bocsi, nem.

2012. máj. 17. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Én sem adok kölcsön sem ismerősnek, sem rokonnak, de még csak barátoknak sem. Jártam már korábban pórul így, adtam kölcsön. Aztán egyszer megálljt parancsoltam, először persze nem szerettek, dehát ez van.
2012. máj. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
ne adj!mert nem ogjak tudni visszadni!majd..majd majd lesz belöle.nekem is sokan tartoznak
2012. máj. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Sajnos nem adnék kölcsön!
2012. máj. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem igenis jól csináltad!!!

Olykor pont a rokonok b*sszák át az embert és sz*rnak visszaadni a pénzt.

Ha mégis meggondolod Magad, mindenképp papírozzátok le a dolgot!!!

Én ugyanígy jártam a bátyámmal. Több százezer forintom bánta, és jelenleg fikarcnyi esély sincs rá, hogy visszakapjam a pénzemet! Naiv kislány voltam, alig 22 éves, jól kerestem. Nem írtunk papírt. Mostanra odáig fajult a helyzet, hogy ismeretlen helyre költözött a feleségével és a kislányukkal, letörölte magát a közösségi oldalakról, nem veszi fel a telefont, nem válaszol az SMS-re.


Nehogy Te is így járj...


27/L

2012. máj. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!Átgondoltuk még egyszer a dolgokat,és úgy döntöttünk nem adunk.Most haragszanak ránk,de majd megbékélnek.
2012. máj. 21. 11:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!