Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit kezdjek a húgommal? Az...

Mit kezdjek a húgommal? Az egész család feszült miatta.

Figyelt kérdés
15 éves húgomat lehívta az egyik barátnője pár napra a siófoki nyaralójukba. A szüleim nem engedik el a húgomat és ő emiatt elkezdett velük teljesen gyökér módon viselkedni. Nem mosogat el ha megkérik, nem mond semmit ha elmegy valahova, hajnalig kint van az utcán pedig szobafogságban van. Ez megy már két hete és nekem minden nap azt kell hallgatnom hogy a szüleim ordibálnak vele. Ő meg le se sz@rja csak bezárkózik a szobájába. Enni sem eszik itthon kiveszi a pénzt anyukám pénztárcájából és elmegy valahova kajálni. A szüleim egész nap tök feszültek miatta és a 4 éves öcsém is állandóan sír amikor a viták mennek. Már próbáltam beszélni vele de folyamatosan elküld a francba vagy egyszerűen átnéz rajtam.
2012. júl. 10. 13:26
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Szülők nélkül akarnak menni. Én nem tudok mert egyrészt dolgoznom kell másrészt nem ismerem a húgom barátnőit nem pofátlankodhatok csak úgy oda más nyaralójába.
2012. júl. 10. 13:41
 12/15 anonim ***** válasza:

Értem.

Azt hittem te is ismered a barátnőit, és nagyjából egy korúak vagytok, de akkor tévedtem. :)

Akkor viszont kapd el a tesódat, és mondd el neki érthetően, hogy ezzel a viselkedésével pont azt bizonyítja, hogy mennyire éretlen. Egy éretlen gyereket pedig nem lehet felügyelet nélkül hagyni.

2012. júl. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán anyukád miért hagyja, hogy a lánya pénzt lopjon tőle?
2012. júl. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
64%
Apukád adta a pofont? Mert akkor nagy tekintélye nem lehet a szemében... én helyedbe is megverném már csak anyukám miatt
2012. júl. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Szüleidnek kell a sarkukra állni. Olyan nincs, hogy mindkét szülő ugyanazt várja el, a gyerek meg az ellenkezőjét csinálja. Szobakulcsot elvenni, nem tud bezárkózni. Lakáskulcsot elvenni, nem tud hajnalig az utcán lenni. Pénzeket eldugni, nincs mit ellopni. Mindezt egyetlen hangos szó nélkül, ez nagyon nehéz, de nagyon fontos. Csináljanak teljesen úgy a szüleid, mint akik sz@rnak rá, hogy mit akar. Amíg látja, hogy mindenkit kicsinál a viselkedésével addig nem is hagyja abba. Így az egész család tönkremegy, ő meg királylányként uralkodik. Ne engedjétek. Mikor elkezd változtatni a viselkedésén, ezeken a szabályokon akkor sem kell változtatni, közölni kell vele, hogy innentől ez a rend. Mikor már hiszti nélkül tudomásul veszi, hogy nem ő parancsol, akkor lehet egy picit, de csak egy picit engedni. Különben ugyanide juttok.
2012. júl. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!