Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Melyik "típusú" meny/vő...

Melyik "típusú" meny/vő jelöltet tolerálnád legjobban?

Figyelt kérdés

szóval melyiket látnád mégis "szívesen" fiad/lányad oldalán,ha muszáj lenne választani...melyiket tudnád tolerálni,ha nehezen is...

-homoszexuális/leszbikus(ez azt jelentené értelemszerűen,h.a gyermeked is az)

-börtönviselt

-cigány

-politikailag radikális elveket vall(jó,tudom ez sokmindent jelenthet,de a legdurvább esetet képzeld el..

-volt drogos

-sokkal idősebb,mint a gyereked(20vagy még több évvel..)

-volt drogos

-házasságszédelgő hírében áll...rossz a híre..

-zsidó

-munkanélküli,nem szeretne dolgozni


nem vagyok hasonló helyzetben,csak kiváncsi vagyok..


majd én is megírom,de nem akarok senkit befolyásolni:)



a kérdést NEM USZÍTÓ célzattal írtam,,csak kiváncsi vagyok a szülői attitűdökre:)


2009. júl. 11. 08:29
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Tisztességes, becsületes ember legyen, ezt pedig onnan fogom megtudni, ha megismerem. Szóval ez alapján létezik tisztességes homoszexuális (ha egyszer kiderül, hogy annak születik a gyerekem, nem sokat tehetek), létezik tisztességes cigány (ismerek ilyent személyesen), létezik tisztességes politikailag radikális (kivéve, ha politikus, nem muszáj családi körben, hogy szóba kerüljön a politika, barátaim körében se egyforma a politikai nézetünk, sőt, mégsincs ebből gond, mert nem téma), létezik tisztességes sokkal idősebb (a szerelem nem kor kérdése), létezik tisztességes zsidó (egyik szomszéd család, amikor anyu 40%-os vérmérgezéssel volt öcsém születése után, ők vitték kórházba), és esetleg a volt drogos között is van tisztességes, ha biztos, hogy letette (megérdemel egy esélyt, hogy kiderüljön), és nagyon jóindulattal börtönviselt emberről is kiderülhet, hogy jó útra tér (még az is lehet, hogy jogtalanul vitték be).


Ami nekem alapból kizáró ok, amit én se választanék (és a gyerekemet is így fogom nevelni, hogy az nem követendő).

2009. júl. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
43%
inkább a radikális politikai nézetűt.. cigányt, zsidót, alkeszt, drogost, öreget, házasságszédelgőt SOHA nem engednék a gyerekem közelébe..legalábbis tuti, hogy megmondanám a véleményem és teljes mellszélességgel tiltakoznék a választottja ellen. ha a saját neméhez vonzódna, nincs mit tenni, kénytelen lennék elfogadni.. 35/nő
2009. júl. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
47%
Ezt mindenféle irónia nélkül kérdezem. Az emberek 90%-ának miért van ekkora előítélete a zsidókkal szemben? Valljuk be, a cigányoknál még ez sok esetben érthető is, de a zsidók többsége dolgos ember, általában nagyon műveltek és gazdagok is. Szóval titeket a "vérvonal" zavar valamiféle elv alapján? Mert nem látom, hogy egy zsidó ember személyiségét olyan mértékben meghatározná a zsidó volta, hogy ezért el kellene tiltani a gyerekektől.
2009. júl. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
68%

Politikailag radikális. De ez nem meglepő, a jelenlegi párom és politilkailag radikális, sőt én is az vagyok, sőt a gyerekem is az lesz remélem, így egyértelmű hogy még örülnék is neki ha az ő házastársa is az lesz :)

De cigány meg zsidó kizárva. Fúj.

2009. júl. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

köszönöm az őszinte a válaszokat,az indoklásokat méginkább.annak is örülök,h.senki nem esett a másiknak a kérdés miatt..hát igen, nehéz ügy ez..egy szülőnek biztos 1000 dolog átfut az agyán,h.milyen lenne az ideális a gyereke számára...csakhát ez nem olyan dolog,amit tudatosan eldönthetünk..


a homoszexuálitás is nehezen megfogható dolog,olyan értelemben h.azzal nem lehet mit tenni.a boldogságnak végülis nem gátja.:)

2009. júl. 11. 10:50
 16/22 A kérdező kommentje:
10:19!igazad van,ezért is van benne a listában..én se nagyon értem,h.ez miért lehet probléma...
2009. júl. 11. 10:51
 17/22 A kérdező kommentje:
természetesen én mindenkit felpontoztam.tiszteletben tartva az egyéni véleményeket.szóval ha valakit lepontoztak,nem én voltam:)
2009. júl. 11. 10:54
 18/22 anonim ***** válasza:
78%

Én azt írnám melyiket nem tolerálnám. Aki nem akar dolgozni. Ez az egy olyan dolog amit az ember szabad akaratából dönt el.

Az összes többi vagy született meg nem változtatható, vagy környezeti hatás, társaság eredményeként jött létre tehát nem feltétlenül elitélendő, mert lehet, hogy pont a te gyereket mellett képes megváltozni és jó útra térni. Ezt az esélyt meg nem lehet elsaklizni a másik elöl.

2009. júl. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
80%
vagy a zsidó vagy a sokkal idősebb vagy a cigány (de nem az a fajta, akiről a cigány viccek szólnak)
2009. júl. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
59%
Hanem az a fajta, amelyikről a híradó?
2009. júl. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!