Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Azért mert nem dolgozom...

Azért mert nem dolgozom jelenleg, a wc-t is én húzzam le utána?

Figyelt kérdés

Pár hónapja megszűnt az állásom, azóta keresek munkát, sajnos nem sok sikerrel. Itt a környéken nincs munkalehetőség. Én a szüleim mellett lakom a barátommal, aki jelenleg Angliába dolgozik. Már teljesen független vagyok tőlük, a saját pénzünkből élünk a barátommal. Volt megtakarított pénzem, pont az ilyen időszakokra, ha esetleg megszűnik a munka, hogy ne a barátom tartson el. Édesanyám kórházban van már régóta, apám meg már 2 hónapja itthon van anya miatt. Sajnos többször műteni kellett anyát a 2 hónap alatt. Mivel nincs most munkám, én ápolom majd anyát, amíg fel nem épül, de még nincs itthon. Ápolom a kertet, takarítom a házat, mosok. Én csinálok mindent. Apám meg csak sörözget. Nagyon szívesen segítek neki, de nekem a saját háztartásunkat is vezetnem kell, munka ügyeket is intézek(már ha van), és nekem kell főznöm is rá(meg öcsémre, aki 14 éves és nem segít semmit!). Apám 42 éves, egészséges férfi. Még csak azt sem mondhatnám, hogy idős, és azért ilyen. És már elegem van, hogy még arra sem képes, hogy a kertben kinyissa a csapot. Ma reggel arra ébredek reggel fél 6-kor, hogy üvöltözi a nevem a kapunál, hogy nyissam ki a csapot. Komolyan nem normális. Ha meg szólok neki, hogy ugyan a mocskos tányért tegye már bele a mosogatóba, ha nem képes elmosogatni, akkor én mekkora szemét vagyok,és önző. Elfáradtam. Arról volt szó, hogy ha apám visszamegy Bécsbe dolgozni, akkor fogok én csinálni mindent. De hogy már 2 hónapja minden napom olyan, hogy reggel nyissam ki a csapot, hogy locsolni tudjon, mosogassak el, főzzek, mossak, ha kell nyírjam le a füvet, sétáltassam meg a kutyát, adjak a macskának kaját, mossak fel minden nap kétszer, mert bemegy a mocskos cipőjével és beviszi a koszt, estére olyan a lakás mintha nem csináltam volna semmit, stb. És ekkor én még nem csináltam semmit otthon. Nekem ez már kicsit sok, hogy amíg ő sörözik egész nap, meg zenét hallgat, addig én, mint egy cseléd, kiszolgálom őt. Hogyan beszélhetnék a fejével, hogy ne bántsam meg? Mert már mindent megpróbáltam. De mindig én voltam a szemét. Öcsém meg még gyerek, neki nyári szünete van, ne zaklassam a házimunkával. Apám szerint.


21/L


2012. júl. 5. 08:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Már ne haragudj, de nyers leszek.

Ma odamész, és megmondod, hogy eddig tartott a jólét, most már dolgod van otthon.

Holnap pedig otthon leszel, nem takarítasz, mert más dolgod van.

Ha hatkor sikít a csap miatt, mondd meg, hogy most nem, bocs, most engedd meg magadnak.

Mi a jó fenének hagyod magad ennyire kihasználni???

Erről egyedül te tehetsz, gondolom, pisztoly nincs a fejednél, szóval a te döntésed, hogy csicskás vagy náluk.

Ne menj, és kész.

Elég nagylány vagy már.

2012. júl. 5. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

és ezt elolvasva nekem csupán annyi jutott eszembe hogy szegény anyukád nem csodálkozom hogy beteg lett, ha neki is ezt kellett átélni minden nap...


hát legközelebb szólj rá apádra és ha jön az önzöségével akkor akadj ki, hogy "Igen! Én nem anyu vagyok hogy eltartsalak amikor magad is meg tudod csinálni, én ilyen önző szemét dög vagyok hogy befogom az öcsémet is mert nyári szünete van csináljon meg ő is egy két dolgot, mert már 14 éves és nem akarom hogy olyan életképtelen legyen mint te hogy 42 évesen arra se legyen képes hogy (és it felsorolod apukád rossz szokásait)


és igen meg kell bántanod. mert ezzel hogy nem akarod megbántani engedsz egy olyan dolognak amit ugy hivnak érzelmi zsarolás...

2012. júl. 5. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Igen, de ha ezt mind megteszem tudod mi lesz? Majd felfogad valakit anyám mellé, aki ápolja, és nem csak apám szemébe, de az egész család szemébe szemét leszek, mert nem segítek nekik. Ismerem őt képes rá. Ott b.asztam el az egészet, hogy melléjük költöztem....
2012. júl. 5. 08:34
 4/11 A kérdező kommentje:
Igazatok van, de bármit teszek én jövök ki szarul belőle. Köszönöm a válaszokat!
2012. júl. 5. 08:35
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgyis szarul jössz ki belőle mindenképp, legalább ne hagyd, hogy kihasználjanak!!! Én nem beszélek a szüleimmel évek óta, mert ilyenek voltak. Persze én vagyok a dög meg a sz*r, de hidd el, nem érdekel. Én boldogan élek, ők meg mióta nem használhatnak ki, csak puffognak.
2012. júl. 5. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
85%
miután összevesztél apuddal, menj be anyudhoz kórházba és mond el neki a dolgokat, és mond el neki azt is hogy persze neki segíteni fogsz amiben kell
2012. júl. 5. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg ma, hogy holnap sajnos nem tudsz segíteni, mert dolgod van, munkát kell keresned.Kicsit állítsd le őket.
2012. júl. 5. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszotokat! Azt hiszem igazatok van, tényleg ideje felvennem a kesztyűt, eddig csakis anya miatt tűrtem. De mire eljön az idő, hogy hazajön, engem kell kórházba vinni kimerültség miatt...Csak megerősítésre volt szükségem, mert már tényleg azt éreztem, hogy mekkora szemétláda vagyok, amiért húzom a számat, ha segíteni kell.
2012. júl. 5. 08:58
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

nem vagy szemétláda!!!

Tisztelet azért, amit bírsz!

Csakhogy ők nem tisztelnek.

Szóval ne hagyd magad.

Erős légy!

2012. júl. 5. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
41%
Apád vagyok: Nyisd meg a csapot!
2012. júl. 5. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!