Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Joggal vagyok dühös a szüleimr...

Joggal vagyok dühös a szüleimre, főleg az apukámra?

Figyelt kérdés

Érettségi után külföldre mentem dolgozni, decemberben jöttem haza. Szerettem volna egy állami kórház plasztikai sebészetén megcsináltatni az orromat.

A problémám az, hogy nagyon nem vagyok elégedett az arcommal - nagyon keskeny, az orrom pedig rendkívül nagy, egyáltalán nem harmonizál az arcformámhoz...

250 ezer forintba került volna a műtét, ami nem lett volna probléma hiszen a sokszorosát megkerestem. De a szüleim megtiltották.

A műtét után 2-3 hétig egy kisebb gipszkötésben lett volna az orrom, és a szemem véraláfutásos lett volna. Viszont mivel nem dolgoztam, otthon voltam, ez nem lett volna baj. Márciustól azonban ismét dolgozom és ugye mondanom se kell, hogy 2-3 hetet nem kapok szabadságként...


Iszonyú dühös vagyok rájuk, és még nekik áll feljebb...


20/L


2012. júl. 2. 19:32
1 2
 11/11 Dottorre ***** válasza:

A szüleidre is joggal vagy dühös, de leginkább magadra kéne annak lenned.

Van pénzed a külföldi munkából, ha kiraknak otthonról, elmész albérletbe max. Addig, amíg nincs melód, nem vészes fenntartani egy albérletet.

A másik dolog, hogy mivel felnőtt vagy, aki nem is függ a szüleitől anyagilag, miért hagyod magad befolyásolni? És ha kizárnak az örökségből? Ha ezért kizárnak, akkor tegyék... lesz nekik még szükségük rád, ebben biztos vagyok. A másik ,hogy ezek üres fenyegetések azért, hogy ne csináltasd meg a műtétet. Ha legközelebb hazajössz, csináltasd meg! Nem lesz komolyabb következménye, el fogják fogadni, hogy így szebb leszel, ha normális emberek. Az örökségről meg csak annyi, hogy még addig elég sok idő van hátra, meg is békélhetnek addig, de ha nem, akkor is a gyerekük vagy, jókora rész jár anyud és apud öröksége után akkor is, ha kitagadnak, maximum peres úton, ettől nem kell tartani.

2012. júl. 3. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!