Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Joggal vagyok dühös a szüleimr...

Joggal vagyok dühös a szüleimre, főleg az apukámra?

Figyelt kérdés

Érettségi után külföldre mentem dolgozni, decemberben jöttem haza. Szerettem volna egy állami kórház plasztikai sebészetén megcsináltatni az orromat.

A problémám az, hogy nagyon nem vagyok elégedett az arcommal - nagyon keskeny, az orrom pedig rendkívül nagy, egyáltalán nem harmonizál az arcformámhoz...

250 ezer forintba került volna a műtét, ami nem lett volna probléma hiszen a sokszorosát megkerestem. De a szüleim megtiltották.

A műtét után 2-3 hétig egy kisebb gipszkötésben lett volna az orrom, és a szemem véraláfutásos lett volna. Viszont mivel nem dolgoztam, otthon voltam, ez nem lett volna baj. Márciustól azonban ismét dolgozom és ugye mondanom se kell, hogy 2-3 hetet nem kapok szabadságként...


Iszonyú dühös vagyok rájuk, és még nekik áll feljebb...


20/L


2012. júl. 2. 19:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem elsősorban magadra legyél dühös mert

1, felnőtt vagy

2, saját fizetéssel

3 , és mégis hagytad magad befolyásolni.

Ilyen nincs hogy megtiltanak valamit ha mindez megvan. Szóval magadra legyél dühös mivel nem voltál határozott. Mégis mit tehettek volna a szüleid veled ha megcsináltatod? Elvették volna a pénzed vagy mi? Szobafogságot ad?

2012. júl. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Pedig nincs jogod a szüleidre haragudni,inkább saját magadra kéne.

Ha valaki 20 évesen megkeresi a műtét árát,és ezek után hagyja hogy a szülei eldöntsék legyen orrműtét vagy sem,az meg is érdemli ha nem jött össze. Neked kellett volna akkor a sarkadra állni,és egy nap besétálni a kőrházba. Felnőtt nőként végig tudtad volna csinálni..

Szóval ha dühös akarsz lenni valakire, akkor magadra legyél.

2012. júl. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Mindenfélével zsaroltak, hogy bolond vagyok és ezért kizárnak az örökségből..


Illetve nagy valószínűséggel otthonról is távoznom kellett volna. Egyedül lakni, vagy egy idegennel pedig nem szeretnék. :(

2012. júl. 2. 19:41
 4/11 anonim ***** válasza:
Valamit valamiért...
2012. júl. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
86%

ezek szerint fontosabb az örökség mint az orrod?? Akkor mi a gond??

Tudod,én nem ismerem a szüleidet,de bármibe lefogadnám,hogy a fenyegetőzésük csak üres szavak..

HA 20 évesen ilyen átlátszó fenyegetésekkel elérik a céljukat,akkor szerintem maradj még otthon velük,mert egyenlőre alkalmatlan vagy az önállóságra.

2012. júl. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
34%

Ne legyél dühös. Nem az orroddal van a baj, hanme a fejeddel.

Előbb nőj fel.

2012. júl. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

nem kell örökségre spekulálni, engem az se zavarna, ha a szüleim mindenüket odaadnák jótékonysági célra, én saját lábon akarok megállni.

különben kötelesrészből úgyse zárhat ki ilyesmiért.

2012. júl. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

ez egy vicc, 20 évesen ilyet csinálni. Mármint, hogy hagyod, hogy a szüleid dirigáljanak. Tudod mit csinálnék? Megcsináltatnám az orrom, lennék, ahol tudnék lenni, amíg felépülök, az örökségre tojnék, elvégre külföldön sok év alatt többszörösét kuporgathatod össze, mint amennyi anyádéknak valaha is lesz /kivéve, ha valami nagy párttag az apukád/. Ha hiányzol nekik, akkor meg gondolkodhatnak azon, hogy érdemes volt e a felnőtt lányukat érzelmi zsarolásba hajszolni, amiért cserébe jól otthagynád őket.

De én elég forrófejű tudok lenni, amikor be akarnak fogni meg beszabályozni, mikor az egészhez már rég semmi közük. Gyereket nevelni 15 éves korig lehet, utána már csak vitaforrás.

2012. júl. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Visszanyomnak a gyereklétbe, hogy még szülők maradjanak, és ne szembesüljenek az öregedéssel és a közelgő halállal.

Bocsásd meg nekik, és éld a saját életed!

2012. júl. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kérdező, a düh nem jog kérdése, az ember vagy dühös, vagy nem... egyébként magadra kellene dühösnek lenni, hogy felültél egy ilyen ostobenkó zsarolásnak - mert ugye az internet korában, internet-eléréssel olyan nehéz ám megkeresni a polgári törvénykönyvet, és megnézni, mit ír a kötelesrészről, és ki, milyen alapon veszítheti azt el.
2012. júl. 3. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!