Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mivel tudnak hatni apukamra?

Mivel tudnak hatni apukamra?

Figyelt kérdés

1 honap utan mentem haza, azt is csak azert, mert Apukam szinte mar konyorgott. Amikor hazaertem Apa nem volt itthon. Kiderult a haverjanal van. Gyogyszert szed, amire palinkat es vorosbort ivott. Magyrul berugva jott haza. De ne ugy kepzeljetek el, hogy idegbeteg volt es orjongott. Csak rohogott mindenen es jo kedve volt.

Nyilvan azt hiszi ezzel megoldodik a problemaja, de en nem nyugszok bele, hogy alkoholistat csinal magabol.

Szoval ma kiabaltam vele, hogy ezert nem fogok hazajonni, hogy azt nezzem milyen undoritoan viselkedik stb. Meg kerdeztem tole, hogy tudja-e milyen undorito volt.


Hogy tudnek meg hatni ra, hogy ne reszegedjen le?


2012. márc. 15. 13:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Alapból próbáld távol tartani a vörösbortól meg a pálinkától,és mindig mondd neki h legalább miattad ne csinálja,kérd meg.
2012. márc. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy atmegy "beszelgetni" a haverjahoz es akkor isznak... Megmondtam mar neki is, hogy ne itassa, de egyik sem hallgat ram. De legkozelebb nem fogok hazajonni es megmondom, hogy nem vagyok kivancsi milyen reszegen.
2012. márc. 15. 13:39
 3/4 anonim ***** válasza:

Ismerős szituáció. Az ilyen haverok a büdös életben nem fognak felhagyni apád itatásával. Az emberek nagy részének gőze sincs arról, mit jelent az alkoholizmus, mik a tünetei, stb. Az átlagember szerint az alkoholista folyton részeg, árokban fekszik és énekel. Ennél sajnos sokkal bonyolultabb a dolog. Egyébként ez apádnál alkalmi dolog, vagy valóban alkoholista?

Az szerintem nem megoldás, hogy megszakítod vele a kapcsolatot, mert csak újabb okot adsz a szomorkodásra és ivásra.

2012. márc. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
az én apám már elitta a máját..nem lenne neki szabad innia,mert meghal..de akkor is csinálja...én sem tudom,hogy hogy tudnék hatni rá..de egyre távolabb kerülünk már egymástól..nem is beszélünk már..anyukám már nem bírja...de elválni meg nem akar,mert nem tudja mi lenne,ha elmennénk..mert apa nem dolgozik. Én úgy látom,hogy inkább a piát választotta a család helyett. 15/L
2012. márc. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!