Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek azellen, hogy ne...

Mit tegyek azellen, hogy ne érezzem azt, hogy lelkiismeretfurdalás nélkül tudnák hazudni?

Figyelt kérdés
Apa úgy érzem utál, és akármit csinálok nem tetszik neki:S Kérdezi, hoyg éhes vagyok-e miután sulibó hazaértem, ha azt mondom, hogy nem, akor rámkiabál, hogy ezentúl az iskolában kell ennem (nagyon rossz ott a kaja). Múltkor is megkérdezte, és én azt mondtam, hogy éhes vagyok (hazudtam, és nem lett lelkiismeretfurdalásom). És egyre többször érzem, hogy apa kiabálni készül velem, vagy az igazság nem felel meg annak, amit ő hallana, én hazudni akarok, és már nem sokáig bírom ki, hogy te tegyem.
2012. jan. 20. 18:55
 1/7 A kérdező kommentje:

Ő lenne az: http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

Ma is azt hazudtam a bizonyítványomról (töri, tchnika 4-es), hogy tv-ztem, és lusta voltam tanulni, mert azt akarta hallani.

2012. jan. 20. 18:56
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem kellene hagynod, hogy ennyire befolyásoljanak. Ha nem vagy éhes, mondd meg nyugodtan, hogy köszönöm, most nem. Ha 4-est kapsz, mondd meg nyugodtan, hogy ennyire telik a képességeidből. Nem kell mindig mindent úgy mondanod, ahogy elvárják tőled. És ne hagyd, hogy hazugságokba kényszerítsenek.
2012. jan. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
a tulélés érdekében jobb ha nincs lelkifurdalásod. ha lenne elemésztene a görcs. de szerintem igy is el fog. nem tudsz anyukádhoz költözni inkább?apád nem noirmális és ahogy kivettem az olvasmánybol a szülei sem azok igy gyanitom onnan hozta ezt a sok szart. ahogy az én apám is. csak a tiéd rosszabb....ö nem fog megváltozni te meg tönkre fogsz menni mellette.
2012. jan. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Költözz anyukádhoz, még akkor is, ha szegénységben kell élned. Én nem bírnék így élni, egy ilyen undorító emberrel. Azt kell hogy mondjam, apád pszichiátriai eset. Ne hagyd, hogy egy egész életre tönkretegyen.
2012. jan. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Most volt itt anya, és apa megint leordított, hogy ne menjek holnap a barátaimmal felvételizni, meg hogy ne vigyek ceruzás, mert kizárnak, és hogy ő nem mondta, hogy nem kell ideiglenes diákigazolvány:/ Azt mondta, ha kizárnak nem fogja érdekelni. Szerintetek hazudhatok neki apróbb dolgokban?
2012. jan. 20. 19:28
 6/7 A kérdező kommentje:
Az a baj, ha azt mondom nem vagyok éhes, akkor beirat a suliba enni, és szól az igazgatónak, hogy ellenőrozze le, hogy minden nap megeszem-e az ebédet.
2012. jan. 20. 19:29
 7/7 anonim ***** válasza:

Az igazgató nem fogja leellenőrizni, hogy megeszed-e az ebédet. Velem is ez volt ennyi idős (14-re tippellek, szólj, ha nem jó :D). És én elkezdtem hazudozni a szüleimnek, kis dolgokban, jelentéktelen dolgokban. Aztán odáig jutottunk, hogy már mindenben hazudtam, abban is, amiben teljesen felesleges volt, paranoiából és megszokásból. Aztán egyszer volt egy eset, hogy beszéltem apámmal valamit és kivételesen igazat mondatm és nem hittem el. Gondolj bele, milyen hülye érzés, mikor úgy hazudsz, mint a vízfolyás és minden cseppjét elhiszik, aztán, amikor pont igazat mondasz, közlik, ez tuti nem így van és ne hazudj. Innentől döntöttem úgy, hogy leszokok a hazudozásról. Azóta csak kegyes hazugságaim vannak. Igen, nagyi, finom az ebéd. Igen, apa, tetszik ez a pulóver. Egyébként tanulságos időszak volt, mert nagyon jól megtanultam hazudni és bárkivel megetetek bármit. A végére már egy mondattal meggyőztem a szüleimet valamiről, ami meg se történt. De nem bátorítalak arra, hogy hazudj. Nem kell félni a konfrontációtól, az igazság néha fáj, kínos, de a hazugság gyávaság. Szerintem ne hazudj, mert felesleges. Ha nagyon muszáj, akkor kis dolgokban. De veszélyes hazudozni, nagyon jó memória kell hozzá és taktikai érzék. Mi van, ha olyat hazudsz, amitől egy hét múlva neked lesz rosszabb? Szóval inkább ne.

19/L

2012. jan. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!