Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi az hogy lelkiismeretfurdalá...

Mi az hogy lelkiismeretfurdalás? Kinek szokott olyan lenni?

Figyelt kérdés
2009. dec. 15. 21:04
 1/10 anonim ***** válasza:
70%

Lelkiismeretfurdalás= BŰNTUDAT...s hogy kinek szkott lenni?

Mindenkinek...

2009. dec. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
80%
Az, amit az előttem író leírt, és ez akkor szokott lenni, ha az ember valami olyat tesz, amit később megbán.
2009. dec. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%
Bűntudat olyan dolgok,döntések,tettek miatt,amiket később megbánsz,h megtettél.
2009. dec. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
60%

minden embernek szokott lenni.

és ahogy előttem mondták, bűntudat.

vagy akármi amiért magadat hibáztatod.

2009. dec. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
85%
Akinek nincs, azt pszihopatának nevezik.
2009. dec. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
67%
Nekem most épp nagyon van :(
2009. dec. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
9%
Én még sosem bántam meg semmit sem, lelkiismeretfurdalást sem éreztem még. :)
2009. dec. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
80%
az előzők leírták, hogy mit jelent. és minden egészséges emberben kell lennie. ha még soha nem érezted, akkor gond van
2009. dec. 16. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
20%

"Akinek nincs, azt pszihopatának nevezik."


:D :D :D


Francokat!!! (De jót röhögtem...)


Azt érett személyiségnek is nevezhetik. Teljesen attól függ, hogy mitől van az embernek bűntudata? Mert nagyon sok embernek olyan dologtól van, amivel nem ártott másoknak, csak éppen nem osztozik egy csoport közös hiedelmében. Ezért a csoport mindent megtesz, hogy az illető rosszul érezze magát. Kiközösítik, megverik, börtönbe zárják, máglyára küldik. Mikor-mi volt az "elfogadott" módszer az adott közösségben.


Tehát ha ártottál valakinek és azt megbántad már, akkor jogosan van bűntudatod, amit hívhatsz lelkiismeret-furdalásnak is. Ha viszont nem tettél ilyet, mégis azt veszed észre, hogy ilyened van, akkor gyorsan hagyd abba és kezdj gyanakodni a környezetedre, mert lehet, velük van a baj! (Tegyük fel egy elítélt kisebbséghez tartozol, mondjuk meleg vagy. Ekkor az erre érzékeny homofóbiás környezeted mindent meg fog tenni, hogy TE érezd magad szerencsétlenül, hogy ne nekik kelljen. Más megoldást nem tudnak elképzelni, hiszen homofóbok. /Az a közös hiedelmük, hogy melegnek lenni rossz dolog./ De ez RÁD nézve nem kötelező. Élhetsz úgy is, hogy megvonod a vállad és lesz@rod, hiszen ez az Ő problémájuk. Ha mondjuk erre megvernek, megdobálnak vagy állandóan szitkokat vágnak a fejedhez, az viszont már olyan ártalom, amit nem hagyhatsz szó nélkül. De akkor sem TE követtél el valamit velük szemben, hanem ŐK veled szemben.)


Az pedig illúzió, hogy vannak bűnösök és ártatlanok. Minden attól függ, honnan nézed? Melyik csoport szemüvegét veszed fel? A terroristák is hős szabadságharcosok, ha a másik oldalon állsz. Ez ilyen egyszerű annak, aki átlátja. Aki nem akarja látni, az meg úgy sem fogja látni, bármit is teszel vele. Ezt gyakorló terapeutaként biztosan állíthatom neked.

2009. dec. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

helló

akkor van valakinek lelkiismeret-furdalása, amikor igazságtalanul cselekszik vagy szól, sajnos van akinek nagyon halovány ez, de van olyan akinek viszont erős.

Amit az előző válaszoló leírt, az úgy van, amikor nem tényeken alapuló a "lelkiismeret-furdalásunk", nos azt nem úgy hívják, és tényleg nem velünk, hanem körülöttünk levőkkel lehet a probléma.

Abban viszont nem értek vele egyet, hogy nincs "bűnös-ártatlan", és nézőpont kérdése. Az a bűnös, aki igazságtalanul cselekszik, és az az igazságtalan, ami bárkinek is rossz.

üdv

25/F

2010. márc. 31. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!