Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Átverhettek minket az anyósomék?

Átverhettek minket az anyósomék?

Figyelt kérdés
Férjemmel külön élünk a szülőktől. Apósom sajnos alkoholista, nem dúskálnak a pénzben, sok kölcsönük van, hajszolja őket a bank. Anyósom most megy nemsokára nyugdíjba. Tartoznak nekünk is egy bizonyos összeggel, mert férjem a kisegítésükre felvett régebben egy összeget, és őneki is kell visszatörlesztenie. Várva vártuk, hogy mikor kapjuk végre vissza a pénzt, hiszen mi sem vagyunk gazdagok. Anyósom ígérte, hogy megkapja az adó-visszatérítését, és azt a pénzt nekünk szánják. Másfél hónapja mondta, hogy egyelőre nem kapja meg, mert valamiért elrontották az adóbevallását. Hittük is meg nem is, de úgy voltunk vele, hogy majdcsak megkapja így is, bár késve. Létezik hogy hazudtak, és eltussolták a pénzt, vagy tényleg ilyen sokára érkezik meg...?
2012. júl. 1. 13:37
 1/6 anonim ***** válasza:
87%
Elvileg 30 nap a teljesítés határideje.Azalatt ki kell fizetni a visszaigényelt összeget.
2012. júl. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
34%
Minek segítettetek, ha nem állt módotokban segíteni?
2012. júl. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
84%

Van rá esély, hogy sose látjátok viszont a pénzeteket. Én más ezért nem adok senkinek a családban kölcsön. Annyit adok, amit ajándékba is odaadnék, vagy csak úgy és nem vág földhöz, ha nem kapom vissza.


Ha úgy alakul, hogy ezt az esetet el kell könyvelned tanulópénznek, legközelebb akármennyire sírnak, h nincs, be kell keményíteni és semmit se adni.

2012. júl. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
82%

Ismerős a történetetek, mert hasonló dolgokat írtak már itt a fórumon: anyóséknak, sógoréknak....adtak kölcsön, de a kölcsönből soha vissza nem adom lett.

Úgy gondolom, aki anyagilag padlón van, az egyik kölcsönnel tömi a másikat, közben hiteget. A rosszabb fajta meg elvárja, úgy gondolja, neki járt az a segítség.

Én akitől nem kapom vissza a kölcsönpénzt, számomra az tanulópénz volt. Soha a büdös életben nem kap tőlem, s néha megéri a veszteség, hogy többet nem zaklat. Az adó visszatérítés szerintem is megérkezik egy hónap alatt.Bár én csak egyszer kaptam vissza, de jött rendesen, amint benyújtottam.

De nagy pofátlanságnak tartom, hogy rokonok között nem működik az adott szó.

2012. júl. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
85%

SzJA bevallás határideje máj. 20. a NAV kb. 30 nap alatt utal, ami azt jelenti jún 20-ig meg kellett volna érkeznie a pénznek! Ha komolyan gondolta volna anyósod, akkor a te vagy a férjed számlaszámát adja meg, hogy oda utalják a visszatérítést! Azt a pénzt sose fogjátok látni!

Különben is, milyen visszatérítésre számított anyósod, amikor alkalmazottként a cége csinálta az adóbevallást? Az évközbeni kifizetéseket olyan pontosan számolják ki, hogy az adóév végén nem szokott eltérés lenn!

2012. júl. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Neked kell tudnod, hogy mennyire bízol meg bennük.

De még tesómnak sem érkezett meg. Ő is elrontott valamit és még mindig várja a visszatérítést.

2012. júl. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!