Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Halálos betegség, öngyilkosság?

Halálos betegség, öngyilkosság?

Figyelt kérdés

Sziasztok.2 hónapja műtöttek.Bármikor trombózist kaphatok.Így nincs semmi értelme az életemnek.A barátnőm elhagyott, a családomnak teher a betegségem lelkileg és anyagilag is.Meggyógyítani nem tudnak, folyamatosan ápolónőre lenne szükségem, de nincs rá pénzünk.Teljesen felőrölt, hogy az 1 évvel ezelőtti boldog, gondtalan életem felborult és teljesen tönkrement. 1 barátom sem maradt, idővel már nem kerestek, nincs kivel beszélnem.Arra jutottam, hogy öngyilkos leszek, hogy megkíméljem magam az esetleges bénulástól és a fájdalmaktól.A párommal idén tavasszal lett volna az esküvőnk, volt saját lakásunk, autónk, gyerekeket terveztünk, de összeomlott minden, már nincs visszaút.... Mit gondoltok?


F/28



2012. jún. 28. 11:22
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
66%
Azt gondolom, hogy te sem gondolod komolyan.
2012. jún. 28. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
89%

Ha bármikor meghalhatsz, akkor felesleges az öngyilkosság. Akkor pedig miért nem kezdesz valamihez azzal, ami maradt?

Igen, elvesztettél mindent, de amíg életben vagy, tudsz újrakezdeni. Ha halott vagy, már úgyis lényegtelen.

2012. jún. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
76%
Milyen műtéted volt?
2012. jún. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
92%
Ha rendesen szeded a gyógyszert, meg a vérhígítót miért kapnál trombózist?
2012. jún. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
92%
Semmiképpen nem lennék öngyilkos. Youtube-n volt egy német fazonnak blogja, ahol őrültebbnél őrültebb dolgokat csinált pl. a német ICE vonat legutolsó vagonjának az üvegére tapasztotta magát és úgy száguldozott 300-al. Végül rá tán pár héttel bele halt a rákba. Viszont addig is élvezte az életet.
2012. jún. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
90%
Próbálj meg beszélgetni, ismerkedni egyelőre az interneten, az el is vonja a figyelmed, meg lelkileg is támogathat. Írj blogot, naplót az érzéseidről.
2012. jún. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
78%
Én nem tudnék ilyen negatív lenni! Ez tipikus ilyen "nem eszek mert úgyis kixarom" hozzáállás. De amúgy mindenki azt kezd az életével amit akar! Én tuti pont az ellenkezőjét tenném! De lehet azért nagy a szám, mert nem tudom beleélni a helyzetedbe magam! Mindenestre ne kenődj el, és a szüleidnek is szerintem többet ér hogy élsz, mint a pénz, ami elmegy a gyógyításodra!
2012. jún. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
69%
A trombózistól nem feltétlenül fogsz lebénulni. Ha esetleg mégis megtörténne, gyógytornával szinte a régi lehetsz. Ápolónő helyett gondozzon téged egy családtag.
2012. jún. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Babám, én most vagyok műtét előtt, ugyanúgy bármikor lehet trombózisom.

Szúrom magamnak a vérhigítót, hideg-meleg tus naponta ötször, jógázok, érfalat erősítek, fáslizok, és nem ülök 10 percnél többet.


Nem vagyok hajlandó meghalni.

2012. jún. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
84%

Az engem is érdekelne, hogy mivel műtöttek. Mert ha áttétes daganat, amivel legjobb esetben is csak pár hónapod van hátra, akkor megértelek. (És a trombózis hajlam is ebből adódik)


Ha viszont "csak" egy mélyvénás trombózisod volt, akkor felesleges temetni magad. És jól írták, ma már sokféle alvadásgátló kezelés létezik, szóval ez kezelhető.

2012. jún. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!