Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy dolgoztátok fel magatokba...

Hogy dolgoztátok fel magatokban illetve a párotokkal, ha a kisgyereketek mentálisan vagy fizikailak sérült?

Figyelt kérdés
Milyen szakaszokon mententek át iletve mi adott erőt, hogy ne sírjatok folyton? Hogy lehet azt kezelni, ha tudni a párotoktól örökölte ami a kicsi csak nála ez rejtve maradt?

2012. jún. 6. 20:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem mindegy, miről van szó.

Sok esetben van lehetőség fejlesztésre, javulhat olyan mértékben az állapota, hogy képes legyen teljes értékű, önálló életre.

Az öröklődésről senki sem tehet. Nem tudnék rá haragudni: ő se kérte, őt meg én választottam. Hogy te hogy érzel, azt az én véleményem nem befolyásolja.

Akkor soha nem tudnám megbocsájtani, ha pl. a terhesség alatt iszik, dohányzik, felelőtlen, és ezért születik a gyerek sérülten.

AZT meg lehetett volna akadályozni, de már nem lehet jóvá tenni.


Keress hasonló gondokkal küzdő szülőket! Nagyon sokat fog segíteni.

Sok mindennapi dolog van, amit senki más nem fog megérteni, csak aki ebben él. Néha jó panaszkodni, tudtok tapasztaltot cserélni, vagy kihez szólni.

2012. jún. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mert veletek mi történt?
2012. jún. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Normálisnak tűnik fikikálisan. De enyhén autista beütése van, még keresik a dolog velejét nála. :( Szellemileg nemképes felfogni sok mindent, emlékezet hiány, egyensúlygondok, hiperaktivitás, apától örökölt génbetegség még nem szűrték ki teljesen. :( Tudom, hogy képes lessz teljes életű életet élni talán de... nem tudom már minek örüljek. Egészségeshez képest beteg, a súlyosokhoz képest "viszonylag" normális. A peremen járunk így egyik táborban se találjuk a helyünket, hogy beszélgetni tudjak róla valakivel aki nem orvos s bízhatnék benne. :((
2012. jún. 6. 21:17
 4/7 anonim ***** válasza:
Milyen idős a gyerkőc?
2012. jún. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Vidd el TSMT tornára, simán tudnak javÍtani rajta. Lehet nem is betegség van a háttérben, hanem egyszerűen csak fejleszteni kell.Mennyi idős? Nekem 21 hós és baj volt az egyensúlyával, későn kezdett járni és rajtunk kÍvül senkit nem viselt el. Most már minden rendbe jött, haverkodós, rohangál és dumál egész nap. Ha idősebb, még akkor is elviheted, rengeteget segÍt.
2012. jún. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
28hós. csak úgy érzem nincs türelmem kezelni a helyzetet s ezért lelkiismeret furdalásom van. Sajnos apuka nem partner ebben (szinte semmiben se) inkább nagy gyerek így vele se tudok erről beszélni. :(
2012. jún. 6. 22:28
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez a kockázat az egyik ok, hogy soha nem lesz gyerekem.
2012. jún. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!