Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A kislányomnak az Ekaterina...

A kislányomnak az Ekaterina nevet szeretném adni. Mi a véleményetek róla?

Figyelt kérdés
Szép, csúnya? Miért?
2012. jún. 24. 21:07
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/71 anonim ***** válasza:

58-as a Kovács Juliskákat tessék békén hagyni, mert így hívják az anyukámat :) (csak vicc volt)


Először válaszolok a kérdésre. Az Ekaterina névrő az a véleménye, hogy nem szép, és hogy én nem adnám ezt a nevet a lányomnak, mert nekem nem csak az a fontos, hogy nekem tetszen az adott név, hanem hogy felnőttként is boldoguljon.


Én sem adtam a gyerekemnek mindennapi nevet (se csoportba, se a szomszéd csoportba, de még a baráti körben sincs ilyen név), de nem ez volt a lényeg, a férjem hallotta valakitől, hogy ez lett volna a gyerekük neve, ha lány lesz, elé raktuk a vezetéknevünket és beleszerettünk. Ennyi. És nem kérdeztem meg senkitől (még a saját családomtól, családunktól sem), hogy nekik tetszik-e, bejelentettük, hogy Nikolett lesz és kész. Ennyi.

Ha Neked ez tetszik és mindenképpen azt szeretnéd, hogy a gyereked ezzel a névvel éljen élete végéig (bár csak 18 éves koráig kell ezzel élnie, utána megváltoztathatja), akkor tessék.

De ne kérdezd vadidegenek véleményét, ha nem tetszik, hogy másnak más a véleménye. (szóismétlés, bocsi)

2012. jún. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/71 anonim ***** válasza:
ha különleges nevet akarsz, akkor legyen Estilla:D
2012. jún. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/71 anonim ***** válasza:

15:32

Azért ne hasonítsuk a Nikolettet az EKaterinához. A Nikolett az egyik legszebb név, az én lányom is Nikolett lesz(ha lányom lesz, remélem)

2012. jún. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/71 anonim ***** válasza:
Basszus ki se tudom olvasni. Kimondani meg nem is merem
2012. jún. 25. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/71 anonim ***** válasza:
Én legalább 5 NIkolettet ismerek......A Nikolett gyönyörű név, de mindennapos. Ami nem kizáró ok nekem, nekem is tetszik.
2012. jún. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/71 anonim ***** válasza:
100%

Én nem szállok harcba a válaszolókkal, csupán a kérdésre válaszolok.

Elsőre ki se tudtam olvasni a nevet, pedig nem vagyok analfabéta, de második nekifutásra már ment. Egy kicsit furcsa név, és hogy megvalljam, még nem is hallottam erről.

Egyébként tetszik a név, nem valami szép, de nem is csúnya. Egy a baj vele, magyarnak nem való. Legalábbis szerintem, nem azt mondom hogy Sára vagy Anna legyen, de ne ilyen kimondhatatlan furcsa név, esetleg 2. névnek add ezt, 1.nek pedig válassz valami egyszerűbbet, lehet az is ilyen extravagáns, csak rövidebb és úgy talán szép is lesz. Persze úgy válaszd a neveket, hogy legyen valami összhangban a vezetéknévvel is! Mert így egyedül ez a név fura, lehet hogy a vezetéknévvel szép. Például egy sima Szabó Ekaterina.. hát valljuk be, elég ocsmány így, de valami hangzatos névvel pl Wesselényi Ekaterina, így már annyira nem gáz. De azért gondold meg hogy második névnek rakod ezt be, hogyha nem akarja ne használja..

2012. jún. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/71 anonim ***** válasza:
100%

Már megint egy s&gg kérdező, aki nem tudja elfogadni más véleményét, hiába az volt a kérdése....


Amúgy ,drága kérdező: inkább örüljél, hogy ennyi negatív vélemény érkezett, biztos lehetsz benne, hogy egyedül a Te kislányod lesz Ekaterina (jól írtam, ugye?).

2012. jún. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/71 anonim ***** válasza:

Tudjátok mi jutott eszembe?

E-katerina :)

E-kati :D

Jó kis net őrült chat név lehetne.

Nem tetszik.

Bocs.

2012. jún. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/71 anonim ***** válasza:
Ki se lehet mondani. De nyugodtan, hátha összefutok veletek majd egyszer és jól kiröhöglek titeket :D
2012. jún. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/71 anonim ***** válasza:
68-as, egy oldallal ezelőtt ugyanezt leírtam már :) Egyre jár az agyunk :)
2012. jún. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!